Xenonda son nokta bumudur ? ? :)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu saatten sonra sökmem artık 1 yıl oldu:D

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
tam bilmiyorum ama sanırım ben gördüklerim sadece ampül takanlar.. inanılmaz bi rahatsızlık veriyor onlar...

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar 10 bin kelvin. 12 14 bin cıvarı pembe. ısındıkça renk açılıyor 10 bin den sonra.

bu 15.000 K

025.jpg

neden bu kadar tartısma konusu oldu anlamadım..
Bende hangi kelvin in hangi renk tonu oldugunu bılıyorum.
sis farlarımda 12.000k kullanıyorum ve bu koydugunuz resimdeki renge çok yakın. Ama kelvin arttıkça pembelikten çıkıp lacivert e geçiyor. Bunada bazı markalarda DeepBlue bazılarında Parlıament deniyor. Gece oldugu için direk far aynasını çekemedim aksamuzeri çekip koydugumda nasıl bi renkten bahsettiğimi anlayabilirsiniz.

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger farınızın yapısı uygunsa ve dogru bir ayar yapabiliyorsanız merceksiz farada xenon takılır.
ben 1 yıldır kullanıyorum daha 1 kişi bile farlarım için uzunları yakmadı, yaktıgı anda sökerim zaten.
far yapısıyla alakalı bişey bu;)...

ayrıca sonradan takılan mercekli farlar bence merceksiz xenondanda kötü nedeni ise direk karşıya bakması
en ufak bir yükseklikte öndekine sanki sellektör yapılmış gibi oluyor bende bundan şikayetciyim...
haa derseniz orjinal(gercekten fabrikanın orjinal malı) mercekli farını takarım paraya kıyarım, yükseklik motorlusundan derseniz ona birşey diyemem o ayrı bir nokta..

Evet kesinlıkle katılıyorum. Sonradan takılan ne oldugu belirsiz mercekleri kullanmaktansa makina ile guzelce ayar yapılmış merceksiz standart aynalı Xenon cok daha az göz alıyor.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok mavi ya. geçen bi araçta daha gördüm. beyazı seviyorum ben maviden hoşlanmadım..

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kesinlikle merceksiz xenon'a izin verilmemeli. Herkes için tek tek seninki iyi seninki kötü diyemem ama genel olarak karşıdakini ve önündekini çok fena rahatsız ediyor. Zaten arkadaşın koyduğu fotograftanda anlaşılacağı gibi sınır diye birşey yok. Resmen ışık saçıyor, önünden başka her yeri aydınlatıyor. Biz başkalarını düşünmeye başlamadıkça trafikteki bu bencillik kaynaklı sorunlar ve kazalar hiç bitmez....
Renk konusuna gelince sanırım bazıları kelvin ile lümen i karıştırıyor. yani 30000K yazınca çok güçlüymüş, iyi aydınlatıyormuş havası vermeye çalışıyor. Zaten yukarda yeterince açıklanmış, bu ampuller olsa olsa 6000K ya da 8000K dır...

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merceksiz xenon kullanan sürücüleri ben ve benim gibi standart halojen farları kullanan sürücüleri anlamaya davet ediyorum...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimdeki arac 10.000k
piyasada zaten firmalar kutusuna utanmasa 90.000k yazacak 8000 diye alınanlar 5000 bile etmiyo çin malları çok karıştırdı ortalıgı

benim mtec ler 6000k çin malı 8000k lardan daha renkli duruyo