Yaylar ne zaman değişmeli?

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yayların belli bir değişme zamanı varmıdır? Değiştirsem diyorum nasıl bi fark olur?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yayların periyodik olarak değişme zamanı yoktur. nezaman esnekliğini yitirirse ozaman değiştirirsin. tabi sen değiştirip başka yay takmak istersen o senin bileceğin birşey

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır, arabayı alçaltmak falan istemiyorum fakat daha konforlu süspansiyona sahip olabilirmiyim onu merak ediyorum. Araba 110 bin km de bu yaylar hiç mi esnekliğinden kaybetmez ki? Veya değiştirsem farkedilir bi değişim olur mu?

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Opeli daha konforlu hale getirmenin yolunu bilen varsa Allah rızası için yazsın.

:sorry: Valla bende aynı dertten muzdaribim güya alman arabaları konforlu diye bilinir. Çukura benmi giriyorum arabamı giriyor belli değil kasislerden geçtikten sonra birkaç defa daha basket topu gibi sekmekten usandım artık.
Hayır spor bir araba kullansam neyse diyeceğim. İşin garibi virajlarda yana yatan bir araba neden yerdeki her ufak taşı doğrudan sürücünün bel kemiğine hissettirir onuda anlamak güç. Bazen aksların doğrudan şaseye kaynaklandığını düşünüyorum arkadaşın şahini mercedes gibi geliyor (Bende bu işten amma dertliymişim). Uzun süre Peugeot 205 GTI 1.9' da kullandım ona dahi bu kadar rahatsız olmadım desem yeridir (sonunda GTI' nin kullanım amacı belli). Kasislerde öyle yavaşlıyorumki millet arkadan korna çalıyo bazen kucağıma alıpta çukuru geçesim geliyo...

Son düzenleme:

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:sorry: Valla bende aynı dertten muzdaribim güya alman arabaları konforlu diye bilinir. Çukura benmi giriyorum arabamı giriyor belli değil kasislerden geçtikten sonra birkaç defa daha basket topu gibi sekmekten usandım artık.
Hayır spor bir araba kullansam neyse diyeceğim. İşin garibi virajlarda yana yatan bir araba neden yerdeki her ufak taşı doğrudan sürücünün bel kemiğine hissettirir onuda anlamak güç. Bazen aksların doğrudan şaseye kaynaklandığını düşünüyorum arkadaşın şahini mercedes gibi geliyor (Bende bu işten amma dertliymişim). Uzun süre Peugeot 205 GTI 1.9' da kullandım ona dahi bu kadar rahatsız olmadım desem yeridir (sonunda GTI' nin kullanım amacı belli). Kasislerde öyle yavaşlıyorumki millet arkadan korna çalıyo bazen kucağıma alıpta çukuru geçesim geliyo...[/q

Tam olarak benim şikayetimi dile getirmişsin. tabiri caiz se kazık gibi araba

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hiç uğraşma, konfor yay değişimi ile artacak bi olay değil, coil over olayına gir dicem ama biraz tuzlu! zaten bu sertlik olayı opellerin tüm modellerinde mevcut, astra f, g, h, vectra mectra farketmiyo, hepsi sert, bi de yay taktırsak kim bilir nolur! opelin en sevmediğim olayı, sertlik!!!

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almanya yollarına göre tasarlandığı için olmasın.bende eski corsamda aynı şikayette bulunuyordum şuan focus la kasisleri hızlı bile geçsem hissetmiyorum desem yeridir.