Yakıt Tercihiniz ! Benzin mi,Dizel mi ?

acar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç fiyatlarını hesaba katmazsak dizel derim:D aradaki fiyat farkı biraz yüksek:) Ama fazla km. yapmayacaksan benzinli daha mantıklı olur.

Aşağı sakal yukaru bıyık durumu biraz, ya da iki ucu çoklu değek durumu da denilebilir. Hatta Al birini vur ötekine de bu konuyu kapsıyor az :)

Abicim en iyisi ödeme durumunu ve araçla yapacağın km.'yi hesaba katarak bi sonuç çıkar, en mantıklısı bu sanki....

Hangisini alırsan al şimdiden hayırlı olsun...

Ar19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer bir aracı 5 yıl filan kullanmayacaksanız dizel farkını peşinen vermenin pek mantığı yok. Üstelik dizel bakım masrafları her zaman benzinden yüksek oluyor. Yılda 20 bin km yi pek aşmayacağım için ve benzinliden dizelden daha iyi indirim yaptırdığım için aradaki fiyat farkı iyice büyüdü ve 5 yılda amorte edeceğini gördüm. Haliyle 5 yıllık peşin para ödemek istemedim ve benzinli aldım. Gayet de memnunum yakıt tüketimi son derece az performansı da yeterli.
Ama son derece kişisel bir konu, standart bir cevabı yok.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzini motorun çalışma sesi bile mırıltı gibi geliyor.Tır tır tır o ses bana hiç çekici gelmiyor.Yılda yaptıgım km ye göre, yakıttan edecegim tasarrufu hesaplıyorum, benzinli-dizel aracın bakım masrafları arasındaki farklara bakıyorum.Benim şartlarıma göre benzinli daha mantıklı geliyor.

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
traktör gibi çalışan araba istemiyoruzzzzzzzzzz:D:D

Katılıyorum.Bir kaç yıl öncesine kadar tüm arabalar benzinli idi.Yakıt tasarrufu yüzünden dizel çıkarttılar.Ancak bir araç uzun süre kullanılmayacaksa dizel için verilecek ek paraya yazıktır.Benzinli motorun sesi bir başka,gidişi bir başka.Rampa da belki dizel iyidir ama düz yolda durum değişir.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Dizel'i bulanida, LPG yi icat edenide protesto ediyorum :hıh: Yasasin benzinin tartisilmaz ustunlugu ! :alkis: :alkis: :alkis: :rock :rock :rock :good: :good: :good: :) :) :)

DJ_FIRAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki dizel ama cüzdanın kabarık olması lazım ben ilk etapta benzinli kullanmayı düşünüyorum dizelle arasında 5-6 bin ytl fark war

corvette_57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılda 50bin gibi bi km yapıyorsan dizel derim ama benim gibi 10-15bin yapıyorsan benzin derim servis bakım açısından benzinli araç daha ideal diyorlar

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılda 50bin gibi bi km yapıyorsan dizel derim ama benim gibi 10-15bin yapıyorsan benzin derim servis bakım açısından benzinli araç daha ideal diyorlar

Arkadaşım yılda 15.000 km yapıyorum diyorsun aracının km de 250 kuruş yaktığını hesaplarsak 3750 ytl benzine para vericeksin , oysa dizel araçta ortalama 125 den hesaplarsan 1875 ytl para vericeksin , yani yılda 1875 ytl yi çöpe atıcaksın sen bu araca 5 yıl bindiğini varsayarsak

1875 * 5 = 9375 yani 5 yılda 10.000 ytl zarardasın bence , ayrıca bir dizel araç alırken vermiş olduğun fark 3.000 ytl civarında bu fark arabayı satarkende aynı kalıyor .
performans olayına gelince bende benzinli 98 model corsa vardı , su anda dizel corsa var , benzinli aracımdan çok üstün :) servise daha girmediğim için bilmiyorum ama servis ücretinin de çok sorun yaratıcağını san mıyorum

Kesinlikle dizel diyorum çünkü aracım çok cimri :)