Volant Problemi

dalkiranm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aracımda Volant Ses yapmaya basladı (CorsaC 2005 model 87000'de) usta degismesi gerek dedi volanta 750ytl dedi bide baskı balatada degişir dedi oda 350ytl bilyede degisirse 200ytl toplam 1300 ytl paca fiyatı cıkıyor tabi artı işcilik bu fiyat nasıl uygunmu yada daha uygun fiyata bulabilirmiyim, yada volantı degistirmesem sonraları nasıl problem olur acaba, Acil yardımlarınızı bekliyorum.

dalkiranm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marsa basarken problem yok genelde 1.viteste kalkışlarda yapıyor ve vites atarken tak diye ses geliyor.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu volandan yaptığına ustanız emin mi ?

zira balatasını bitirip sürtünmeden ve sıcaklıktan baskısını paramparça etmiş vectra 1.6 gördüm.. volanında sorun yoktu..

en olmadı tornaya gider.. bence uyanık olmalısınız volanında sorun yoktur. iyi araştırın.

dalkiranm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten tek ustaya goturmedim aracı 3 ustaya goturdukten sonra volant olduguna kanaat getirdik.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum bizda vardı aracın debriyaj bilyasının sorunlu olduğunu biliyordum bilya değişti o ses gitti.Öncesinde baskıya ve bilyaya bakmanızı öneririm.

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu volandan yaptığına ustanız emin mi ?

zira balatasını bitirip sürtünmeden ve sıcaklıktan baskısını paramparça etmiş vectra 1.6 gördüm.. volanında sorun yoktu..

en olmadı tornaya gider.. bence uyanık olmalısınız volanında sorun yoktur. iyi araştırın.
bende de 205 gti varken baskı balata paramparça olmuş, perçimlerinden ayrılmış ancak volana zarar vermemişti. bence başka yere götürün aracınızı...

krizantems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volant ses yapmaz diye biliyorum. en fazla volan arızalanırsa (arızalanması küçük bi olasılık) en fazla kalkışlarda titreşim yapar. bende tamamen baskı balatası bitmiş araba gördüm ama volanı sağlamdı. en fazla volan tornada küçük bi paso alınır okadar. iyi bir araştır bence.....