Wirelless FM Transmitter

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm Arkadaşlar.

piyasada bu isimle satılan ürünler görüyorum. tanınmış bir marka göremedim, yan sanayiye benziyor. işlevi şu:
mp3 playerinizin kulaklık girişine bu cihazdan cıkan kabloyu takıyorsunuz. radyo frekansınızı da cihazdaki frekans ile aynı numaraya getirince aracınızdaki ses sistemini kullanabiliyorsunuz mp3 playerla.
Benim öğrenmek istediğim ise: bu cihaz ses olarak tatmin edici oluyormu? yani sesi wirelless radyo frekansından alıp iletiyor. Sesin geç yada bozuk gelmesi yada en azından arada bir butür problemlerin yaşanması olası değilmi? birde çevredeki araçların radyosundan etkilenmezmi? kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse benim için çok faydalı olur.
Birde bunun kaset girişine takılan kaset şeklinde versiyonları var. kullanan arkadaşlar hangi türü tavsiye ederler? yada her ikisininde kötü, araca zararlı kısımları varmı?

Goksad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm;
Bende bu konuyu biraz araştırdım. Ses olarak bi sorun yok Çünkü radyo yayını yapar gibi cihazda ayarladığın frekası aracının radyosundan dinliyorsun. Kısaca bu cihaz küçük bir fm vericisi görevi görüyor.
Yanlız dikkat etmen gereken mevzu özellikle bizim gibi büyükşehirlerde oturan arkadaşların dikkat etmesi gereken konu; büyük şehirlerde çok radyo kanalı olması nedeni ile 88 ile 108 Mhz arası çoğu kanalın dolu olmasıdır. bu cihazların birkısmı 88 Mhz ile 93 Mhz arası yayın yapıyor (bant aralığı kısa) bu bizim işimizi pek görmez. Çünkü o arada boş bir frekans bulmak oldukça zor. Birde 88 ile 108 Mhz arası geniş bant aralığında yayın yapanları var. Bunlar ideali hem frekans sorunu yaşatmıyor ve ses kaliteleri de iyi, ayrıca bir mp3 player'a bağlamadan direk kendi hafızası olanlar var. Ben tavsiye ederim . Kullanışlı bir teknoloji

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ikisinide kullandim ve kaset adaptöründe karar kildim. fm transmitterde ses kalitesi cok kötüydü (belki baska marka baska olabilir) ama kaset adaptöründe süper ses kalitesi oluyor. birde kabloyu sakladim ve direk el freninin altindan cikis aldim,mp3 calarimi el freninin altina koyuyorum ve ortada hic kablo olmuyor. ben cok memnunum.

fakat kaset adaptörü aldiginda ileri geri sarip durursa demekki kaseti ters soktun, cikar cevirip tak...

kesinlikle kaset adaptörü

bu konu ses-tuning bölümünde vardi sanirim. bir oraya bak.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ürünleri bende görüyorum , tecrübeler yararlı oldu, tşk.ler

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler. bu frekans olayı midemi bulandırdı sanırım kaset alıcam en sağlamı. sağolun arkadaşlar.

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpasch' Alıntı:
ben ikisinide kullandim ve kaset adaptöründe karar kildim. fm transmitterde ses kalitesi cok kötüydü (belki baska marka baska olabilir) ama kaset adaptöründe süper ses kalitesi oluyor. birde kabloyu sakladim ve direk el freninin altindan cikis aldim,mp3 calarimi el freninin altina koyuyorum ve ortada hic kablo olmuyor. ben cok memnunum.

fakat kaset adaptörü aldiginda ileri geri sarip durursa demekki kaseti ters soktun, cikar cevirip tak...

kesinlikle kaset adaptörü

bu konu ses-tuning bölümünde vardi sanirim. bir oraya bak.

tamamiyle katılıyorum :good:

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende iPod da FM Verici kullandım,
verim alamadım istanbulda...

ama şehir dışında çok iyiydi. uzun yolda falan...

İstanbul içi radyolar birbirine giriyor malesef...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Engin Bey sana sormuyoruz kardeşim.Sana göre ipod haricindeki bütün cihazlar dandik zaten :D

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yhaa bence cd changer en güzeli mp3 lü olacak öyle kablo filanda sarkmayacak etrafta hem orjinal iş. benim tercihim bu;)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnce en iyisi kaset adaptör