Yeni Astra'larda Neden Hararet Göstergesi Konmamiş ?

SuSpect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999 senesinden beri araba kullanırım, İstanbul'da da, Türkiye'nin sıcak güney iklimlerinde de kullandım.
Hiçbir arabamda hararet göstergesinin yukseldiğini görmedim. (toyota, renault, opel, lada)
Aracın bakımlarını düzenli yaptırdınmı, normal kullandınmı sanmıyorum hararet yukselsin. Artık eskide kalmış şeyler gibi görüyorum.

Ha ama bu hareret göstergesinin olmaması için bir gerekçe olamaz, bence olmalı. Yok settings e bas ordan 7sn. bekle falan falan, hararet yükseldiyse zaten acil bir durum vardır, acil durumda da kimsenin aklına 7sn. beklemek falan gelmez.
Uyarı cıkıyormuş iyide hararet yapan araba arızalı arabadır, beyninde bir arıza sebebi ile uyarı vermezse ne olacak?

Ve bu konu el kitapcıgında yazmıyor, 7sn. bekle ona buna bas gibi bir konu yok.
---------
Kısaca ben bu aracın hararet yapacagını düşünmüyorum, ama göstergeyi koymamalarınıda kınıyorum.

SuSpect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada,
Settinge basıp birdaha settinge basılı tutunca 7-10-20sn. hiçbirşey cıkmıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracin elegance ve üstü ise..racin radiyosu acikken setting dügmesine 5 saniye basili tutacaksin...dit diye ses duyunca bc dügmesi ile sayfalari cevireceksin....olmuoyrsa aracinda yol biligsayari yoktur..

mustafa.83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece aşırı sıcaklıkta lazım değil bence o gösterge soğukken de gerekli olabiliyor...
Benim bi ara termostat açık kalmış kapatmıyodu motor ısısı yükselmiyodu hiç 80 lerde kalıyo hızlanınca daha da düşüyodu...
Termostadı değiştirince problem çözüldü...
Gösterge olmasa bunu anlamam çok zor olurdu...

SuSpect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracin elegance ve üstü ise..racin radiyosu acikken setting dügmesine 5 saniye basili tutacaksin...dit diye ses duyunca bc dügmesi ile sayfalari cevireceksin....olmuoyrsa aracinda yol biligsayari yoktur..

2005 Cosmo,
yolbilgisayarı falan falan herşeyi var.

1-araba çalışır konumda
2-radyo acık
3-settings e basılı tuttum
4-hiç bişi olmadı

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
sadece yüksek derece uyarısı veren bir uyarı lambası yanıyormuş göstergede.servis söylemişti

KinqEmpires41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h lar 120 derecenin üstünde hararet yapıyor buda demek oluyorki kolay kolay hararet yapmaz.117 derecede fanlar açılıyor.(Tabi bu benzinlide geçerli dizelde 97 derecede)Yani takmayın kafaya kolay kolay hararet yapmaz merak etmeyin.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
113 de acar fan 117 ise ariza vardir. 113 gecmez...

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet yapmaz deniyor ama siz yinede dikkatli olun. Opeller çok hararetli çalışan araçlardır. Yazın klima açık şehiriçi dur kalk devirsiz bir şekilde, bakın ozaman hararet yükseliyormu? Birde bu şekilde aracın çekişine dikkat edin bakalım, nasıl çekişten düşüyor.