Würth Motor içi temizleme katkısı

zephry

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Haftaya aracın yağını değiştireceğim.Değiştirmeden önce würth ün motor içi temizleme katkısını (http://shop.wurth.com.tr/motor-ic-temizleme-400ml) kullanayım diyorum ama kafamda bazı soru işaretleri var.15 yasında bir araca bu uygulamayı yapmanın bir zararı olur mu acaba?Daha önce deneyen veya bilgisi olan arkadaslar ne dersiniz…

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kullandım 2008 c4 Hdi vardi 60 bin bakımında kullandım motor sicakken ekleniyor motor 15 di rölantide gaz vermeden çalıştırılıyor fark farksız sanki daha koyu ve yoğun bir yağ aktı fakat sizin araç biraz yaşlı olduğu için bi zarar verir mi bilemem forumdaki ustalar daha iyi bilir

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yararı oluyor ben 2004 corsada dizelde yaptım 130binde bir sıkıntı yaşamadım belki bir ihtimal yararlı kurumları temizler buda çok çok küçük ihtimalle ufak yağ sızıntısı yapabilir ama bence riske etmeye değiyor

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiye etmem. Aynı işi yapan 444 marka ürünü bir arkadaşım kullandı. Ayda 1-2 litre yağ takviyesi yapması gerekti. En sonunda motor açıldı. Gerisi malum. Senelerce motorda bir çok delik kurum vb. ile doluyor ve motor silindirleri buna alışıyor. Sen dışarıdan bunları temizliyorsun ve bu delikler açılıyor. Buralardan yağ kaçağı oluyor ve yağ eksiltiyor araba.
Bence hiç gerek yok. Temizleme yerine iyi markabir yağ kullanın ve zamanında değiştirin.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu würtün bir de yakıt katkıları varmış benzinli araçlarda enjektör temizlemek için. onların da faydası var mı kullanan var mı acaba. bi zararı olur mu?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinlisini bilmemde dizel araçalar için kullanan çok.. Yüksek kmli bir araç ise carbon clean çok daha mantıklı...

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu würtün bir de yakıt katkıları varmış benzinli araçlarda enjektör temizlemek için. onların da faydası var mı kullanan var mı acaba. bi zararı olur mu?
Benzinin oktanını artırdığı için bu tür katkılar motorda EGR gibi arızalar verebilir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
hort.
60.000 bakımında Würth Motor İçi Temizleyici kullanmak için şeytan dürtüyor. Sanırsam sadece Carbon Clean ile idare edeceğim, hoş Egr de tertemiz. Motor da temizdir, ne var ne yok, direk doğa ile paylaşıyoruz zaten.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bende yaknda yağı filtreleri falan değiştireceğim. carbon clean yaptırmak geldi aklıma. ama faydası olurmu. hangi zamanlarda cc gerekir bilmiyorum. :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bende yaknda yağı filtreleri falan değiştireceğim. carbon clean yaptırmak geldi aklıma. ama faydası olurmu. hangi zamanlarda cc gerekir bilmiyorum. :)

araç kaç binde würth`ün yağ temizleme katkısı yağın dolaştığı kanallardaki çamurlaşma içindir youtubet`a bir sürü video var engine flush yazınca çıkıyor biz bütün araçlarda kullanıyoruz buna volvo fh serisi çekiciler h100 kamyonetler ve doblolarda dahil

marka aynı değil fakat yaptığı işi göstermek amacıyla bir video ekliyorum

PRO-TEC Engine Flush - Oil System Cleaning (en) - YouTube