yeni lpg yardım

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km yine 10.5lt yakarsın. Hiç bi farkı yok hatta biraz daha fazla olabilir 11 lt gibi. LPGnin avantajı lt fiyatının düşük olmasıdır. Yani LPG yi 11lt yakar ama lt. 1.75 olduğu için çok daha ucuza gelir. Birde araba ne kadar az basarsan o kadar az yakar.

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun olmuştu ben ilk başta fan açık olduğu için zannediyordum yani bu sorunu ne zmn yaşasam hep fan açık oluyordu. Başta problemi böyle hallettiğimi zannettim fakat daha sonra çekiş düşüklüğüprobleminden dolayı servise gittiğimde lpg montajının hatalı olduğunu farkettiler. Benim motor twinport olduğu için ona göre anlatıyorum. Gaz enjektörlerini Twinport kelebeklerinin üzerine çakmışlar ve bu nedenle kelebekler çaılmıyor ve motor düzensiz çalışıyor ve yakış gerektiğinden daha fazla oluyormuş. Bu sorunu hallettikten sonra hiç bir problem kalmadı. Tabi bunları yapmadan önce egrye falan baktırın ben hepsine baktırdıktan sonra en son çözümü böyle buldular.

MavimantalitE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

5 ay önce 2001 AStra'ma Bedini LPG taktırdım.
Yaklaşık 2-3 aydır bazen ilk çalıştırmada tekleme yapıyor, araç öksürüyor gibi çalışıyor. Zor gaz yiyor. Birkaç kez gaz verdiğimde sorun geçiyor. Veya motor ısınana kadar beklemem gerekiyor.

Bugün gaz vermedim, motoru stop ettim. 1-2 dk bekledikten sonr çalıştırdığımda normal idi. Gerçi 1-2 dk sonra da LPG'ye geçti.

Sizce sorun neden olabilir? EGR mi rolanti düzenleyicisinden mi?
ARacımın bakımını 5.000 km önce yaptırdım a'dan z'ye.

Teşekkürler,

Evet arkadaşlar bu konuda bi bilgis olan yokmu...? Bendede var bu arızanın aynından.. Yalnız bu arızanın LPG ile bi alakası olduğunu zannetmiyorum.Çünki zaten ilk çalışmada benzinle çalışıyo biliyosunuz sıralı sistem LPG.. Ayrıca zaten soğuk motorda yapıyo bu rolantideki dalgalanmayı..
Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar.. Paylaşalım lütfen..

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yabancı araçlara atiker taktırmayın uymuyor diyolar.
serviste takarsan BRC yada lavato demiş. arasında fiyat farkı çok fazla.
Atiker taktırıp memnun olan arkadaş varmı.

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası farkını bilmiyorum. Mutlaka bir farkı olmalı ki isimleri farklı.

Ama teknolojisi yeni olan twinport belki lpg nin uyum sağlamaması motor türüne bağlı bir etkenden olur diye belirtme gereği duydum.

konu dağılmasın Bennn hakikaten Atikerden çok memnunum.

yakıt sarfiyatıma baktıkça neşem yerime geliyo.

bir depo ile (37,2 lt) şu an 413 km de ve hala gidiyor. kırmızı ışığın yanmasını bekliyorum. o yanınca 30 km daha gidecekmiş. bu durumda minumum 443 km daha gider ki o da km 'de 0,151 ytl ye geliyor.

Walla bence süper. ya sizce...

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

5 ay önce 2001 AStra'ma Bedini LPG taktırdım.
Yaklaşık 2-3 aydır bazen ilk çalıştırmada tekleme yapıyor, araç öksürüyor gibi çalışıyor. Zor gaz yiyor. Birkaç kez gaz verdiğimde sorun geçiyor. Veya motor ısınana kadar beklemem gerekiyor.

Bugün gaz vermedim, motoru stop ettim. 1-2 dk bekledikten sonr çalıştırdığımda normal idi. Gerçi 1-2 dk sonra da LPG'ye geçti.

Sizce sorun neden olabilir? EGR mi rolanti düzenleyicisinden mi?
ARacımın bakımını 5.000 km önce yaptırdım a'dan z'ye.

Teşekkürler,

Rolanti dengesizliği LPG yarlarınızın doğru yapılamamasından kaynakalnıyor. 3-5 gün süreyle benzinde binin. Bu süre zarfında ilk çalıştırmadaki sorunun düzeldiğini göreceksiniz. (eğer benzinde de bu sorunu yaşıyorsanız, rolanti düzenliyicinize ve diğer yerleri kontrol ettirmelisiniz) 5. günün sonunda LPG ye geçmeden LPG montajcınıza gidin ve ayar yaptırın. Muhtemelen sorun düzelecektir.

MavimantalitE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben buldum arızayı.. Enjektör (benzin enjektörü yanii) meme uçları kurumlaşma yapmış.Benzin deposuna katkı maddesi koyuyosun temizleyici sonra bi süre benzinde çalışıyo.. Soonra meme uçları temizlenmiş oluyor aynen saat gibi rolanti normale dönüyor.. Nasıı..
(Şimdi bak sen itirazlara.. Yazdık yaa.. yok öyle olmaz ondan yapmaz şundan yapar..)

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben buldum arızayı.. Enjektör (benzin enjektörü yanii) meme uçları kurumlaşma yapmış.Benzin deposuna katkı maddesi koyuyosun temizleyici sonra bi süre benzinde çalışıyo.. Soonra meme uçları temizlenmiş oluyor aynen saat gibi rolanti normale dönüyor.. Nasıı..
(Şimdi bak sen itirazlara.. Yazdık yaa.. yok öyle olmaz ondan yapmaz şundan yapar..)

Selam ben gaz kelebeğini temizlettirdim yine yapıyo aynı sorunu..
Hatta dedilerki benzin enjektörlerinin memesi kurum yapmıştır ondandır dediler.Depoya katkı maddesi koyduk (benzin deposuna) yok yine devam ediyoo..
Arkadaşlar bu ortak bi sorun herhalde genelde var bu sorun yani.. O zaman bu işten anlayan ustaların yorum yapmalarını BEKLİYORUZ ACİLEN..

Demek ki itiraz gelse haklı olunacak.. Tecrübe etmeden kesin yargılara varmayınız.:cool: