Yarın Calibra bakıcam önerilerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Herkese selamlar,

Linkteki araca yarın bakmaya gidiyorum. Önerileriniz ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. 94 model Doch SFI motor. Orta okuldan beri bu araca aşığım çevremdeki herkes 94 model aracı neyapacaksın dese de karar verdim alacağım. Bundan 5 sene sonra bu araçlara hiç binilmez iyisimi fırsat varken değerlendireyim diyorum. Siz ne diyorsunuz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-1994-opel-calibra-fume-76438620/detay

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç güzel gibi ben isviçre saatine takıldım :D ne yapacakmış isviçre saatini gidince sorarsınız merak ettim :D

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek dikkatimi çeken 93.000 de olması....930.000 olmasın....

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
93 binde orjinal aracım olsa, içini dışını detaylı fotoğraflar koyarım.. Ne motor fotosu var ve döşeme.. Almadan iyice baktır, motor durumuna, kaportasına..Aklında şüphe kalırsa bulaşma hiç.. kaporta ve motor tamam sa, şanzumandan başka pek sorun çıkartıcak yeri yok. f20 sert kullanıldıysa difransiyelde boşluk yapıyor.. Ona da baktır.. Zira o parayı haketmesi için 10 numara olması şart..

Bu arada arka silecek işi bırakmış :D

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta kesinlikle boya var... antalya şartlarında bu aracın boyasının kusursuz olması imkansız..ayrıca 94 model bir araç ve calibra 93000 de olmasıda imkansız :) o aracı alan zevk için binse bile 18 yılda en az 150000 yapar... birde sanki tamponlarda sonradan yapma gibi geldi bana ama tabi calibracı arkadaşlarımız daha iyi bilir... ayrıca aracı mutlaka antalyada iyi bir servise gösterin...

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Ben araç için mesaj attığımda bana aynen aşağıdaki gibi cevap yazmıştı.

merhabalar, acele ile sitenin otomatic seçmelerini kullandım.ondan dolayı yanlış bilgiler vermiş.94 model-dohc sfı 150 lik motor var - sıfırlanmamış 94.ooo dir. aracı ilk sahibi bayandan alan calibra hastası bir arkadaştan aldım.zonguldakta bir fabrika işçisi arkadaştı ve son derece az binmiş sadece hafta sonları. ve orada doğru düzgün servis bile yokmuş bu araca bakacak.çocuğu olduğu için sattı bana.

aracı zonguldakta komple boyatmış,bende aldığım zaman boyatacaktım ama hiç gerek duymadım.bu kadar parlak olmasının sebebi de devamlı bakım yaptırıyorum ve mümkün mertebe titiz kullanıyorum.

iç kısım resimlerini şuan zaman ayırıp ekleyemem çünkü yeni bir işyeri açtım, kuyumcu ve orjinal 2.el saatler alıp satıyorum, sermaye olsun diye satmayı DÜŞÜNÜYORUM fazla istememin sebebi kıyamıyorum.çünkü ne alırsan al bu araç kadar keyifli olmayacak sadece 3-4 aylık sermaye kullanımı için satmak gbi bir düşüncem var.ve ayrıca kaput altını görseniz 20.000 km araba bunun kadar temiz ve bakımlı değildir.

iş sahibi olduğum ve yaşım da 34 olduğu için artık öyle dyno vs. işleri gereksiz geliyor,bundan 7-8 yıl önce rover 220 turbo ve nos lu saxo vts ile yeteri kadar hevesimi almıştım zaten

bu araca gerçekten kıyıp basmıyorum bile.kaldıki öyle denemeler falan bence hiç gerekli olmuyor.fakat gücü kuvveti km. sinin orjinalliğini defalarca ıspatlıyor.araç maşallah çok çok ii motor ve şanzımana sahip ne ben elledim nede benden önceki arkadaş oynamış.

aldığım arkadaş sadece jsv nin metal görünümlü el freni pedal seti vites topuzu vites çerçevesi ve abart egzos takmış.

ben ise ilk gün servise gidip orjinal calibra egzosu sipariş ettim ve takdırdım triger buji yağı suyu vites çerçevesi ve körüğü ne varsa hepsini servisinde sıfırlattım.iç döşemesini deri yapacaktım ona bile kıyamadım .

hatta aracı zonguldaktan benzin parasını yollayıp getirttim, inanın hiç sanayiye götürmeden direkt üzerime aldım, çünkü görünen köy kılavuz istemez misali ...

ilginize teşekkürler efendim.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Bakmaya motordan anlayan bir arkadaşla birlikte gidicez. Bujileri söküp manometre ile kompresyonlarına falan bakacak. Bu şekilde düşük kilometredeki araçla yüksek kilometredki araç belli olur diyor. Boyalı olması benim için mühim değil yeterki ağır kazalı olmasın. Bunun için de kaportacıysa göstericez aracı. Bakalım araç dış görünüş itibarıyla güzel duruyor bir de yakından bakmak için yarın gidiyoruz.

Sizin orasına şurasına bakın dediğiniz yerler va mı?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ilanın doğruluğuna inanmıyorum açıkçası.

ayrıca motor güzel bir rektefiye görmüşse kompresyon testi olması gerektiği gibi çıkacaktır ;)

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Evet arkadaslar motordan iyi anlayan bı arkadaşımla gittik aracı gördük, servise de gösterdik. İnanmayacaksınız ama motor dendiği gibi hiç oynanmamış el sürülmemiş. Ustalar bile hayret etti bu araca hiç binilmemis dediler. Kompresyon degerleri arasında 1 bar bile fark yoktu. Sanzumanda boşluk vs yok on amortisor salıncaklar yeni değişmiş. Arka amortisorler değişecek. Sipariş verilmiş. Aracın yürürü kendini hissettiriyor zaten. Debriyaj biraz sert ileride baskı balata ister diye söyledi bizim arkadas. Bunun dısında ufak tefek masraf istiyor araç. Mesela tavanın iç döşemesinin arka kısmı açılmış. Gogusle cam arasındaki plastikde çatlaklar var. Aracın göğsü kokpit 10 numara kultablasi bile hiç kullanılmamış. Velhasil kelam kaporamizi verdik Pazartesi alım satım işlemlerini halledicez. Böylelikle ben de çocukluk hayalim olan calibraya Allah'tan bir mani çıkmazsa kavuşacağım.

Bu mesaj iPhone'dan Tapatalk kullanılarak yazıldı.