yeni aldığım opel vectra B ile ilgili bazı sıkıntılarım

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ay kadar aldığım arabamdaki bazı sıkıntılarımı aktarıyorum. Şimdiden teşekkürler.
Vectra 2.0 16v gls 1996 model

1- arabam hiç lpg takılmamış aldığım galeri taktırmış. Araba benzinde 10 numara hiç Bi sıkıntısı yok. Ama lpg de iken 2.000 devire gelene kadar çok aşırı tekliyor boştayken bi anda yuklenirsem bayılıyor zor topluyor.
2-cam otomatiği otomatik kapanırken en yukarıya geliyor bi anlık zorlama oluyor tahminen ve kendiliğinden yarıya kadar iniyor bazen zor kapatıyorum.
3-arabayı alalı yaklaşık 1.5 ay oldu ve bu sorunu 2-3 kere yaptı. Araba normal bi şekilde viteste giderken bi anda gaz yemiyor ve kontağı ilk çevirdiğimizdeki ışıkları yanıyor sonra debriyaja basıyorum devir ibresi kendiliğinden bi anda en sona kadar çıkıyor ama tabiki motor sesi gelmiyor ve en dibe inip stop ediyor.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 06:53 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:35 ----------

Birde ekleyeyim unutmuşum yazmayı. Arabada devir kesici var ve bu 4.500 devirde kesiyor.arabanın triger kayışını değiştirtdim ve araba bazen 4.500 de kesiyor bazen 6.500 de kesiyor. 4.500 de kesmesi sinir bozucu çok az araba sollarken kalıyor bi yerden sonra bunu tamamen yüksek bi devirde sabitleme şansı var mı acaba bu konu hakkında bilgisi olan varsa şimdiden sağolun

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- sıralı sistem lpg mi? Bahsettiğin olay genelde tek nokta enjeksiyonlu sistemlerde görülür.
2- kapının içerisinden ayar yapılırsa düzelir. Bir oto cam işi ile uğraşana gidin.
3- ???
4- devir sensörleri hata veriyor. Değişmesi gerek. Hatta 3. Sorun bile buna bağlı olabilir.

dnzkrc26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğerlerini bilmem ama cam benim de oyleydi oto elektrikci yapar cam modülü bozulmadıysa..

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2. krikoda sorun var. Cam kenarlarına silikon sprey, kriko mekanizmasına da gres veya wd-40 gibi birşey sıkın. Geçici olarak düzelir.

1. galeri taktırdıysa en dandik sistemi taktırmıştır, geçmis olsun. Eğer bilindik birşey ise ayarlatmayı deneyin.

3 ve 4. Aracınızdaki egzantrik ve büyük ihtimalle krank sensörleri bozuk. Değişmeleri gerekecek gibi. 3. krankı işaret ediyor, 4 ise egzantriği.

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.ci durumda cam fitilleri bi temizle fitiller sıkıyor ve acil durum algılıyor cam yarıya kadar tekrar iniyor demi ? temizle bakalım bi dene

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg sıralı sistem. Ayarlama yaptırdık duzelmedi. Krank ve egzantirik olayları çok pahalı bi olay mı acaba

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100+100=200 tl hallolur sanırım eksantrik ve krank

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
trigeri değiştirdim demişsiniz sente ayarı düzgün yapılmadıysa bu da egzantrik sensor arıza ısıgını yakar ve devir kesebilir

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100+100=200 tl hallolur sanırım eksantrik ve krank

hayır 200 tl'ye hem krank hem de eksantrik sensörünü alamazsınız. o paraya ancak yan sanayi parçalar alabilirsiniz ve o parçalarda kesinlikle sorunu çözmez, verilen 200 tl yanar. en iyi ve tek çözüm yetkili servisten orijinal sensörleri alıp bizzat orada taktırmak. bu iki sensörün orijinal olanları yaklaşık 400-500 tl'i bulur, takma işçiliği hariç.

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar pahalımı bu parçalar yahu. Peki değiştirince dediğim sorunlar kesinlikle çozulur mu ?