Xenonlardan birisi farklı yanmaya başladı(Autovision)

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Arkadaşlar herkese hayırlı günler.
FK Angel farlarım ile birlikte 2 sene önce Autovision 6000k H7 Xenon kit almıştım.
Xenonlarımdan birisi olması gerektiği gibi beyaz yanıyor, diğeri birkaç gündür çok açık bir Mor renkle yanmaya başladı. Bu nedendir acaba ?

Xenon'da gaz var diye biliyorum. Tabi mercekte mi ampülde mi onu bilmiyorum :/
Sorun ampül ya da mercekte mi, gazı bitiyor mu zaman zaman? Yoksa kablolardan oluyor mu böyle şeyler ?

Deneyimli arkadaşlarımızın başına hiç geldi mi ? Elazığdayım ve keyfim kaçtı :/ İstanbulda olsam gösterirdik ama buralarda kalakaldım öyle.

Kazasız günler dilerim hepinize. Muhabbetle.

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ampul gitmis. ama degisirken ikisini degisceksiniz mecbur... gecmis olsun...

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Üstadım eğer gerçekten ampülse hiç sorun değil.
Hani bir zamanlar bu fk,ziyah zemin farları çıkarana kadar farların için boyamayı düşünürdük ya. Ne kadar zor birşey...O mercekleri söküp takmasını da bizim buralarda yapacak adam yok. Ampülse hiç sorun değil... Birşey daha sorabilir miyim bu yeni aklıma geldi kusura bakmayın.

Balastlar 35 watt. Malumunuz herkes angelların ışık şiddetinden şikayetçi. Farklı bir ampül tipi veya farklı güçteki bir ampül ile bu sorunu aşabilir miyim, daha güçlü ışık alabilir miyim ? Farklı bir güç, farklı bir model ampül ile....Balast aynı olmak koşuluyla tabi.

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bencede ampul gitmis tek ampul takarsaniz renk yine farkli olacagindan ikisini birden degistirirseniz iyi olur. ismail adas:D in gibi düsünüyorum tabiki mecbur degilsiniz ama renk farkli olacak o yüzden kücükten bir mecburiyet var:D

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım eğer gerçekten ampülse hiç sorun değil.
Hani bir zamanlar bu fk,ziyah zemin farları çıkarana kadar farların için boyamayı düşünürdük ya. Ne kadar zor birşey...O mercekleri söküp takmasını da bizim buralarda yapacak adam yok. Ampülse hiç sorun değil... Birşey daha sorabilir miyim bu yeni aklıma geldi kusura bakmayın.

Balastlar 35 watt. Malumunuz herkes angelların ışık şiddetinden şikayetçi. Farklı bir ampül tipi veya farklı güçteki bir ampül ile bu sorunu aşabilir miyim, daha güçlü ışık alabilir miyim ? Farklı bir güç, farklı bir model ampül ile....Balast aynı olmak koşuluyla tabi.

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

angel eye ların genel sorunu budur FK en iyi olsada merceği çin malı:(

ışık şiddetini yükseltmen çok zor , mtec osram philips alırsan az birşey şiddet artar tabi onada verdigin paraya değmeyebilir.

tek çözümü angelı açıp mercekleri kalitelisiyle değiştirmektir:(

bu arada ampullerin gitmiş ebay kullanmayı biliyorsanız fiyatlar çok uygun 4300k 1 çift ampul seti tavsiye ederim.

4300>6000>8000 aydınlatma olarak

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun ampulden, bir süre sonra hiç yanmayacaktır. Tamamen sönmemeden ampulü değiştirmenizi tavsiye ederim. hatta mümkünse iki ampulü birden değiştirin

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
...

hay Allah razı olsun arkadaşlar. Ben gerçekten merceklere mi birşey oldu diye çok korkmuştum. MTEC'e baktım ama fiyatlar neredeyse angel fiyatı kadar :eek:
Bütçeye göre bakacağız artık. Ama mtech alırsam parlaklık farkını buraya yazacağım var mı yok mu diye. Yardımlarınız için çok teşkkür eder, kazasız günler dilerim.

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtech e takılmanıza gerek yok bence, monzanın ampullerini önerebilirim. ama çok kaliteli olsun bütçe önemli değil derseniz philips kesinlikle...

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ampülünüze bakın xenon gazının olduğu kısım kararmıştır doğal olarak ampül değişimi

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
ampülünüze bakın xenon gazının olduğu kısım kararmıştır doğal olarak ampül değişimi

üstadım imzadaki opel on numara :) cevaplar ve fikirler için hepiniz ssağolun arkadaşlar.