Yeni Astra Sedan Alan Yok Mu?

• Konuyu başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, birşey sormak istiyorum. dikkatimi çekti stepne yerini açınca sanki macun yapılmış gibi uyduruk bişeyler var. yani boya üstüne sarı macun çekilmiş. ustelik elle yapılmış ve sıvanmış gibi. sizdede varmı ? yoksa benim araç tamir felanmı görmüş. araçtan kullanım olarak şikayetleriniz varmı ? klima az soğutuyor, veya easytranik sesi , içeri lastik sesi girmesi gibi. bu arada uzun yolda heyecansız 90-120 seyrinde ortalama 6.5 lt yakıyor. performansı vectra 2.0 a alışan birine göre az, saygılar.

Bizimkinde sarı macun yok ama fabrikadan çıkışta adamlar onu olduğu gibi bırakmış diye dusundum bende kullanım olarak geri geri gelirken arkayı görememekten başka bir şikayeti yok babamın bizimkinde klima acmaya gerek kalmıyor havalandırmanın performansı muthişyakıt konusundada ben ölçmedim ama babamın ölçümlerine göre sehiriçi 270ytl yakıyor.

K

kirisci

Bilgi Girilmemiş
BEN 1.3 CDTİ DİZEL ASTRA SEDAN METRO MAVİ RENK ALDIM. ARACIMDAN ÇOK MEMNUNUM; PARASINA GÖRE VE DİGER MARKA ÖZELLİKLE PEJO RENAULT CİTROEN E GÖRE BENCE ÇOKDA İYİ VE GÜZEL BİR ARABA. SON ZAMLARDAN SONRA ARACIMIN ŞEHİR İÇİ YAKITI 200 BİNLİRA CİVARINDA. UZUN YOLDA ORTALAMA 100 KM HIZDA ARAÇ HİÇ YAKMIYOR. 6. VİTESE ATIYORUM 100 KM. DE HIZ SABİTLEMEYİ DEVREYE SOKLUYORUM RAMPA İNİŞ AŞAĞI VE DÜZLÜKLERDE ARACA HERHANGİ BİR MÜDAHALEDE BULUNMAMA GEREK KALMIYOR. ARACIMIN GÖSTERGESİ 240 SON HIZ GÖSTERİYOR; ARACIM 8000 KM DE OLMASINA RAĞMEN BEN ŞİMDİDEN 230 KM HIZI HİÇ ZORMALNMADAN YAPTIM. ALLAH HERKESEDE BİZLEREDE KAZA BELA VERMESİN.

NOT: EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR.

EMNİYET KEMERİNİ TAKMAYI ALIŞKANLIK ETMEYEN;

CEZA YEMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİR...

ARACIMIN FOTOĞRAFLARINI EKLİYORUM

getimg.php

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla şu astranın dizel 1,3 90hp lik cdti modeline ayar oldum ben 1 viteste ölü araba ben bile ondan hızlı kalkarım ha yol alınca tamam araba uzuyorda o araca ben olsaydım 1,6 115 hp koyar uçururdum ama var bi bildikleri demekki.nede olsa mazotta benzinle aynı oldu bi fark kalmadı gibi devlet ha gayret

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar ve tekrar söylüyoruz: OPEL 1.3 CDTI MOTOR EKONOMİ AMAÇLI YAPILMIŞ BİR MOTORDUR. PERFORMANS BEKLEMEK YANLIŞTIR. AMA ŞUNUDA SÖYLÜYORUZ 1.3 DİZEL MOTOR HACMİNE GÖRE ÇOK AMA ÇOK VERİMLİ BİR MOTORDUR.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar ve tekrar söylüyoruz: OPEL 1.3 CDTI MOTOR EKONOMİ AMAÇLI YAPILMIŞ BİR MOTORDUR. PERFORMANS BEKLEMEK YANLIŞTIR. AMA ŞUNUDA SÖYLÜYORUZ 1.3 DİZEL MOTOR HACMİNE GÖRE ÇOK AMA ÇOK VERİMLİ BİR MOTORDUR.

