Yeni Lastik AldımTarihi Sorun Olur mu?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Yok daha neler. Lastiğin ömrü 3 yıl... Yok mu daha indiren?

Ayagınıza aldıgınız ayakkabıyı bile daha fazla kullanıyorsunuz birde raf ömrü diyorsunuz ya çok garip. Ya raf ömrünün karşılığı bilmiyorsunuz ya da sallıyorsunuz.
10 yıldır ortalama kalitede bir lastiğin ömrü.

Raf ömrü: bir ürünün üretim bandından çıktıktan sonra kullanılmadan, doğru koşullarda özelliğini kaybetmeden bekleyebileceği süredir.

Sizin 4 yıl ömrü olan lastikleri bundan 20 yıl önce imal ediyorlardı malesef.
Kullanılmadığı halde durduğu yerde kauçuğun sertleşmesi ve esnekliğini yitirmesidir raf önründen kastım. Siz beş-on yıl beklemiş lastikleri kullanın ama başkalarını yanıltmayın
O kadar önemsizde neden yazıyorlar ütetim tarihini lastik lastiktir

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yılda 50000 km yapıyorsam ve 2010 üretimli lastiği ucuza alabiliyorsam gider onu alırım. Zaten 1 yılda diş kalmayacaktır.

Aldıgınız suyun, tuzun üzerinde son kullanma tarihi var. Su bozulur mu? Tuz bozulur mu? Demekki kanunen belli kurallar varmış. Üretim tarihini yazmakta zorunlu malesef.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
uğraşırım derseniz geri gönderin ve 2015 üretim alın zaten 3 ay sonra bu yıl bitiyor ki o zaman ikinci senesindeki lastikleri almış oluyorsunuz. yok uğraşmam derseniz lastiklerin sağlam kalma ömrü beş yıldan sonra tökezliyor. beş yılda biterse eğer dişleri kullanıma devam edin gitsin.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
bir yıl bekleyen lastik sorun olmaz fakat işin boyutu farklı,netten aldığınız için söktür paketle geri gönder uzun iş belki bu şekilde kullanmak daha mantıklı olabilir,ben temmuz 2015'te 4 adet lastik aldım öncesinde bayi ile pazarlık yaptım anlaştım nakit paraya lastikler 2015 üretimi ise alırım dedim tamam dedi satıcı,balans vs. yapıp arabaya taktılar tamda rot ayarı yaparken dot tarihlerine baktım ikisi 2010 yılı,birisi 2011 üretimi filan diğerinide hatırlamıyorum hemen lastikleri söktürdüm bayi raf ömrü var vs. dedi yanlışlık olmuş vs dedi yinede söktürdüm,hemen merkez bayiyi yada dağıtıcıyı aradılar bir saat bekledim yeni lastikleri getirdi ana bayi 2015 üretimiydi hepsi ve birkaç haftalıktı o zaman onları taktılar hemen bende o şekilde aldım lastikleri sonra kusura bakma yanlışlık oldu vs dediler fakat insan yinede kendini kandılmış gibi kötü hissediyor ve güveni yinede zedeleniyor satıcıya karşı,tekrar lastik yada işim olsa aynı satıcıya gideceimi sanmam.