Xenon Hakkında Herşey...

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Xenon Hakkında Herşey...

Bugün bende ampul taktırmaya gittim aracıma. Philips diamond vision taktırmak istiyordum. Gittiğim bayide osram vardı neyse taktık denedim çok hoş durdu, aslıında pek taktırma tarftarı değildim. Kötü ve basit duracağını düşünmüştüm ama gayet guzel. Önümüzdeki hafta gidip philipsleri taktırcam. Ayrıca arka plakalığada philips ampül taktırdım. Oda gayet hoş oldu. Fiyatı 15 lira düşünenler için. Ayrıca osram 45 lira +17 lira gündüz farları.Philipsler 80 lira+ 25 lira gündüz farları. Philipsler daha dayanıklıymış. Ayrıca birde h7 olanından.
Saygılar...

Seyyah1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim sayın yöneticilerimiz :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Seyyah'ın aracını yakından görme fırsatım da oldu.

Emek verildiği belli. Emeğe saygı...  bravoo

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MERCEK TAKMA MALİYETİ NE KADAR ACABA?

Admin: Lütfen tamamen büyük karakter kullanmayalım. Teşekkürler

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

çağlar 52 link' Alıntı:
MERCEK TAKMA MALİYETİ NE KADAR ACABA?

Sayfanın üstündeki mesajımda fiyat bilgisi vermiştim Astra J için ;)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,

Aracımda standart farlar mevcut, fakat gerek renk gerek aydınlatma olarak daha iyi bir sistem olabileceğini düşünüyorum.
Xenon sayfasını okudum, merceksiz kullanmak diğer sürücüleri rahatsız ettiği için tercih etmem sanırım.

Bir de HID xenon diye bir şey duydum.Bazı avantajlar sunuyor.
Bu tür farlarda mercek kullanmadan şartları sağlamak mümkün mü?Ya da şöyle sorayım, yeni nesil uygulamalarla merceksiz xenon kullanabiliyor muyuz?

Diğer taraftan gündüz farları kendini hiç belli etmiyor,onları da led ile değiştirmek istiyorum.Bu durumda eğer farları beyaz yapmazsam, ledler beyaz iken diğer farlar sarı kalacak, garip görünecek.Ne dersiniz?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Selam Arkadaşlar,

Aracımda standart farlar mevcut, fakat gerek renk gerek aydınlatma olarak daha iyi bir sistem olabileceğini düşünüyorum.
Xenon sayfasını okudum, merceksiz kullanmak diğer sürücüleri rahatsız ettiği için tercih etmem sanırım.

Bir de HID xenon diye bir şey duydum.Bazı avantajlar sunuyor.
Bu tür farlarda mercek kullanmadan şartları sağlamak mümkün mü?Ya da şöyle sorayım, yeni nesil uygulamalarla merceksiz xenon kullanabiliyor muyuz?

Diğer taraftan gündüz farları kendini hiç belli etmiyor,onları da led ile değiştirmek istiyorum.Bu durumda eğer farları beyaz yapmazsam, ledler beyaz iken diğer farlar sarı kalacak, garip görünecek.Ne dersiniz?

merceksiz ışığı kesinlikle yayıyor ve karşıdakinin gözünü alıyor
hid önceki aracımda kullanmıştım ancak önceki aracıma mercekli far almıştım iki tane
şu an astra j de de arıza ışığı yakmıyor

Gündüz iken sadece gündüz farları beyaz görünür problem olmaz ancak farları açtığınızda akşamları alt sarı üst beyaz olacak
sizin tercihinize kalmış

HID Astra J için

http://www.hepsiburada.com/Liste/z-tech-opel-astra-j-2010-ve-sonrasi-araca-ozel-xenon-far-kiti-h7-6000k/ProductDetails.aspx?productId=otelf12829&categoryId=271585

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgi için teşekkürler,
Peki kısa ve uzun farlar için mercek gerektirmeyen tipte ampülllerin çıkması olası mıdır?

Mesela ledli kısa ve uzun far olabilir mi?Gerçi led in mercek gerektirip gerektirmediğini bilmiyorum, ama amacım beyaz ışığı merceksiz kullanabilmek.