Katılıyorum, Astra CDTI kalite, konfor, emniyet ve düşük yakıt tüketimi kriterlerinin hepsini birden arayanlar için emsalleriyle kıyaslandığında fiyat ve sürüş keyfi açısından en uygun araba.. Sadece yüksek performans arayanlar biraz daha sağ duyulu olmalı.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca 1. vitesteki ağırdan alma dışında 1.3 CDTI motor güzel performans veriyor.

free82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 njoy sedan astra yaklaşık 6 aydır kullanıyoruz..konfor ve ferahlık olarak güzel.yol tutuş çok başarılı motor gürültüsü biraz rahatsız edici.Performans hiçte hantal değil motoruna aracın heybetine göre çok iyi..bunun haricinde bence iç kokpitin farklı yapılması gerekirdi.2003 senesinde çıkan astra h ile aynı kokpit..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.vitesteki ağırlık çok doğal.arabanın kasa nerdeyse vectra kadar.1.vitesten sonra kullanan arkadaşlar bilir,araba sanki uçak moduna geçiyor.1.3 cdti ın turbosunu bir hissedin benzinliyi falan unutursunuz.söylediğim diğer dizeller içinde geçerli.ayrıca 6 vites oluşuda ayrı bir güzel.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.vitesteki ağırlık çok doğal.arabanın kasa nerdeyse vectra kadar.1.vitesten sonra kullanan arkadaşlar bilir,araba sanki uçak moduna geçiyor.1.3 cdti ın turbosunu bir hissedin benzinliyi falan unutursunuz.söylediğim diğer dizeller içinde geçerli.ayrıca 6 vites oluşuda ayrı bir güzel.

Aynen, turbo olayı ayrı bir zevk:)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olmaya calısayım bızde var easytronic 1.6 benzınlı cosmo

Malatyada ılk bız aldık aracı sacma eksıklıkler bu arabadada var noramalde lastık hava basıncı gostergesı olması lazım yok o bıde park sensoru yok onuda taktırıcam en ksıa surede orjınal olarak

arac mukemmel edıebılırım uzun yola gıttık bı kac kere banamısın demıyo hafıf tatlı vırajlarda 170-180 le gırdıgımız halde arabada en ufak sapma yok ve cok konforlu koltukları zaten mukemmel
ayrıca cok akıllı hava soguk oldugunda -5 derece altında bız -7 de surduk dırek ekranda uyarı cıkıyo buzlanma olabılır dıe ve esp nın bı ozellıgını aktıf edıyo antı patınaj yada antı kayma dıe bısı sureklı acık oluyo arac kaydıgında degıl gızlı buz olupda kaymaması ıcın ve hız asırı yukselırse yavas gıdın dıe uyarıyo surusu guvenlı hale getırıyo
bende 4 hava yastıgı gordum dıger 4 u goremedım 2 sı onde 2 sıde surucu koldutu ıle on yolcu koltugu yanında perde yastık
bende almısken full almak lazım bız 41 e aldık ozaman vectrada alıanbılır aynı ucrete nerdeyse 3-5 fark vererek ama bence bu yıl uretımden kalkıcak bı arac kısa sure ıcınde 2. elde deger kaybedecektır ondna dolayı astra sedan ıı secım

ben ilk basta hb alıcaktım yasımdan dolayı babam bana aldıgı ıcın fakat sedanı gorunce daha mantıklı bır secım oldugunu gordum cunkı bagaj hacmı sureklı benım gıbı pıknıklre gezılere gıdne bırısı ıcın onemlı bır konu

tek sıkayetcı oldugum konu yakıt
uzun yolda 280 kurus yakıyo
sehır ıcıde en son neto lcum 400 kurus su ankı durumda 330-320 arası oda sakın kullanmaya alsııyorum artık ama 1 ay ıcınde sıral ısıstem lpg ye gecıcem aracta

Malesef 2 hava yastığı nı katlanır aynayı lastik basınç göstergesini sıfır cosmolardan çaldılar. 2005 modelde bunların hepsi standart (10 hava yastığı var)perde hava yastıkları tavanda olması lazım.
40 kuruş çok fazla yeni oldu için mi acaba. uzun yolda 28 kuruş da çok fazla ben şehir içinde bile 24 kuruş yakıyorum.

Son düzenleme: