Yeni Opel Corsa nasıl?

Ar19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selam. B segmentinde bir araba almayı düşünüyorum ve ilk tercihim yeni Opel Corsa.
Polo ve Jazz'ı eskidikleri için eledim. Sıfır araba almışken kasası bir iki yıl sonra değişmeyecek bir araç olmalı. Bu anlamda Clio, 207 ve Corsa ön plana çıktı. Ama Clio da kokpitinden ve Renault olmasından kaybetti. Haliyle istediğim gibi Corsa kaldı. Her şeyiyle bayıldığım bir araçtı ve kıyaslayınca da ağır bastı. Ancaakk!
Cosmo donanımı uçuk fiyatından dolayı benim için imkansız. Enjoy paketi düşünüyorum sis farı ve çelik jant, park sensörü dahil. (Sadece iki hava yastığı ve otomatik klima eksik kalacak diyebilirim cosmoya göre) Fakat kararsızlığım üç konuda:
1) Dizel mi benzinli mi? Yılda 20 bin km yapıcam ortalama ve dizelin fiyat farkı çok. 1.2 twinport a 80 beygir motor koymuşlar bana yeterli geldi siz ne dersiniz? Çok mu yakar yoksa dizele o parayı vermeye gerek yok mu 20 bin km için? 2) Yeni bir araba, çok modern olmasına rağmen sorunlu olabilir mi? Yani motorunda şanzımanında genel bir hata var mı?
3) Easytronic pek büyük bir fark yaratmadı fiyatta. Ama çok kötü şeyler okudum hakkında. 1.2 twinport easytronic hakkında görüşleriniz nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldin. kendını ÜYE ARŞİVİ'nde formata uygun sekılde tanıtmalısın aksı halde actıgın konular kılıtlenecektır

mematibaş

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
207 :good: :good: :cool:(bence corsa d tam kız arabsı olmuş:D ..erkeklere bence yakışmıyo..tabii bu benm şahsi görüşüm!)

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hoş geldin...corsa pejo ile kıyaslanamayacak bir araba...kalitesi adı yeter OPEL.
Dizel mi Benzinl mi konusuna gelince 20 bin km için bendece benzinli yeterli olacaktır.Hatta dizel için vereceğin o fiyata 1.2. nin full ünü alabilirsin...

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsayı sana sonun kadar tavsiye ederim. bence 207 pejo olmasından dolayıda birçok şey kaybediyor. belki donanımları daha fazla ama adam gibi motoru ve yürüyen aksamı olmadıktan sonra ben neyleyim donanımı.
Dizel ve benzinli arasındaki seçim sana kalmış. dizel ve mazot farkını yılda yapacağın km yi filan göz önünde bulundurarak hesaplarsan en karlısını seçersin. Şunuda göz önünde bulundur kardeşim. sıkıldığında bile dizele binip arabayla çok rahat gezebiliyorsun. çünkü en az yakan arabalardan birine sahipsin. ayrıca corsalardaki turbonun sesi bence çok muhteşem. sırf onun sesi için kışın ortasında (ne kadar kış dityebilirsek) pencereleri açıp turbonun sesini dinliyodum.

mematibaş

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senede 40.000km den az yapıosan..dizel için ödenen extra para amorti olmuyor!!;)

mematibaş

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam yaw bu corsa d-nissan micra-yaris falan bence erkeklere yakışmıyorr :D eğer bu segmentte alcaksan 207 al derim

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam yaw bu corsa d-nissan micra-yaris falan bence erkeklere yakışmıyorr :D eğer bu segmentte alcaksan 207 al derim

207 daha mi erkeksi diyorsun yani? araba daha yeni yaw kaç tane erkek gördün ki kullanan Allahını seversen yaa...:cool: