Yağ kaçakları ve yakıt tüketimi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Valla çok haklısın abi hemen sözünü dinleyip lpg olayına gireyim 😂

kardeşim şimdi ben LPG olayını sevmiyorum ama arkadaş yeminle benzinle de araca binilmiyor ki :D gözüm sürekli benzin ibresin de oluyor sanki meret saniyeler içinde eriyip gidiyor hehe. LPG en güzel yanı abi ne kadar diyor tabi sen havalı bir şekilde doldur diyorsun pek bir güzel oluyor bu kelimeyi söylemek :rakir:

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg yi ustaya sordum 900 tl karşılığında mimgaz marka lpg kitini takarim dedi sorduğum kişilerde usta ve mimgaz markalı lpg den çok memnun lar taktirayim bende 😊

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lpg yi ustaya sordum 900 tl karşılığında mimgaz marka lpg kitini takarim dedi sorduğum kişilerde usta ve mimgaz markalı lpg den çok memnun lar taktirayim bende 😊

İyi araştır iyi usta bul sonra da bu işe gir. ;) iyi usta olmaz ise lpg adamı sanayi de sürüm sürüm süründürür.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakım ve onarım için istenen ücret pahalı yalnız kullanacağı motor yağının ve yedek parçaların kalitesi ne? (örneğin; 80 TL'ye de motor yağı var 200 TL ye de)

Diğer yandan yoğun İstanbul trafiğinde otomatik bir araç için km de 60 kuruş fena sayılmaz, zira bizim arabalarda beygir başına düşen kasa ağırlığı fazla. Ben de 2.0 Vectra otomatik var, İzmir trafiğinde (yoğunluk bakımından İstanbul'dan daha sakindir) 100 km de ortalama 10,5-11 litre benzin yakıyor.

Savaş hocam kullanılan pek malzemede yoktu bende yağım yeni olduğu için bir kaba aldık sonra geri kattık ve 1,5 lt ekleme yaptık. sıvı conta sprey felan kullandılar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...............
Yakıt olayına gelirsek en azından benim araçta arıza yok muş ona sevindim genel olarak 60 kurusa normal deniyor saka gibi nadir abiyi dinleyip lpg işine gireyim hemen 😂 teşekkürler abi.

Arabalarımız fazla yakmıyor, canına yandığım akaryakıt ürünleri ülkemizde çok pahalıya satılıyor. Aracını çok fazla kullanmıyorsan LPG'ye hiç bulaşma derim. Eşimin benzinli arabasının km sayacı benim kullandığım LPG li aracın km sayacını neredeyse ikiye katlıyor, yaptığı onca km ye karşın motor performansı halen canavar gibi, LPG sadece depoyu doldururken karlı, hele hele "depoyu fulle" demenin keyfi bir başka oluyor :)

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabalarımız fazla yakmıyor, canına yandığım akaryakıt ürünleri ülkemizde çok pahalıya satılıyor. Aracını çok fazla kullanmıyorsan LPG'ye hiç bulaşma derim. Eşimin benzinli arabasının km sayacı benim kullandığım LPG li aracın km sayacını neredeyse ikiye katlıyor, yaptığı onca km ye karşın motor performansı halen canavar gibi, LPG sadece depoyu doldururken karlı, hele hele "depoyu fulle" demenin keyfi bir başka oluyor :)
Haklısın abi de yılda en fazla 10 bin km anca yaparım lpg bana acayip karlı gelir gibi düşünüyorum bakalım hayırlısı dün servis deki ustaya da sordum ortalama ne kadar yakar diye 60 70 kurustan aşağı yakmaz diyor bu arabalar çok yakıt tüketiyor muş maşallah hayırlı haber veren yok 😂😂

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
LPG karlı olmasa bende kullanmam. Ama mecbur kalıyorsun. 15 ayda 20 bin km devirdim. Km en az 15 Kr kar var. Oda 3000tl para yapıyor. Tabi araba sorunlu olunca Şubat değişti. Hala çözülemeyen benzinde tekleme var. LPG 9 yıllık. son işlem olarak lpgyi komple değiştireceğim. Motora zarar vermeyen LPG sistemleri var diyorlar ama hiç yorum bulamadım. Prins marka falan. Ama onunda fiyatı yüksek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
LPG karlı olmasa bende kullanmam. Ama mecbur kalıyorsun. 15 ayda 20 bin km devirdim. Km en az 15 Kr kar var. Oda 3000tl para yapıyor. Tabi araba sorunlu olunca Şubat değişti. Hala çözülemeyen benzinde tekleme var. LPG 9 yıllık. son işlem olarak lpgyi komple değiştireceğim. Motora zarar vermeyen LPG sistemleri var diyorlar ama hiç yorum bulamadım. Prins marka falan. Ama onunda fiyatı yüksek.

LPG nin zarar vermeyeni mümkün değil bana göre. O yüzden sadece para tuzağı o kadar. ;) yaptırın temiz bir bakım sürün gitsin komple motor yese araç 5000 TL sıfır motor yapılır. ;)

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG nin zarar vermeyeni mümkün değil bana göre. O yüzden sadece para tuzağı o kadar. ;) yaptırın temiz bir bakım sürün gitsin komple motor yese araç 5000 TL sıfır motor yapılır. ;)

abi hafta sonu benzin deposunu fulledim uzun yolda 200 km ortalama 110 un altına düşmedim şehir içinde de yoğun trafikte 100 km dolaştım tekrar fulledim 99 küsür 100 tl ye fullendi 100/300 33 kuruş uzun yolda ne kadar fark ediyormuş bu yakıt değerleri böyle şehir içinde trafikte 13 litre gösteren yol bilgisayarı uzun yolda 7 litreye düştü arada uçurum var ilginç vallahi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi hafta sonu benzin deposunu fulledim uzun yolda 200 km ortalama 110 un altına düşmedim şehir içinde de yoğun trafikte 100 km dolaştım tekrar fulledim 99 küsür 100 tl ye fullendi 100/300 33 kuruş uzun yolda ne kadar fark ediyormuş bu yakıt değerleri böyle şehir içinde trafikte 13 litre gösteren yol bilgisayarı uzun yolda 7 litreye düştü arada uçurum var ilginç vallahi.

Aynen öyle kardeşim. Trafik için de araç resmen benzini içiyor normal çünkü zaten yakıtı araç en çok bu dur kalk sırasında tüketiyor. Malum bizim ülkemiz de özellikle büyük şehirler de maşallah trafik de ortada. Araba ne yapsın? Yakıt ne yapsın? araca benzin alan adam ne yapsın?