yakıttaki sebepsiz artış???

emrecanirmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 1.4 t a.s sebebini anlamadığım şekilde %10 tüketim arttı bu neden kaynaklı olabilir.(lastik basıncı değiştirmedim,yüksek devirli kullanmadım,benzincimi ve oktanımı değiştirmedim klima kulanmıyorum) en son depo fullediğimde menzil 520-530 aralığındayken şimdi fullediğimde 460-470 gösterdi ve çabuk ibre inmeye başlası bariz derecede bu arada aracım 11 binde görüşlerinizi bekliyorum

emrecanirmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yakıttaki sebepsiz artış???

unutmadan söyleyeyim... 2 haftada bir lastiklere 35 basıyorum yani hiçbir değişiklik yapmadım önceki depolara kıyasla

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kullandiginiz guzergah aynimi? Kisa mesafe kullanimlariniz artmis olabilirmi? En dogru yaniti servis verecektir

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş

emrecanirmak link' Alıntı:
aracım 1.4 t a.s sebebini anlamadığım şekilde %10 tüketim arttı bu neden kaynaklı olabilir.(lastik basıncı değiştirmedim,yüksek devirli kullanmadım,benzincimi ve oktanımı değiştirmedim klima kulanmıyorum) en son depo fullediğimde menzil 520-530 aralığındayken şimdi fullediğimde 460-470 gösterdi ve çabuk ibre inmeye başlası bariz derecede bu arada aracım 11 binde görüşlerinizi bekliyorum
selam benim kapalıçarşıda bir arkadasım var oda böyle bi şey söylüyodu aracı 3 4 aylık 8300 km.ılk zamanlar 500 küsür oluyomus sımdı 400 küsür demişti bana da sormustu sendede oluyomu dıye ordan hatırladım benımkı dızel demıstım ve depoyu hıc fullemedım hep yarım depo kullanıyorum

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

eğer 15bin bakımınıza gitmediyseniz daha eskimiş olan yağ ve filitrelerde arttırır tüketimi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağ, hava, yakıt filtesi, bujiler bunlar yakıt tüketiminde etkili
bir de kullandığınız güzegah da etkiler
arada yaklaşık 40 km gibi bir fark var, arada sırada gaza yüklendiyseniz
bu kadar fark olabilmesi mümkün yakıt bilgi ekranında

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Filtrelerin kısa vadede bu kadar dikkat çekici değişikliğe neden olacağıı sanmıyorum, muhtemelen burada da olduğu gibi son haftalarda havadaki ani ısı-nem değişimleri aracın tüketim/performans dengesini etkiliyor olmalı.

Mesela Akçay da bu aralar hava nemli ve 36 dereceye kadar çıkabiliyor, aniden bastıran yağmur sonrası azalan nem oranıyla birkaç dakika içinde düşen hava sıcaklığı sürekli kullandığım aracın gaza verdiği tepki ve haliyle tüketimde ciddi fark oluşturuyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A/S varsa muhtemel gaz tepkilerındendır.

emrecanirmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güzergahta hiçbir değişiklik ama diğer nedenler benimde aklıma geldi yağ,filtreler... gibi servise götürmelimiyim sizce