Yan çita boyama yada kromaj çita?

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
arkadaşlar corsa c için siyah yan çitalar ve ön kaşları gövde rengine(gri) boyatmam mümkün mü?Daha şık bir görünüm sergiliyorlar bence gövde rengi ile.2006 corsa c enjoy ve silverline modellerde gövde rengi çıktı ön arka ve yan çitalar.Bu konuda bilgisi olan varsa deteylı bilgi verirse sevinirim.
Alternatif olarak yan çitaları kromaj çitalarla değiştirebilirim mesela,sitede çok güzel vectra ve astra ve corsa çalışmaları var siyah renk üstüne .Ama benim corsa gri nasıl gider bilmiyorum ayrıca ön ve arka çitalar siyah kalacak çünkü bu kısımlar için çita mevcut değil.
Boya konusu ve kromaj çita konusunda öneri ve deneyimleriniz.
saygılar..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kapı ve tampon çıtaların boyanma özelliği olması lazım yoksa belirli bir süre sonra boyaları dökülüyor.Krom işine bence hiç girme aracın gri renkte güzel durmaz.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
boyarlar .. citalari boyat cok guzel olur ..
krom isine girme cok yapmacik ve cirgin oluyo

selimkocer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyamak en iyisi

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
krom gri kasada iyi durmaz diyorsunuz.
Corsa siyah yan çitaları nasıl nerede boyatabilirim.Yan çitaların boyanabilirliğini nasıl anların.

ilhaann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardşm bence de boyatmak en iisi. herhangi bi sanayiye git. boyacılar o işi ii yapar. yanlız senin arabanın rengide boya tutturmaları için diğital makineleri oluyor. boya tonunun numarasını saptıyor. gittiğinde sor bakalım o aletten varsa hiçbir sorun olmaz.

AimLeSs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aRkadaşım yan çıtalar fabrikadan 2 türlü çıkıyor.Bir astarlı boyanabilcek şekilde, bir de astarsız şekilde. Seninki astarsız olanı.:( astarlı olanları montajda arabanın rengine göre boyayıp takıyorlar. Astarsız çıtaları da sonradan boyatabilirsin ama çok dayanmaz. Astarsız parçalar pürüzlü olduğu için zaman içerisinde kabarma yapıyor ve boya parçalar halinde dökülmeye başlıyor.Kalıcı bişey istiyorsan servislerden orjinal astarlı boyasız çıtaları alıp onları boyatabilirsin.Onlarda herhangi bir sorun yaşamazsın:good: ama onun da maliyeti yüksek olur.:( Ben kendi astra'm için çıta olayını baya araştırdım. Astra G nin astarlı yan çıtaları 250 YTL civarı.Corsanın da yine o civardır işte. Tabii tercih sana kalmış... Ama çıtaların boyası dökülmeye başladıktan sonra çok kötü gözüküyor!dökük boyalı halindense hiç boyanmamış hali daha iyi gösüküyor :)kolay Gelsin...

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğin bilgiler için tşk ederim.
Benim 2005 corsa yan çitalar parlak ,kaykan ve pürüzsüz görünümde.Ama siyah renkte ve astarsız.Bu boyama işide pek randımanlı değil sanıyorsam.
Bazı arkadaşlarda krom çitaları önermedi zaten gri corsaya anlaşılan orjinalinde kullanmaya devam edicez.:confused:

AimLeSs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bende boyatmak çok istiom.Benim araba bide beyaz.görünüş olarak çok fark edio ama uyuz bi durum işte.:mad: çıta-kapı kolu-boyaması fln derken 500-600 etti:( Bende şimdilik vazgeçtim:cry:

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krom kapı çıtasından uzak durun arkadaşlar. ben o hataya düştüm taktıkları gibi geri çıkarttırdım. dandik kelimesi az kalıyo :)