yeni aldığım opel vectra B ile ilgili bazı sıkıntılarım

alpaslan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar pahalımı bu parçalar yahu. Peki değiştirince dediğim sorunlar kesinlikle çozulur mu ?

vectra b öncesinde lpg yoktu sanırım anlattıgınıza göre ilk takıldıgı için giderken stop etme gibi durumlar olabilir zaten benzinde sorun yok diyorsunuz siz bi lpg ciye gittinizmi ilk ona gidilmeli

camlar bendeki b dede vardı yolcu taraf tek cam ayna tarafındaki direği ıslatınca geçiyordu bende fitile yağ sürdüm aynanın dip tarafı baktım geçti biraz esnettik orayı daha problem olmadı

yeruçağı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam arabanın aküsüne bak bakalım yeşil ışık yanıyor mu eğer akün zayıfsa camı kapatmaya yetmiyor olabilir fitili yıpranan camlarda oluyor. Diğeride koruma falan değil bence egzantrik devir sensörü arızası arabanın teklemesinede neden oluyor performansıda etkiliyor dediğiniz gibi araba sollarken gaz kesebiliyor çok tehlikeli oluyor.

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar adam benzinde bi problem yok diyor ne oluyorsa gazda oluyor eksantrik olsa grank olsa benzindede yapmazmı bence tek sorun lpg değiş yada baktır devir saatine ve göterge paneline gelince ondada büyük ihtimalle biryerlerde şase var genellikle sağ sol kapı kablolarında başıma geldi çünkü teyip falanda km sıfırlıyo .diimi aynen öyledir

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar adam benzinde bi problem yok diyor ne oluyorsa gazda oluyor eksantrik olsa grank olsa benzindede yapmazmı bence tek sorun lpg değiş yada baktır devir saatine ve göterge paneline gelince ondada büyük ihtimalle biryerlerde şase var genellikle sağ sol kapı kablolarında başıma geldi çünkü teyip falanda km sıfırlıyo .diimi aynen öyledir

Öncelikle teşekkur ediyorum guzel bi konuya parmak bastın. Akü yeni
Araç teklemesini sadece gazda yapıyor ama devir kesiciye hem gaz hem benzinde 4.500 de giriyor.
Parmak bastığın konuya gelecek olursak dediğin gibi ara sıra km sıfırlıyor teyip sıfırlanıyor mu sıfırlanmıyor mu pek farkında değilim ama kafasına göre km sıfırlıyor onun sıkıntısı buyuk olur mu. Lpg ye baktırdık bi sıkıntı yok gibi.

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle teşekkur ediyorum guzel bi konuya parmak bastın. Akü yeni
Araç teklemesini sadece gazda yapıyor ama devir kesiciye hem gaz hem benzinde 4.500 de giriyor.
Parmak bastığın konuya gelecek olursak dediğin gibi ara sıra km sıfırlıyor teyip sıfırlanıyor mu sıfırlanmıyor mu pek farkında değilim ama kafasına göre km sıfırlıyor onun sıkıntısı buyuk olur mu. Lpg ye baktırdık bi sıkıntı yok gibi.
yani bi anlık gidip geliyor çok sık aralıklarla yaparsa beyine zarar verebilir iyi bi elektrikçiye gidip kaçağı buldurman lazım devir kesicide büyük ihtimalle egzantirik sensöründendir bu eco tek yazan külbütör kapağının sol üst ortasndn içeriye giren kaplo bi baktırın tec2 le falan olmazsa değiştirin basit bir şey

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. ve devir kesici sorunu çözüldü. Eksantirik sensoru değişti on numara oldu araç .)
Cam sorununu da kendim buldum. camın oradaki conta yerinden çıkmış araya girmiş onu düzelttim yerine taktım sorun halloldu. Aracın stop etmesinin olup olmayacağına bakıp buraya yazacağım