yeni astra sedan alanlar

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aramızda yeni astra sedan alan arkadaşlar var dır muhakkak aracını yenilemek isteyen veya yenisini almak isteyenler olucaktır.ben elimdekini sattım şimdi sıfır veya o ayarda bir araba almaya düşünüyorum
şimdilik opel astra ve yoyota corolla düşünüyorum ama karar vermiş değilim yakıt sistemi olarakta dizel düşünüyorum
önümüzdeki ekonomi alanın da ki krizin etkisini ne olucağını gördükten sonra alma işini nin kararını vericem ama yeni astrası olan arkadaşlar araç hakkında ki düşüncelerini belirtirlerse benim gibi düşünen arkadaşlara bir fikir vermiş olurlar
yeni astrada
koltuk gıcırtısı
arcın iç genişliği
yol tutuş özelliği
iceriye rüzgar sesinin girib girmediği
ses izalasyonu
kullanışlığı
daha ne varsa şimdilik bunlar geldi

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın tredas bende uzunca süredir araştırıyorum.. corsamı satıp diesel bir araç almak niyetindeyim..

gerek toyota gerekse diğer markaların forumlarından elde ettiğim kanaat ve showroomlarda gördüklerim kadarıyla;

**opel astra H kasa şu haliyle (bir kaç makyajlamanın ertesinde), bu kasanın zirvesinde. Ancak buna rağmen 1. vites ivmelenmesinden, koltuklarından ve camlardan gelen gıcırtılardan; ve araç içinde doğrudürüst eşya gözü olmayışından kullanıcıları şikayetçi.Yine kış aylarında bir kaç marşda ancak çalışması da şikayet konusu olmuş (yakıt kalitesiyle alakalı)..

** Sedan kasanın yol tutuşundan herkes memnun; yakıt tüketiminden kimsenin şikayeti yok. Vergisi avantaj. İçeriye ses almayan ama ilk çalıştırmada biraz ses yapan; ısınınca bu ses azalan bir araç.

-/- corollanın kronik sıkıntıları mevcut ve kasanın makyajlanması dört gözle bekleniyor. Genel şikayetler; plastik olan depodan gelen çare olmayan yakıt çalkalanma sesi-ön göğüsten gelen ve hala çare aranan tıkırtı sesi- müdahale ile düzelen fren disklerinden gelen sürtünme sesi- emniyet kemeri askısından gelen çaresiz ses-yüksek hızlarda yan rüzgarlarla çizgisinden kayması ve içine aldığı sesde artış(kapı izalasyon fitillerinin tanzimiyle sesde azalma sağlanıyor)-mmt şanzımanın kullanma zorluğu, kullanıcıların alışana kadar aracı zıplatmaları- yine mmt şanzımanın bilinçsiz kullanım sonucu kısa sürede dağılması..
-/-öte yandan corolla astradan daha yumuşak ve konforlu bir araç; ancak donanım fakiri.. herşey için para isteniyor ve asla-kat'a pazarlığa tabi değiller.. yine benzinli versiyonlarda sunulan standart ve opsiyonların çoğu dieselde bilinçli olarak verilmiyor. Mesela bej koltuklar, akıllı çalıştırma, takas indirimi,xenon far vs vs.. Ama corolla neticede bir corolla ve sıkıntıları giderildiği takdirde o fiyata dahi alınabilir bir araç..

Ben 2008 yaz sonunu bekleme taraftarıyım. Bu süre zarfında ayrıca takip ettiğim diesel olmasada almayı düşündüğüm, vw jetta TSI 140hp ninde makyajlanmasını bekliyorum.Çünkü bu araçda da bir yazılım sorunu mevcut; almanyada yeni bir yazılım geliştirildiği ve tüm araçlara bunun yükleneceği ve bazı parçalarında yeniden revize edileceği servislerce söyleniyor... Yine corollanın yeniden tanzimi sonrasında, kullanıcıların memnuniyetleride kararımı belirleyecek..

Ben bekleyeceğim; naçizane tavsiyemde beklemeniz olacaktır.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
bence her araçta sorun çıkabilir. beni o akılda 307 den soğutmuşlardı komşum aldı araba tık yok... astra için bir çok sorun saydılar çok şükür bende çıkmadı hiç biri.. bence o kronik denilen sorunlara pek takılma.. ama ben yeni corolla d-4d kullanım sessizlik aynen benzinli gibi ve performans çok iyiydi... dizel astra kullanmadım ama...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde yeni astra sedan var benzinli 1.6 115 hp enjoy aracı alalı 2 ay oldu 850 kmde su an için sorun olmadı iç genişliği güzel hatta büyük diye şikayet bile ettiğim oluyor bagaj hacimi geniş içeriye ses aldığını hissetmedim ama aracın arkası uzun gibime geliyor kalkışı ve hzlanmasından memnunum.

from_anatolia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astraların sadece 1.viteste ivmelenmesi düşüktür duyduğuma göre de bu fabrika tarafından bilerek ayarlanmış yakıt ekonomisi nedeniyle...
2. vitesten itibaren astrayı tutana helal olsun:)
Ayrıca soğuk kış şartlarında bendeki astra şak diye çalışıyor...
Koltuk gıcırtısı ne yazikki bazen duyulabiliyor o da opelin nazar boncuğu zaten:)
Yakıt ekonomisi gerçekten iyi, ama hız yapacam diyorsanız yedek bir depo bulundurun:)
Tip desen zaten astradan başka tipi olan araba yok...
Bence astra al ama servisler bazen sıkıntı yaratabiliyor..Bendeki bir dingil burcu sorununu çözemediler hala, macaristandan gelen tavsiyeyi uygulayıp bir parça değiştirdiler, inşallah sorun çözülmüştür...

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
foruma ilgi gösteren arkadaşlara teşekkürler
sayın yakuzz gözlemlediğiniz olaylar aktarmışsınız bunların bir kısmın dan haberdardım.toyota ile astra arasındaki fiyat farkı gercekten dikkat edilmesi gereken bir olay yaklaşık 5 bin ytl civarında vergi avantajı ve fiyatından dolayı da kasko avantajı tam bilmiyorum ama ilk bakım da 30 binde olması gayet güzel
yeni astra sedan alan arkadaşlar resim de koyarlarsa daha iyi olucağı kanısındayım.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni astra sedan bide 3.5 luk yay daha ben bişey demiyorum orta sınıf sedan araçların içinde en oturaklı duranı bence astra sedan

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni astra sedan bide 3.5 luk yay daha ben bişey demiyorum orta sınıf sedan araçların içinde en oturaklı duranı bence astra sedan

aynen katılıyorum..opelin araçları biraz yüksek gibi...opel kullanıyorum diye söylemiyorum ama A3 DEN sonra en güzel görünümlü araç.leon u da begeniyorum ama onunda içi berbat.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncede npolo classic vardı bizde onun altının vurduğu yerde astranın altı vurmuyor :D ama görüntü açısından opel gerçekten çok iyi tasarımlar yaratıyor motor desen toyotanın dizeli her zaman ilgimi çekiyor çünkü çok sessiz ama corollanın yeni yüzü hiç hoş değil onun yerine benzinli bi civic almak daha akıllıca ama senin önerdiğin arabalr aiçinde en mantıklısı astra seda ngibi geliyor bana civic dışında tabii :D