Ya bu EGR kaynaklı arıza ışığı nasıl engellenir?

Inferno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.oto-park.com
Selam,
Aracı (97' Tigra) modifiye ettiğimden beri beri yüksek devirde 4-5 dak. kullandıktan sonra arıza ışığı yanıyo. Motoru stop edip tekrar çalıştırınca sönüyo. Motoru stop etmeden laptop bağlayınca da EGR arızası veriyo. Bende EGR valfi iptal zaten. Efektif herhangi bir sorun yok. Sensöründen kaynaklanan bu arıza ışığının yanmasını engelleyemedim bi türlü.
Var mı çözümünü bilen?
Teşekkürler.

alaybey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun vardı. egr iptal değil. egr yi temizlettirdikten sonra lamba yanmaz oldu

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöle birşey var o araçlardaki egr sabir bir değer üzerinden çalışmıyor.yani aracın yük ve gaz durumuna bağlı olarak %10-%20 gibi değişken açılarda valf subabı açıldığını için iptal edince sabi bir voltaj algılıyor ve buna bağlı olarak motor ikazını yakıyor ben böle bir tigrayla 1 hafta uğraştım.iptal etsen bile yakıyor .iptalden de kastım sana biliyorsundur düz conta.ama beyin içinden o fonksiyonu iptal etmek gerekiyor anlayacağın.

Inferno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.oto-park.com
3 yetkili servise sordum 3'ü de "kesinlikle mümkün değil" dedi. Biri Atatürk Oto Sanayi'de Gürkar (Harun Usta), biri Gerçek, diğerini unuttum. Harun Usta 2004'ten sonrakilerde olduğunu, onun öncesinde beyinden yazılımla EGR iptalinin imkansız olduğunu söyledi.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende iptal edilemiyor biliyorum sen paşada çalışıyorsun yaptığınız işler ordada belki bunuda yaparsın diye düşündüm

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr iptal oluyor ve bne bugun iptal ettirdim ve arabanın çekişi acayip arttı yalnız biraz yakıt tüketimi artıyormuş egr ye tek yaptıkları gazın çıkışının oldugu yere başka conta yaptırıp gazın hareketini engeleniyor ve arabanın çekişi düzeliyor ve egr den kaynaklı stop etme falan kalmıyor yada iptal ettirmek istenmiyorsa kurumu temizlenip kullanılabilir...... ve arıza ışıgı sorunuda yok...