yeni meriva, Qashqai- 3008-yeti hangisini tercih ederdiniz ? neden?

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 45 bin tl civarı araçlardan yeni opel meriva 1.4 turbo benzinli, nissan qashqai 1.6 benzinli, Peugeot 3008 1.6 benzinli, skoda yeti 1.2 benzinli...

araç değiştirmeyi düşünüyüorum....kafam iyice krıştı.....bu araçlardan hangisini tercih ederdiniz..? ve artısını yazarsanız sevinirim...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2-3 sene sonra satarken ki durumunu düşünürdüm. İstanbulda qashqai kalmadı pek. Trafikte gözükmüyorlar artık. Onu elerdim. Meriva da 2. el de insanların aklına gelen bir model değil.

Pug 3008 demişsiniz ama o fiyata imkansız. 308 sanırsam. Beyaz renk tonu hoşuma gidiyor sadece. Yeti de geç.

Her sınıf araç bakmışsınız, Yeti hoş ama 2. eli soru işareti, o fiyata Fiesta bakardım gidip Yeni Leon satın alırdım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.eli iyi olsun güvenlik falan önemsizse civic corolla
2.eli iyi güvenlikli sağlam araç isterseniz. golf astra jetta
2.eli pek önemli değil iyi araba derseniz. octavia leon

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben nissan ı alırdım.Peugeot'u,opel gibi elektronik sıkıntılarını çevremden duyduğum için elerdim. croossover tarzı araç bakıyorsanız aralarında en mantıklısı nissan. şekil olarak güncelliğini kaybetmemiş bir kasası var.
3008 crossover sınıfında olsa da sanki zafira, cmax tarzında bir araç gibi duruyor.
meriva, ilk kasasından mı bilmiyorum ama hiç ısınamadığım bir araç. kasa yenilense bile corsanın tavanı yüksek hali benim gözümde. (ufak araç yani)
nissan, daha bu sene kasa değiştirdi. bir önceki kasa hala karizmasını kaybetmedi. verdiğiniz markalar ve modeller arasında ençok suv şekli bu araçta var. crossover olmasına rağmen suv görüntüsü için bile ben nissan ı alırdım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2.eli iyi olsun güvenlik falan önemsizse civic corolla
2.eli iyi güvenlikli sağlam araç isterseniz. golf astra jetta
2.eli pek önemli değil iyi araba derseniz. octavia leon

2. elde leon iyi olmalı? Zaten 2. el alınacak araç ama 2-3 sene sonra leon gene tercih edilebilinir gibi?

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alternatif önerebiliyor muyuz? Mitsubishi ASX. Crossover tarzı bakıyorsan 3008 ve meriva'dan daha önde gelebilir. 45.000 TL bütçeye de uygun bir araçtır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asx 1.6 motorlu benzinli kol gibi yaktığını biliyorum. ve arabayı satmak için takas tek yol :D

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asx 1.6 motorlu benzinli kol gibi yaktığını biliyorum. ve arabayı satmak için takas tek yol :D

Araç değiştirmek niyetiyle yaklaşık 1 sene mitsubishiclubturkey.com forumunu takip ettim, böyle bir sıkıntı duymadım, tersine yakıt konusunda tutumlu olduğu görüşü yaygın. Aracı övmek için değil, benim incelediğim böyle diye söylüyorum, sen başka kaynaktan başka birşey duymuşsundur, saygı duyarım elbette.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç değiştirmek niyetiyle yaklaşık 1 sene mitsubishiclubturkey.com forumunu takip ettim, böyle bir sıkıntı duymadım, tersine yakıt konusunda tutumlu olduğu görüşü yaygın. Aracı övmek için değil, benim incelediğim böyle diye söylüyorum, sen başka kaynaktan başka birşey duymuşsundur, saygı duyarım elbette.
abi esnaf abimize sattık adamda 6 ay durdu araba satamadı :D 48 bin para bağladı en son takasta verip kurtuldum diyor.
japonların yakıtları nedense kullanıcılar tarafından uygun görülüyor. birde fransızlara binseler hiç yakmıyor diyecekler...