yardıma ihtiyacım var astra 1.3 cdtı hakkında

selcukuygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ilk başta dizel otomatik düşünüyodum.daha sonra bu ,işi anlayan arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda otomatik vites almamaya karar verdim.zaten arabayı alacağım sırada müşteri temsilcisi de aynısını demişti.dizellerde otomatik vites fazla iyi değilmiş performans açısından ve dayanıklılık açısından herzamn dizellerde mekanik daha iyidir dedi.benzinli alcaksan otomatik vitesliyi hiç kaçırma demişti.Bende zaten daha önce her ikisinide kullandığım için karar vermem fazla zor olmadı.manuel aldım ve hiç pişman değilim.ama genede karar senin...

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili kardeşim benim,öncelikle hayırlısı olsun.Yani opel alman dileğiyle diyorum...Bir Fransız'ın ürettiği şeylere 4 adet tekerlek takıp araba görünümü vermesinden dolayı kutluyorum,zaten sanatçıları ile epey ün salmıştır,ama lütfen buraya girmeyelim.Gerçek arabalardan bahsedelim :)Fransız arabası alacaklar zaten hep bekliyor,paralarını bağlamıyor,çünkü Çin'den yeni arabalar gelicek,onlarda daha sert plastik kullanılıyomuş ;)

Yukarıdaki arkadaşın söylediği doğru,klima açıkken 5 kişi ile yokuşta kalkar ama,eğer yol biraz eğimli,yahut dik ise,biraz can sıkabilir.Araba yüklü iken aşırı bir performans alamazsın.Sonuç itibari ile 1.3 litre ve 90hp max güç var.Ama genel itibariyle hiç bir sorun yaşamayacağın bir araba.Sanırım 1240kg olmalıydı.Çünkü aynısının benzinlisini kullandım ve şu an gördüğün gibi dizel corsa kullanıyorum.Benim astra h 1160 kilo'ydu ve harika bir performansı vardı.Yakıt da ters orantılı tabi :)
Araba gerçekten güzel.Piman olacağın hiçbir unsur yok.Anlatılan efsaneler varsa eğer inanma onlara.Muhteşem bir araba.Gayet de iyi gidiyor.Uzun yollarda 200km hız'ı görebiliyorsun 1.3 motor ile.Ama söylediğim gibi araba yüklüyse kalkışlarda az da olsa güçlü olmasını istiyorsan,gaz pedalı biraz tepkisiz kalacaktır.Ama emin ol ki araba yakıt sarfiyatıyla bu eksisini kapatıyor :)
Otomatik dersen konuşurum ama,bu arabanın hem dizel,hem de otomatiği hakkında canlı bilgim olmadığı için kafa karıştırmayalım diyorum...

araba_hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hani 4kişi ile yokusta geriye kaymalar oluyomusya otomatikte olmayacaktır... diye düşünüyorum otomatik geriye kaymayacaktır gazı veririm biraz fazla yakar ama kalkar... bu otomatik dizelden de hiç göremedim ben...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
not: otomatikte yokuşta geri kaymayı önleyen hillhold sistemi war....

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen bugünkü tecrübemi anlatayım....esenlerden bağcılara dogru tabya rampasındayız.aracta 5 kişi ve bagajda bavul ve malzemeler var.klima acık...sonuç mu? :)

hiç bir problem yok.ben sürekli otomatikte kullanırım ve manuel secenegi pek seçmem.kaymıyor,kavramayı kendisi otomatik yapıyor zaten.hele düz yolda gaza basmama hiç gerek yok.frenden ayagımı çektigim anda araç zıplıyor....