yağ atan motor

trakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu kapağı açıpta yağ sıcratıyormu die bakıp ve yağ sıçratırsa motorun biitii anlamı ne kadar doğru :S :/

sonuçta pistonlar çalışyor yani atması normal değilmi ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
kompresyon kaçağı varsa oradan hava ve yağ buharı çıkar kesin sonuç için kompreyonu ölçtürmen gerek

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
:) Tabiiki oradan yağ çıkacak. Siz yağ kapağı ile yağ çubuğunu karıştırıp, çok farklı deneyler yapmışsınız. Motorun sağlığı arkadaşın dediği gibi kompresyon testi ile fikir sahibi olunabilinir.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açtğnzda donen egzantrkleri gormenz gerek,yani yağ kapagndan yag atması fiziken normal :) yağ cubugu olaynida ben tam anlamıyorum,sonucta içerde basnc var kapalı sistem,dudulu tencere dusunelim,4-5 tane tahliye kapaği olsa çeşitli yerlerde,nerden açarsa açalim buhar cikmazmi :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kapağı açınca yağ da çıkar hava da. O kapak bana kafayı yedirecek idi :D

fatihko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kapak açıldığı zaman üfleme varmı?

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

brkhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b için söylüyorum; önceleri kapaktan yağ atmıyordu. ama külbütör kapağının contasını değiştikten sonra yağ atmaya başladı.

ne yalan söylüyüm performansı yarım kat arttı. külbütör kapağı açılınca oradaki dönen metalin ismini bilmiyorum ama bir güzel temizlemiş. eskiden hiç görünmüyordu ama şimdi gm yazısına kadar okunuyor.

korktum hemen ustaya gittim. ne alaka tabi atacak dedi

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b için söylüyorum; önceleri kapaktan yağ atmıyordu. ama külbütör kapağının contasını değiştikten sonra yağ atmaya başladı.

ne yalan söylüyüm performansı yarım kat arttı. külbütör kapağı açılınca oradaki dönen metalin ismini bilmiyorum ama bir güzel temizlemiş. eskiden hiç görünmüyordu ama şimdi gm yazısına kadar okunuyor.

korktum hemen ustaya gittim. ne alaka tabi atacak dedi

Külbütör kapağının contası değişmeden önce basınçla beraber yağda sızıyordu.Conta değiştiği için basınçla beraber yağda atması normaldir