Vuruntuu 😤

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman her ikisindede yapıyor sa benzin enjektörleri sağlamdır sadece aracın lpgsini arka vanadan kapatın ve ort. 50 100 km kullanin ve bakin duzelicekmi ilk etapta bunu deneyin ama lpg yi mutlak arka vanadan kapatin
Ozaman su sekil yapiyorum ustad ilk etapda vanadan lpgyi kapatiyotumm araci brnzinde kullaniyorum 50 100 km arasi sorun duzelmezse eger emme manifoldunu temizletiyorumm sorun bu siralamada gene duzelmezse ne yapmami onerirsiniz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
manifoldan önce bu sabah çalıştırırken bir de egrnin fişini çekin öyle mars yapın fark edicekmi etmezse vanadan kapatırsın üstad lpgyi öyle devamında bakarsın sonra emme manifoldu temizlenir bu arada vuruntu sensörünü voltmetre ile ölçümünü de yaparsın sonrasında devam edelim ama bence lpg kaynaklı olabilir

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manifoldan önce bu sabah çalıştırırken bir de egrnin fişini çekin öyle mars yapın fark edicekmi etmezse vanadan kapatırsın üstad lpgyi öyle devamında bakarsın sonra emme manifoldu temizlenir bu arada vuruntu sensörünü voltmetre ile ölçümünü de yaparsın sonrasında devam edelim ama bence lpg kaynaklı olabilir
Egr nin fisini sokup drnerim ustad ama bu vuruntu sensorunu brn olcemem bunu elektrikcimi olcer kim olcer acaba

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sensörü götür elektriciye yada temircine de ohm unu ölç de ölçülmez bunlar derse de geneli bunu yapar ölçmezler bozuk değiştir der belir li oma j verir 350 750 ohm arası değer vermezse bozulmuştur birde ac olarak ölçülür

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensörü götür elektriciye yada temircine de ohm unu ölç de ölçülmez bunlar derse de geneli bunu yapar ölçmezler bozuk değiştir der belir li oma j verir 350 750 ohm arası değer vermezse bozulmuştur birde ac olarak ölçülür
Tamamdir kaan ustad 👍👍

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdir kaan ustad 👍👍
Ustad gazi vanadan kapadim araca butun gun benzinde kullandim bu sabah gene bi umitle denemeye gittim benzinde yine dedigim gibi rolanti dusmeye basladiginda vuruntuyu hissettirdi gene ariza yakti arizalar gene ayni atesleme muhabbeti resmini atacagim egr fisini cektim denedimm yine ayni sorun devam etti gaz regulator diaframindan supeleniyordum onada baktim vakumda manifolda giden hortumu cikarip gaz sizintisida yok ustad icimden bi his subablardan yapior gibime geliyor bunun icin kompresyon testi kesin sonuc verirmi subab arizasi icin

Screenshot_20200509-1200254dcb8157a71dda7e.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustad gazi vanadan kapadim araca butun gun benzinde kullandim bu sabah gene bi umitle denemeye gittim benzinde yine dedigim gibi rolanti dusmeye basladiginda vuruntuyu hissettirdi gene ariza yakti arizalar gene ayni atesleme muhabbeti resmini atacagim egr fisini cektim denedimm yine ayni sorun devam etti gaz regulator diaframindan supeleniyordum onada baktim vakumda manifolda giden hortumu cikarip gaz sizintisida yok ustad icimden bi his subablardan yapior gibime geliyor bunun icin kompresyon testi kesin sonuc verirmi subab arizasi icin

Screenshot_20200509-1200254dcb8157a71dda7e.png
motor içinden yapar evet onu en son ihtimal düşündük ama kompresyon testinde çıkar bir de kompresyon yaptır o zaman üstad bakalım ne olcak

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor içinden yapar evet onu en son ihtimal düşündük ama kompresyon testinde çıkar bir de kompresyon yaptır o zaman üstad bakalım ne olcak
aslinda bende en son ve en kotu ihtimal dusundum ama atesleme sistemi yeni enjektorcuye gittim araci dinledi gaz felan verdi bakti enjektorlerinde senin sorun yok kesinlikle dedi motor ici bi problem bu ustana goster dedi benzindede yapti gazdada yapti egr soktum denedim drisme olmadi en son bende subaba supe dustu icimde egerki kompresyon testide normal cikarsa subab arizasi yoksa bu arabanin derdinden anlayan birine zararinada olsa satip kurtulmak cozum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
opelden anlayan bulman gerekli bizde görmediğimziden muhtemel olacak şeyleri söylüyoruz bir supaplara baktır

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaan ustadim bu vuruntuyla alakali bi konusmamiz olmustu map sensorunu daha once temizlemistimm bi ihtimal diyerek soktum tekrar birdaha temizledim belki biraz komik olcak ama temizleyecek bisry bulamadim ucucu oldugu icin el dezenfektaniyla temizledim aslinda temizde gorunuyodu bi ihtimal dedim temizledim taktim simdi vuruntu eskine gore birazdaha azaldi ve atesleme sistemiyle alakali daha once verdigi arizalari arac artik vermedii size sorum su sekilde olacak ben bu map sensorunu deissem sorunum sizce gidermi temizligi bi nebze ise yaradi deisimi sorunu cozermi