yağ eksiltme

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar...
geçenlerde yağı kontrol ettim ve çubuk hiç ıslanmadı şaşırdım tabi..daha 4000 km vardı ama yağın bitmesi garip değil mi...ustaya gittim opeller yağ yakar dedi bana..doğrumudur..hepinize kolaylıklar dilerim...

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar...
geçenlerde yağı kontrol ettim ve çubuk hiç ıslanmadı şaşırdım tabi..daha 4000 km vardı ama yağın bitmesi garip değil mi...ustaya gittim opeller yağ yakar dedi bana..doğrumudur..hepinize kolaylıklar dilerim...
Opeller yag yakıyormuş...Ama senin ki kadar yakmıyor...araban bir yerlerden yag kaçırmıyorsa bunda bir anormallık var sanırım...

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araba 20.000 km dir bende. Araç 97.000 de. 3 kere falan yağ değiştirdim. Şimdiye kadar yağının hiç eksildiğini görmedim. Herkes opel yağ eksiltir diyip duruyo. Her ay kontrol ederim yağını. Ama bende eksilme yok.

Hep eksilme korkusu ile bagajda değişimden kalan yağları bidonları ile tutuyorum. Bagajda 3 tane 1 litresi kalmış yağ bidonu dolanıp duruyorum falla :)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hiç yağ eksildiğini görmedim kaçyıldır kullanıyoruz yani

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar...
aracın orjınal km si kaç??

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla bende yag eksilttigini görmedim.En son gecen sene 5W30 Castrol Magnatec koymustum ve hala aynen duruyor.Arac Orginal 106.000 de.DTI 2002 Zafira.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opeller'in azda olsa yağ eksilttiği doğrudur. Bununda nedenini motorun yüksek ısıda çalışmasıdır. Özellikle yaklaşık 98-105 derece arası normal sıcaklıkta yağ eksilttiği olur.Yani motorun 100'ü geçmişse çok azda olsa eksiltiyor demektir.
Ama ben kendi aracımda hiç eksilttiğini görmedim. Yağ değişim zamanım geldi ama çubukta eksilme yok nedense.

Son düzenleme:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araba 20.000 km dir bende. Araç 97.000 de. 3 kere falan yağ değiştirdim. Şimdiye kadar yağının hiç eksildiğini görmedim. Herkes opel yağ eksiltir diyip duruyo. Her ay kontrol ederim yağını. Ama bende eksilme yok.

Hep eksilme korkusu ile bagajda değişimden kalan yağları bidonları ile tutuyorum. Bagajda 3 tane 1 litresi kalmış yağ bidonu dolanıp duruyorum falla :)

cenk 3 tane 1 litrelik bidon taşıyacağına bir dahaki yağ değişiminde 3 litrelik 1 bidon taşı :kop: bagajında bidon kalabalığı olmasın.
ayrıca benim araçta yağ yakmıyor senin araç anormal bir baktırmanı tavsiye ederim

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ersin aslında haklısın ama yağların süreleri farlı olduğu için karıştırmak istemedim. Üşengeçlikten de hangisi eskiydi diye bakmadım açıkçsın :) Bir dahaki yağ değişimine eski yapları döktüreyim çocuklara.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 6000 km de 0,5 lt eksiltmiş.Servis normal dedi.
Hatta 5000 km de 1 lt ye kadar normal karşılıyoruz opellerde dedi.Aracındaki motor contalarını ve carter tapasını kontrol et.Bu kadar yağ eksiltmesi normal değil.