yeni opelim

omers38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle aranıza katılmaktan çok mutluyum.
1992 model otomatik 2.0i vectram var yeni aldım sizlerin yardımlarıyla opelimi kusursuz hale getirmek istiyorum. arabamla ilgili sormak istediğim birkaç soru var. yardımcı olursanız sevinirim.
1- rolantide arabam çok titriyor sebebi ne olabilir.
2- lpg de km de ne kadar yakması lazım
3- otomatik vites arabada 1-2-3 vitesler ne işe yarıyor

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldiniz;
bende de 94 vectra var.Titreme sorunu lpgden olabilir sanıyorum.Benimki tüplü değil şehirlerarası ortalama 6,5-7 lt yakıyor.1-2-3 vitesler ise 1'de sadece 1 i,2'de 1 ve 2yi,3'de 1,2,3 ü kullanırsınız 4'e atmaz.şehirçinde 2'yi kullanmak daha pratik oluyor,yokuş aşağı inişlerde de vites büyütmemesi için 2 veya 3 kullanılabilir.

Son düzenleme:

berkol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-arabadaki titreme yazılımdaki avans değerlerinin kaymasıyla oluşabilir herhangi bi özel servisin bile 10 dakikalık zamanını alacak bişey
2-LPG ile alakalı hiç birşey söyleyemiycem
3-o 1 2 3 meselesi teorik olarak sayfalarca açıklamalı bi durum ama ben sana prtaiğini anlatiim

şehir içinde değilsinde yokuşlu inişli çıkışlı bi yerden iniyorsun.. otomatik vitesli bi araba olduğundan D ile giderken inişlere geldiğinde allah ne verdiyse gidiyor araba değil mi..o 1 2 3 ler bu noktada işe yarıo işte arabayı 2 ya da yavaş gidilesi bozuk bi yolsa 1 e takıosun rampadan aşşa inerken düz vitesli arabada vitesde iniyormuşsun gibi etki yapıyor

hani motor freni falan da derler ya o tarz bi iniş sağlıyor

üçüncü açıklama çok sokak ağzı oldu yau kusura bakmayın :D:D

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
92 model tüplü diyor arkadaş. eğer temiz bakılmamışsa herşeyden olabilir. tabiki önceki aracımdan biliyorum lpg en önemli sebep olabilir. özellikle eski tip sistemlerde avans ayarı hava sıcaklığına göre bile değişebiliyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 meseleye şudur dıyemem cunkı bakılması lazım bı kaç ndnı alalbılır. lpg ye gelınce sıralı sıstemse nırmal kullanımda 150-160 sehır dısı 120 gıbı ama kesın olmayan tamamen ayarlara ve sana baglı.3 ye gelınce berkol arkadasımızın anlatttgından zıyade mesela 100 km hızla ıle bı araba sollamaya cıktın ve karsıdan araba gelıyor 4. vıtes gaz yemeyebılır ya tam gaz yapıp 3 e cektırecen o modelde varmı bılmıyorum yada sportıf tusuna dokunacan yada ıyıce sert tam gaz yapıp gaz pedalının altındakı butona bastıracan (benım arabada o roket tusu pedalın altında) yada elınle 3 e cekecen:D bıraz uzun oldu