Yapıştırıcı Tavsiyesi gerekli

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tuhaf bir şekilde arabamın tamponunu , iki farınında birer kulağını , ön ızgarazını çatlattım ( GM mühendisleri tamponu farlara ve ızgaraya bağlama zekasını gösterdiklerinden dolayı)
bunlar için bir tamirciye gitsem ufak bir yapıştırma için bir sürü gereksiz para verecem ,

sizdem ricam bana çok güçlü ve bu işe uygun yapıştırcı markası modeli bilen varsa söylermisiniz.

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu ikili yapıştırıcılar var once tupten sıvı olanı yapıstıracagın yere suruyon daha sonra spreyle ustune sıkıyon, degısık markalar altında cıkıyor ama kemık gıbı yapıyor bıdaha ordan kırılmaz. Öyle bişii deneyebilirsin....

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
404 ü diyor galiba smoke...

size benimde tavsiye edeceğim pattex in aktivatörlü yapıştırıcaları.
normal japon gibi istediginiz yer sürüyorsunuz sonra aktivatör ile hem saglamlaştırıp hem anında kurutuyorsunuz;)

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün patex in ekstra güçlü yapıştırıcı diye birşey kullandık jel gibi idi hemen donmayan bir şeydi bizde donması bekmedik,
o ikili ürünlerden de almıştık sıvı olanı bir tarafa sürdük diğer tarafa spreyini sıktık sağlam gibi duruyordu farı yerine takıp sıkınca yapıştırdığımız yer yine koptu ,

bana şöyle denemiş kullanılmış çok sağlam bir şey lazım bunları yapıştıramazsam bi dünya para verecem 4 kane kopuk kulak için .
tamircinin bir tanesi iki farında değişmesi lazımdedi ızgara filan , bide tampon olunca canım sıkıldı.

kaza da yapmadım geri giderken benim ön tampon yandaki arabanın tekerine denk geldi komple ayrıldı gövdeden tampon orta taraftanda farlara bağlı imiş far bağlantı yerleride koptu altaki nikalajlı çıtayıda kırdı :( :( :(

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denenmiş bişey değil sattıgım bi ürün dediğim malzeme
pattex in spreyli aktivatörleri işe yarar;)...
normal japonlarda tutar ama saglıklı olmaz yanii onun kadar;)...
büyük bi hırdavatcıya gidin(praktiker gibi yerlerde olur) sorun size verirler..
cakmak gazı gibi spreyi var yanında

emperor05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninkine benzer bir sorun bende de var.farların tırnaklar kırık tampon 1cm kadar aşağıda duruyo ama ustaların istedikleri paraya bakarsan ben o şekilde gezmeyi tercih ediyorum.kaportacıların kullandığı bişey var çamurluk falan yapıştırmak için, spoilerleride onunla yapıştıranlar var başta slikon gibi yumuşak ama daha sonra sertleşiyo birde benim usta yaparken gormuştüm japon damlatıp üzerine karbonat döküyo taş gibi oluyo.

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Japon yapıştırıcısıyla sigara külünü kullanıyorlar genelde bu işler için

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba!
tampondaki yapıştırmak istediğin nokta çok kritik bir yer. kırık iki yüzeyi sadece birbirine yapıştırmakla buna bir çözüm bulamazsın. istediğin yapıştırıcıyı kullan çözüm olmayacaktır. bu nedenle yapıştırıcı tavsiye edemiyorum.

ancak kırık kısımları tamir etmek veya tamir edilmişçesine soruna genel bir çözüm bulmak, belli bir plan dahilinde hareket ederek, hatırı sayılır bir tecrübe, yetenek ve el becerisi kullanılarak mümkün olabilir. porselen fincana bakır kulup takmak gibi birşey. bunun için de konuyu daha yakından görmek ve incelemek gerekir. burada olabildiğince ayrıntılı ve net birkaç fotoğraf verebilirsen belki yardımcı olabilirim.

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba spreyli olayı yanlış kullanmışsınız. Bi tarafa jeli diğer tarafa spreyi sıkmayacaksınız. Yapıştıracağınız yere jeli dökün sonra orayı tutturun sonra birleşme yerinden yine biraz döküp spreyi sıkın o zaten hemen donup plastik gibi oluyo benim bildiğim en kuvvetli 2. yapıştırıcı. 1. si de epoksi die bişey.

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sağ farında hepsi değil ama kullakları kırıktı usta bir şeyler yaptı yapıştırdı şimdi proplem yok o ki diycem iyi bir usta onu halleder yapılamayacak bir şey değil.