Yeni Enkei RP03'lerim

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adnan birşey sorcam konfor nasıl değişti.bir de arabayı hafiflettiğinden bahsetmişsin.orjinal jantlara göre o kadar fark oluyor mu 18" boyutunda.bir de 40 yanak istanbul yollarında sıkıntı yaratır mı.son soru 225 40 18 lastik ne kadar mal oldu...

konfor kalmadı diyebilirim .tabi bunda 5cm yaylarında çok etkisi var, esneme payı çok az.Enkei jantlar hafifliği ile meşhurdur zaten titanyum alaşım da bulunur materyallerinin arasında..normalde aracına replica ya da herhangi çin malı 18" bir jant taktıgında aracın çekişi azalır ve yakıt tüketimi artar.Enkeilerde bu olay tam tersi.Herhangi bir olumsuz bir yanı yok.40 yanak sorun yaratıyo derin çukurlara çok dikkat etmen gerek.Örneğin 8 şubattaki buluşmamızda sağanak yağış vardı ve ben diğer arabalara nazaran daha yavaş gidiyodum ve sağ sol manevram çok fazlaydı çukurlardan kaçmak için.Arkamdan gelenler fark etmiştir zaten bunu:) lastiklerin tanesi 150 ytl civarıydı sanırım benim.lastiklerin tam fiyatını sormadım açıkçası.

potenzalar bildiğim kadarıyla 450 civarı tekinin fiyatı tabi , sende ne var adnan ve memnunmusun lastiklerden

lastiklerden memnunum, geçenki buluşmada yagmurda da test ettim memnun kaldım..su birikintilerinde sağa sola atıyo kendini araç ama tabanların genişliğinden ve yanağın inceliğinden de kaynaklı bu.Onun dışında ıslak yolda falan yol tutuş iyi geldi.Fren mesafeside iyi kayma yapmıyo ıslak yolda.
Benim lastiklerim kumho'nun yeni modellerinden.Üzerinde çift su kanalı var.Fiyatı üsttede yazdım.Lastiklerim çok iyi değil ama çok kötü de değil.

Buluşmada canlı olarak da gördüm.Maşallah.Çok şık ve güzel...xenon vuruncada çok güzel parlıyor...

Teşekkürler abicim.senin arabada süper, orjinalliğini ve konforunu bozmadan son noktaya getirmişsin aracını;)

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enkei rp03 buldum çok güzel fiyata ama lastiksiz olduğundan lastik konusu sıkıntılı.lastikler hangi marka.bir de ben öle pek aman çukur diyip kaçan bir insan değilim:)illegal kullanım tarzı falan.jant eğilip kırılma yapmasın.bir de vogtland 35mm yaylar ile kullanmayı düşünüyorum.herhalde biraz daha konforlu olur aracım:D

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
markası kumho ama modelinin ne olduğunu bilmiyorum vala:)
3,5 cm yaylar fazla konfor kaybettirmez ama fazlada düşürmez aracını.
çukurlardan kaçmıyosan kenarlarında çizik bırakabilirsin jantının ve lastiklerinin de balon yapma ihtimali çok yükselir.Bu işe girceksen bişelerden ödün vermen gerek ne yazık ki..

Jantın eğilip kırılmasına gelince ; Bi arkadaşta 17" rp03 var.onun lastiklerde 40 yanak.ve yaklaşık 20 km hızla kaldırıma vurdu çaprazdan jantı, sadece kenarında bi çapak oldu jantın.Jantcıyada gösterdik herhangi bir eğilme falan yoktu, tek hasar hafif bir çapak oldu.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen ne kadara aldın bilmiyorum ama şöle söyleyeyim.enkei'leri senin lastiklerden daha ucuza buldum kaçırmak istemiyorum o yüzden ama sonrası belirsiz:Djantlar çizikler nedeniyle orjinal rengine boyanmış durumda...

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantlar tamamen boyalı ise fazla yanaşma bence.çiziklerin dışında herşey olmuş olabilir çünkü:) eğer tanıdık ve sözüne güvendiğin biriyse o fiyata mutlaka almalısın.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşımın tanıdığının bildiğim kadarıyla almadan son bir kez konuşacağım bakalım.olmadı 16 ya da 17lere bakcam.16 alırsam bir bir buçuk sene kullanırım.17-18e çıkarsam bir daha değiştirmem muhtemelen ya da tok satıcı olurum:p:D

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adnan ön plakalık iptaline platikçide istediğimiz gibi yapıp boyamasıyla beraber 160 tl'ye buldum. platikçi ve boyacı ayrı kişiler ayrı ayrı pazarlıkla biraz daha da ine bilir. sen Ankara'ya gel.