Yardım!!!!

albyrk5

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar baya uzun bir süredir yaşadığım bir sorunu anlatıcam çözüm arıyorum bulamıyorum.
çok şükür tek sorunum bu bunada çözüm bulursam aracım sorunsuz olucak inşallah
Aracım 1.6 dizel 136HP 2014 Astra J

arabayı çalıştırmak için biniyorum kontağı çevirip göstergedeki ışıkların sönmesini bekliyorum ışıklar sönünce debriyaja basıyorum sonuna kadar ve kontağı bir tık çeviriyorum araba bazen normal bir şekilde çalışıyor ama bazen de motor sallanıyor bildiğiniz sanki yerinden çıkacakmış gibi ve 5- 10 saniye sonra bu hareketi yaptıktan sonra stop ediyor bir ustaya götürdüm ve baktı araç hava almıyor dedi ama sorunun ne olduğu hakkında o da bir bilgi sahibi değil yardımlarınızı bekliyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
boğazdan manifold bir göz atılır sorun varmı ve araç aküsü şarjı tutuyormu

albyrk5

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
boğazdan manifold bir göz atılır sorun varmı ve araç aküsü şarjı tutuyormu
Bir yeri açtı balata spreyi sıktı usta banada gösterdi çalışmadığında bunu yap çalışır dedi ve bir defa yaptı açtığımda orası kirliydi sanki biraz siyah yağ karışmıştı yağ değil başka bir şey de olabilir tam emin değilim

sarj tutuyormu derken aküden dolayı olabilir diye mi düşündünüz onu sanmıyorum aküyle alakasız çünkü ışıklar sönmüyor yada ekran kapanmıyor elektriği hiç kesmiyor aküyle bir alakası yok mekanik bir şey ama çözemedim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bizim araçlarda elektrik sistemi farklı işler yani elektronik çok olduğunda öyle ışıkları kismamazlik yapmaz yada farların sönük olma olayı olmaz mars yapar ama araç çalışmaz ornek araç akü sarj tutmuyorsa mesela motora yük biniyor ve vuruntulu çalışıyor sonrada stop ediyor yada hiç çalışmıyor boğaz kısmında bir yerdir sensordur akü yeni varsayıyoruz sensörlerin sökülüp tek tek temizledikmesi gerek ilk etap ustadan yola çıkarak boğaz ve diğer emme kısmına göz atmak gerek

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ama mutlak normal bir usta olmasın sadece opel yapan olsun sonuç alamazsinzi

albyrk5

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
usta sen bu işi biliyorsun helal olsun😂
Acaba opel servisine götürsem çok masraf cıkarır mı

albyrk5

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Usta bir de akü sağlam değil akü %70in altında olduğunda start-stop yapmazmış internetten araştırmıştım benim araba star-stop yapmıyor aküyü değiştirmem gerekiyormuş acaba aküyü değiştirsem bu sorun ortadan kalkar mı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal arızan akü yüzünden oluyor gibi evet start stop devre dışı kalır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hatta serviscihazına bağla abs bile bile belki devre dışına çıkmıştır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
opel de aku önemlidir araç aksamaya başladığı anda akünün değişmesi gerekli biraz daha götürür diye kullanırsan farklı sorunlar çıkarır bu beyin arızasına kadar gider ben kendim her bakımda akü voltajını ölçerim mars anında boşta aractata gösterir