Yeni Lastik AldımTarihi Sorun Olur mu?

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Hepsiburada dan 4 yazlık 4 kışlık lastik aldım.İlanda lastiklerin 2015 tarihli gönderileceği yazılı ancak bana gelenlerin hepsi 2014 yılına ait.Şimdi bu durumu sorun edip lasrikleri iade mi edeyim.Yoksa dursun mu bilemedim.Ne dersiniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ne sıkıntı olacak ki? Kaliteli bir marka ise hiç sorun olmaz.

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar.Ben de sorun olacağını düşünmüyordum.Ancak satıcının sözünde durmaması etik değil

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında sorun etmek lazım. sonuçta söylediklerinin arkasında durmamışlar. lastiğin tarihine ben takıntılıyımdır mesela.
telefonda ve yüzyüze lastiklerin bir ay önce üretildiğini söyleyen bir lastikçiden geçen yıl 4 adet lastik almaya gittim.lastikler takılırken 2 sinin dediği gibi yeni ama diğer ikisinin bir yıl öncesine ait olduğunu görünce taktıkları eski tarihliyi janttan geri söktürdüm... 3 gün sonra yeni tarihlisini getirip taktılar...
3 yılda lastikleri anca bitirebilen biri olarak bir yıllık bir lastiği aracıma taktırmam demek 3.yılda taş gibi sertleşmiş ve bana göre güvenlik açığı doğurabilecek lastikle geziyor olmak demek...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
2015 ile 2014 arasında belki fark olmaz ama ben sizin yerinizde olsam iade ederdim. neden 2015 fiyatına 2014 lastik alayım ki? araç olsa 2015 0 km araç fiyatına 2014 0 km araç alırmısınız ?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Tarih kesinlikle önemli raf ömrü zaten ortalama dört yıl. Ayrıca düpedüz kandırmaca ben kesinlikle iade ederdim.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok daha neler. Lastiğin ömrü 3 yıl... Yok mu daha indiren?

Ayagınıza aldıgınız ayakkabıyı bile daha fazla kullanıyorsunuz birde raf ömrü diyorsunuz ya çok garip. Ya raf ömrünün karşılığı bilmiyorsunuz ya da sallıyorsunuz.
10 yıldır ortalama kalitede bir lastiğin ömrü.

Raf ömrü: bir ürünün üretim bandından çıktıktan sonra kullanılmadan, doğru koşullarda özelliğini kaybetmeden bekleyebileceği süredir.

Sizin 4 yıl ömrü olan lastikleri bundan 20 yıl önce imal ediyorlardı malesef.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşımızın kafasını karıştırdık arkadaşlar millet kabak lastikleri yaralı lastikler ile dolanıp duruyor keşke verilen söz yerine gelse güzel olurdu ama bu kadar zaman farkından da bir şey olmaz ne olacak ki? Mis gibi sürün gitsin.