yardım... opel corsa c 1,4 comfort 16v

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkdaşlar yeni 2001 opel corsa 1,4 comfort 16v aldım sizden ricam bu araba hakkında ne biliyorsnaız benimle paylaşmanız ben aracı aldım ama halen elime geçmedi... ve performansı nasıldır yakıtı nasıldır birde mod olyaında bu araca neler yapabilirz... gerçi benim sattıgım 106 quik modifiye olayında bambaşkaydı ama bakalım opel üzerindede çalışmamız lazım...

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla araba çok yeni henüz kötü bir duyum almadım açıkça hatta bence biraz bekle modifiye şirketleri iyice bir Corsa nın hakkını wermeye başlasın ondan sonra başla bence...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısında aslında bence araç çok yeni deil ama 2001 model corsa c lere halen modifiye olayını yapamadılarsa yazık valla peki bu aracın performansı ne ölçüde merak ediyorum ??

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel ecotec'e geçtikten sonra irmscher ve lexmaull maalesef motor konusundaki desteğini çekti.Şu an sadece dbilas opel tuning konusunda çalışıyor, hakkını da veriyor diyebiliriz.Ancak fiyatlar oldukça pahalı ve tedarik konusunda da sıkıntı yaşayabilirsin. İncelemek istersen web sitesi www.dbilas.de Türkiye distribütörü de bestservis. Görsel mod konusunda oldukça iyi sonuçlar alabilirsin. Ledli stop ve angel-eyes'lar arabaya oldukça yakışıyor. Bodykit konusunda eğer hakkını veriim ve param var diyorsan Steinmetz (Türkiye distirbütörü İstanbul Moda'da soundstation tuning) ki ürünleri fiber değil plastiktir, eğer fiber istersen de www.kolaylispider.com üreticidir, internet sitesinde modelleri mevcut...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saol Dostum Zaten Benİm Öncekİ Komple Body Kİt Lİ Ve MÜzİk Tesİsatina Sahİptİ Hatta 2 Yil Önce GÜzellİk Ve Ses YariŞmasinda 2.lİgİ Mevcuttu Yakinda Resİmlerİnİ Koyarim... 106 Quİk İn Çok Emek VermİŞtİm.... Ama Şİmdİ Corsa İÇİn Acaba Neler Gİder Dİye Halen AraŞtirmadayim...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buarada millet benim araçtan aracı olan yokmu bu aracın performansı nasıl....

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende twinportu var da nasıl bir performans bekliyorsun ki? 1.4'e göre gayet güzel gidiyor ama fazla bişey bekleme...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki 1,4 göre düşünşüyorum bende gsi performansı beklemiyorum bendeki 106 quik de 1,4 dü ama harikalar yaratıyordu çok güzel makinaydı acaba bunu hızlanması nasıl merak ediyorum birde corsanın gsi dışında en hızlı modeli bumu dostum..

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel maalesef çok gerzekçe bir kararla Corsa C'lerde GSI'ı 1.6 değil de 1.8 olarak üretti, dolayısı ile araç da 1.8'den sadece 125bg çıkartılabildiği için pek tercih edilmedi (mesela Corolla T-Sport da 1.8 ve atmosferik ama 192bg), bir de 1.8'de verginin yüksek olması da etken tabi.Dolaysı ile Corsa C'de 1.8 'den sonra en güçlü atmosferik motor bu.
Pug'lar genelde daha iyi devirlenir ve daha seridir, benim eşimde de Quiksilver var ve 75bg olmasına rağmen bazen beni deli ediyor benim arabadan çabuk devir alması.Tabi bunda aracın oldukça hafif olmasının da etkisi oldukça büyük.Corsa 106'ya göre çok daha oturaklı ve sağlam, bir o kadar da konforlu.Son hız 185Km civarlarında ki ben 106 Quiksilver ile yokuşaşağı 200 görmüştüm, kasarsan yokuş aşağı 190-195 de corsa'da görürsün... 1. vites oldukça ölüdür (devir kesiciye çabuk giriyo), 2-3-4 gayet tatminkar ama 5. vites geberik durumda.Araç mutlaka 6. vites istiyo ama yok maalesef...Ben kendi aracımda Hp Maxflow intake kit/HKS son susturucu ve splitfire buji kullanıyorum, şu an hiç fena değil seriliği...Arabanın yol tutuşu da oldukça tatminkardır ama mesela bende koni yay+amortisör ve kule gergisi var, yol tutuş akıllara zarar oldu...Senin bir avantajın, twinportlara chip uygulaması yapılamadığından ben yaptıramadım, senin arabanın beyninde böyle bir kısıtlama yok, dolayısı ile özellikle devirleri daha yükseğe taşıyabileceğinden mutlaka öneririm, çünkü araç en çok buna ihtiyaç duyuyor...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol dostum sen bu konuda bayagı bilgilisin sana bu konuda çok danışabilirim... evet anladım neyse bizde başlarız hava filtresiyle devam ederiz.. bujiler yakıtı nasıl etkiledi benim quikte buji kapak taşlama komple egsoz hava filtresi varıd orjinal sadece hava filtreli başka quikle kalktıgımızda bende 15 inç onda 14 inç jant olmasına ragmen 1 boy atıyordum yani dogru uygulamalar dogru sonuç veriyor bende buji yakııt artırmıştı sende nasıl oldu yani ecotec motorda nasıl uyum oluyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...