Yapı Kullanma İzni,Elektrik bağlatma Acil.?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapı Kullanma İzni,Elektrik bağlatma Acil.?
Arkadaşlar 3 katlı tamamlanmamış bir evimiz var +2 kat daha hakkı var. 98 yılında yapı kullanma izni almıştık oturduğumuz kat için. Şimdi evin altını dükkan yaptırdık dünyanın masrafını ettik, belediye yapı kullanma izni almadan elektrik ve suyu bağlatamazsınız diyor. Yapı Kullanma izni için evin sıvasının bitmiş ve üst katın çatı yapılması gerekiyor.

Benim şimdi çatı yapacak durumum yok zaten evin üstüne 2 kat daha atılacak bir daha çatıyı mı yıkacağım şimdi? Ne yapmam gerekiyor, işin ehli veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşaat russatınla şantiye obonelik açarsın ikisininde birim fiyatları aynıdır bir kaybın olmaz.....

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta oyle aynı fıyat olmuyo elektırık... pm attım numaramı ara usta ben anlatayım sana yapckalarını..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kabaca biz de öğrenseydik. Aynı durumda olan başka arkadaşlar da olabilir. Mesela bizim başımızda benzer bir sorun var. Memlekete 2 katlı ev yaptırıyorduk, kriz yüzünden inşaatı yavaşlattık, ruhsat süresi bitmek üzere, yazın en azından giriş katını oturacak hale getirip elektrik ve su aboneliği almak istiyoruz. (şantiye aboneliğimiz yok)

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ınsaat ruhastı denılen olay 5 sene gecerlıdır 5 seneyı gectıgın an yenıden yapı denetım fırması bulman lazım ustune karot denyı felan cok masraflı bı ıs olur. alt katında oturayım demeklede olmuyor kac katlı ızın aldıysan yaptırman lazım santıye elektırıgı suyu kullanmanı hıc tavsıye etmem normalın 4 5 katı fatura odersın. devlet bı ara kacaktan elektrık su baglatıyodu ınsaat ruhsatı ıle ama su anda yok sanırım.

savas abı sen sormak ıstedıklerını burdan veya ozelden yaz ben cevaplarım ınsaat ruhsatınn tarıhı nedır yapı denetım fırması varmı inşaatın oldugu yerde yoksa beledıyemı bakıyo????

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
usta ınsaat ruhastı denılen olay 5 sene gecerlıdır 5 seneyı gectıgın an yenıden yapı denetım fırması bulman lazım ustune karot denyı felan cok masraflı bı ıs olur. alt katında oturayım demeklede olmuyor kac katlı ızın aldıysan yaptırman lazım santıye elektırıgı suyu kullanmanı hıc tavsıye etmem normalın 4 5 katı fatura odersın. devlet bı ara kacaktan elektrık su baglatıyodu ınsaat ruhsatı ıle ama su anda yok sanırım.

savas abı sen sormak ıstedıklerını burdan veya ozelden yaz ben cevaplarım ınsaat ruhsatınn tarıhı nedır yapı denetım fırması varmı inşaatın oldugu yerde yoksa beledıyemı bakıyo????
Bizim inşaat öyle ahım şahım bir şey değil. Memleketteki bahçemizin içine yapacağımız için bu tür inşaatları bağ evi sınıfında değerlendiriyorlar. Normalde tek kata izin veriliyor ama bizim inşaat alanı kottan oldukca aşağıda kaldığı için zemin+1 normal kat olarak izin alındı. Öyleyken bile çatı seyiyesi yol seviyesine neredeyse ulaşamıyor. Beton iskeletini bitirdik, çatının kapatılması ve ara bölmelerin yapılması kaldı. Belediyedeki arkadaşlar inşaat üzerinden bağlarız diyorlar ama ne kadar yasal olur onu bilmiyorum. Kanunsuz bir iş yapmak istemem. Tüketilen elektrik ve su faturası olayından korkmuyorum. Çünkü devamlı gidip kalacağımız bir yer değil. Merkezde evimiz olduğu için sadece gündüzleri bahçe ile uğraşırken kullanacağız. Yani el yüz, bulaşık yıkamak, çay demlemek, TV seyretmek için kullanılacak.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sany1422.jpg

Alt kat depo olacak ve iki yanı toprakla doldurulacak. Giriş kattan üst kata içeriden giriş yapılacak, çatı düz teras tipi olacak. Heybetli durduğu bakma inşaat alanı yaklaşık 7*10 metre. Taban alanı 72, katlar alanı 150 metrekare.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla burda ankarada boyle bı yapı yapabılmen ıcın beledıye vergı mukellefıyetı ıstıyo hatta suan bı musterımız kendı evını yapıyo vergı kaydı yaptırmak zorunda kaldı