yakıt tasarrufu edelim diye takılan cihaz

isikmuratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D :D :D
olmaz öyle şey arkadaşım. firmalar milyonlarca dolar para harcıyorlar ar-ge ye. dandirik bi firmanın yaptığı mıknatısı akıl edemiyor olabilirlermi sence ? sen ona para verdiğin için sana öyle geliyor :)

Bende katılıyorum milyonlarca firma, milyonlarca mühendis bunu düşünemiyor mu ki?
Bencede para tuzağı

corsetti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bor yakıt diye biryakıt var www.mercanotomotiv.com isterseniz araştırın ben çok memnunum

konuyu biraz saptırdık ama bu konuda gerçekten ilginç...bilgi sahibi veya kullanan arkadaşlar varsa paylaşabilirlermi? yasal bir problem olurmu? bu yakıtı nereden ve ne kadara temin edeceğiz? ne kadara taktırabiliyoruz?

avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kulandım 1,5 yılkadar ve çokmemnunum araca 20 bygir gibi güç katıyor yani düşük devirde yüksek viteste kulanmayı sağlıyor yani daha az basıyorsunuz gaz petalına rampalarda bayılmıyor 195ytl takıyorlar 5lt yakıltı var oda 25ytl ama 2500 km gidiyor 5lt yakıt benzin veya lpg fark etmiyor o adreste daha deteylı bilgiler var ayrıca resmi açıdan hiç bir sorun yok .

avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bor turbo yakıt

kulandım 1,5 yılkadar ve çokmemnunum araca 20 bygir gibi güç katıyor yani düşük devirde yüksek viteste kulanmayı sağlıyor yani daha az basıyorsunuz gaz petalına rampalarda bayılmıyor 195ytl takıyorlar 5lt yakıltı var oda 25ytl ama 2500 km gidiyor 5lt yakıt benzin veya lpg fark etmiyor o adreste daha deteylı bilgiler var ayrıca resmi açıdan hiç bir sorun yok .:good:

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bırakın Allahınızı severseniz o bor dediğiniz olayın sistemini bi arastırın mantığınız alıyosa diyecek bişeyim yok..Tarafımızdan kullanıldı ve hiçbir yarar sağlamıyor..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kulandım 1,5 yılkadar ve çokmemnunum araca 20 bygir gibi güç katıyor yani düşük devirde yüksek viteste kulanmayı sağlıyor yani daha az basıyorsunuz gaz petalına rampalarda bayılmıyor 195ytl takıyorlar 5lt yakıltı var oda 25ytl ama 2500 km gidiyor 5lt yakıt benzin veya lpg fark etmiyor o adreste daha deteylı bilgiler var ayrıca resmi açıdan hiç bir sorun yok .
20 beygirlik bir güç artışı süper bir şey. Bu güç artışını nasıl tesbit ettiniz. Araçı dinanometreye bağlatıp ölçüm yaptırdınızmı. Verilen 20 beygirlik güç artışı gerçekten iddialı bir rakam.

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
20 beygirlik bir güç artışı süper bir şey. Bu güç artışını nasıl tesbit ettiniz. Araçı dinanometreye bağlatıp ölçüm yaptırdınızmı. Verilen 20 beygirlik güç artışı gerçekten iddialı bir rakam.
Açıkcası ben sanmıyorum öyle bir performans artışının olacağını. Diyelim ki güç artışı oluyor, peki neden direk yakıta katılmıyor? Yani 1 lt benzine 250 ml ekleyelim Araba kara şimşek gibi olsun o zaman :) Bana biraz mantıksız geldi. Tabi gerçek yorumu bu işin ustaları yapacaktır.

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkcası ben sanmıyorum öyle bir performans artışının olacağını. Diyelim ki güç artışı oluyor, peki neden direk yakıta katılmıyor? Yani 1 lt benzine 250 ml ekleyelim Araba kara şimşek gibi olsun o zaman :) Bana biraz mantıksız geldi. Tabi gerçek yorumu bu işin ustaları yapacaktır.

Bor yakıtı sistemini Denizli'de satışını yapan yerde inceledim. Sistemin direk yakıta karıştırılmamasının sebebi sanırım yakıt bor karışımının homojen olarak yapılamaması veya yapılıyorsa bunun rafineri benzeri bir yerde yapılması gerekliliği.

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
Bor yakıtı sistemini Denizli'de satışını yapan yerde inceledim. Sistemin direk yakıta karıştırılmamasının sebebi sanırım yakıt bor karışımının homojen olarak yapılamaması veya yapılıyorsa bunun rafineri benzeri bir yerde yapılması gerekliliği.
ya bununla ilgili siteyi incelediyseniz eğer adam önce bi karışım felan yapıyor, sonra bunu arabaya döküyor. YAni arabamız bir nevi rafineri görevi görüyo anladığım kadarıyla. Bu konuda sadece sitede gördüklerim kadar bilgi sahibiyim ama ben sanmıyorum öyle bi sistem taktıracağımı. Sitede adamın taktığı araba opel astraydı. hatta o zaman yazık olmuş diye düşünmüştüm :)