Yeni Astra 1.3 ctdi mı yoksa 1.4 T mı?

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.. 2011 111.yıl arabamıı sattım gecen hafta .. piyasaya söle bi baktım gene var yok Opelde Astra da.. Tilki gibi döndük dolaştık yani:) Golflere baktım gereksiz pahalı geldi.. 2. elide adam sanki 0 km sanıyor arabasını..
neyse sizlere sorum:
*sport paket almayı düşünüyorum..dizelmi yoksa 1.4 T mi..
en büyük çekincem hepimiz biliriz. bu yokuşta klima açıkken alt devirlerde felan bu hantallık mevzuu.. bugun Odak opelde test sürüsü yaptım bana sanki eskisi kadar kötü gelmedi.. mesela hafif bir yokuş vardı ordan 2. vitesle rahat cıktı.. eskiye nazaran çok iyi geldi bana.. aracın iç ve dış özellik ve görünümüne laf yok.. sadece arka kısım biraz dar geldii hepsi o. oda olsun

1.4 T ise performans açısınından çok iyi diyorlar ama . yakıt acısından sizce nasıl ortalama ayda 700-900 km yol yapıyorum su an.. sizce çok fark edermi.. test sürüşü yapmadım bunun için..
dizel sport paket için 52.500 tl fiyat verdi. internette yazanın 4000 tl az..gerci ben temiz 2. el düşünüyorum ama ilk önce buna karar vermem lazım..

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arkadaşımda var 1.4 turbo yaklaşık 2 katını yakıyor diyebilirim
uzun yolda belki bu kadar fark olmayabilir ama şehir içinde fark büyüyor

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinli turbo şarjlı motor bence Türkiye de yemez benzin 4 küsür tl olduğu sürece en iyisi 1.3 cdti

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG taktırmayı düşünürseniz 1.4T olabilir almanyada LPGli olarak satışa sunulan tek astra 1.4T motor turboya lpg olmıyor diyeceklerdir ondan söylüyorum..

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün bide benzinli otomatik test sürüsü yaptım. 17 gibi felan istanbulda sahil yolunda yani pek bir performansını göremedim :) eğer iki katı kadar yakıyorsa sıkıntılı ben o kadar olmaz sanıyordum.. yani 100 km de 2-2.5 L gibi fark ederse sıkıntı yok ..
zaten dün balkan otoya gittim ..benzinli sport pakete 49.750 dizele 52.000 fiyat verdi. yani arada 2.250 fark bir yılda kapanır oda... bende lpg uyumlu olmuyor diye düşündüm ki zaten istanbulda lpg taktırınca AVM ve kapalı otoparka girmek sorun oluyo..
böyle olunca kafama takıldı..acaba dizelini satamıyormu ki ekstra 4000 tl daha fiyat kırdı_ sizce..?

DÜZELTME: arkadaşlar fiyatı yanlış hatırlamışım benzinli sport için 47.300 tl fiyat verdiler... yani arada nereden baksan 5.000 Tl fark var dizelle..

Son düzenleme:

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde arkadaşlar yakınınız eşiniz dostunuz yeni astra satıyorsa 2011 model haber ederseniz sevinirim bu 2. el sitelerinin hepsine gıcık oldum bakmıyorum ya arabanın 0km si 52 000 tl yazmış oraya 57.000 diye kendide 20.000 km arabaya yazmış 51.500 yaw bu araba hiç mi eskimedi. sen bindikçe değer mi kazandı..bide ciddi alıcılar arasın yazmış.. e sen ciddi satıcı değilsin ki:)
sport yada cosmo paket düşünüyorum ufak defek cizik yada lokal boya sorun değil..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceki 111. yılınız dizelmiydi bilmiyorum ama; ben olsam yeni astra'da dizeli tercih ederdim... Daha önceki aracım benzinliydi, küçükte olunca lpg falan taktırmadım bagaj daha da küçülmesin diye, şehir içinde kullanıcakasanız dizel öncelikli tercihiniz olmalı diye düşünüyorum...

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceki 111. yılınız dizelmiydi bilmiyorum ama; ben olsam yeni astra'da dizeli tercih ederdim... Daha önceki aracım benzinliydi, küçükte olunca lpg falan taktırmadım bagaj daha da küçülmesin diye, şehir içinde kullanıcakasanız dizel öncelikli tercihiniz olmalı diye düşünüyorum...

eskisi dizeldi yakıt konusunda çok iyi idi..ama sedan olması ve bu kalkıştaki hantallık konusunu sevmemiştim..sanırım bende tekrar dizel alacağım.. genelde sehir içi belki senede 1 defa sehir dısı çıkacağım.. ama temiz ve uygun 2. el bulamıyorum piyasada herkes tok satıcı biraz bekleyeyim diyorum bu arada bakacagım..

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üç gün önce 1.4 T sport aldık arkadaşa 52bine. Size verilen fiyat çok güzel. Ben olsam dizel alırdım. Eski Astra'daki motordan az daha güçlü yeni Astra'daki dizel. Navi paketi de alın çok harika.