Yeni aracim FOCUS

mehmetakn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni aracim FOCUS

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tesekkurler arkadaslar
Kisaca soyle ozetliyeyim cosmodan sonra arac style oldugu icin donanim bakimindan biraz eksik araci sport modelle kiyaslamak gerekli donanim degilde kullanis olarak kiyaslarsak
Ford bana astrayi arattirmadi desem yeridir debriyaj ve direksiyon cok yumusak aracin cekisi hizlanmasi cok iyi 270 tork oldugu icin arac cok seri frenleri astradan daha iyi astrada pedal boslugu coktu frenler hissizdi en guzel yanida trafite bu ortalamayi gormek oldu.

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/4rJzRL.jpg[/img]

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun focusunuz.
Focusla 2,5 ayda yaklaşık 9bin km yaptım. Astra j'ye göre direksiyon sistemi net şekilde iyi ve hisli, yol tutuş limitleri daha yukarıda, yol sesi daha az. 30bin bakımına soktum 560tl ödedim. Triger kayışı ses yapıyordu. Garantiden ücretsiz triger seti değiştirdiler. Arka kapı camından da bozuk yollarda ses geliyordu, cam krikosunu garantiden değiştirdiler. Yani Ford'un garantisi iyi işliyor.
Keyifli şekilde binersiniz işallah.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Hayırlı olsun focusunuz.
Focusla 2,5 ayda yaklaşık 9bin km yaptım. Astra j'ye göre direksiyon sistemi net şekilde iyi ve hisli, yol tutuş limitleri daha yukarıda, yol sesi daha az. 30bin bakımına soktum 560tl ödedim. Triger kayışı ses yapıyordu. Garantiden ücretsiz triger seti değiştirdiler. Arka kapı camından da bozuk yollarda ses geliyordu, cam krikosunu garantiden değiştirdiler. Yani Ford'un garantisi iyi işliyor.
Keyifli şekilde binersiniz işallah.

Ford'dan ziyade, gittiğiniz servis iyi bir servismiş ;)

Adını paylaşın da aramalarda vb. çıksın, insanlar faydalansın. :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:

Recai Ford servisleri de bence çok iyiler, kullandığım şirket aracının direksiyonunda hafif bir deformasyon vardı, Maslak Asal Ford serviste periyodik bakımda söyledim, hemen sipariş verdiler aynı hafta değiştiler

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:

İzmir Ford Arkas'a götürüyorum. Opelimi de Opel Arkas'tan almıştım.  ;)

hasan0003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun.. Güle güle binin.

Ben geçen yıl severek aldığım ve duruşuna hasta olduğum :) Focus Style ile pek anlaşamadım. 7 yıllık bir astra kullanıcısı olarak, tekrar Astra'ya dönüş yaptım. 2015 CDTI Sport aldım. Benim izlenimim yol sesi Astra da daha az ve iç malzeme kalitesi daha iyi. Performans zaten daha iyi 136 hp yi hissediyorsunuz. Ford'un servisleri genelde iyi... Çok sıkıntı çıkarmıyorlar.
Allah kaza bela vermesin . Kazasız günlerde kullanın :)

sandozix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah, Focuslar bizim araçlara göre biraz daha sportif yapıda olan araçlar focus'un  donanım açısından genelde astradan önce kullanmıştır çoğu donanımını ama doluluk açısından astralar daha iyi diye biliyorum.Motor konusunda ise bana turbo dizeller hep daha sempatik gelmiştir.Bu algımı değiştirecek bir durum varsa tecrübeleriniz doğrultusunda tavsiyelerinizi bekliyorum  038byes

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sandozix link' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah, Focuslar bizim araçlara göre biraz daha sportif yapıda olan araçlar focus'un  donanım açısından genelde astradan önce kullanmıştır çoğu donanımını ama doluluk açısından astralar daha iyi diye biliyorum.Motor konusunda ise bana turbo dizeller hep daha sempatik gelmiştir.Bu algımı değiştirecek bir durum varsa tecrübeleriniz doğrultusunda tavsiyelerinizi bekliyorum  038byes
Doluluk konusunda focus ta titanium alinmissa aracta yok yok cok ustun teknolojilere sahip arac.
Ama alt donanimlar yani trend veya benim gibi style paket alinmissa astrada donanim daha fazla.
Benim eski aracim 1.4 otomatik yakit konusunda cok asiri yakiyordu opelde kesinlikle dizel alinmali benzinli ve birde otomatikse sinifindaki tum arabalardan fazla yakiyor.