Yeni Yine Yeniden ASTRAMANIA

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
Haklısın burası Türkiye ama gönül istiyorki yere daha yakın olsun.Geçen gün biyere park edecektim altı sürtecekti o yüzden 1 km ileriye park ettim hawada yağmurluydu yürümek zorunda kaldım dönüşte ne göreyim clio lunun biri gelmiş koymuş oraya,orda bir zoruma gitti anlatamam aslında orjinal bincen kaldırım falan dinlemicen

Aynı problemler zaman zaman bendede oluyor olmuyor desem yalan olur, yapacak pek fazla birşey yok, ya araca orjinal binip kafana göre takılacaksın ama düşürmeden, modifiyesiz olmaz diyorsan böyle çırmalican... :)

sülo yaylarını alırım bak :D ıslandıktan sonra arabanın ne anlamı var.
türkiyede olmaz original bincen.
kapının önüne park et sağında kaldırım oldugu için ; sağında önde ve arkada oturanlar soldan insin işmi bu yaaw bırakın şu yay olayını.
almanyada olur avrupada olur ama türkiyede aracı pert edersin alttan ve kapı eşiklerinden
benden demesi gerisi size kalmış

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşallah çok güzel olmuş ne denebilrki başka ön panjur logo iptalide olabilirdi kazasız belasız sürmeler

akg_dn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi güzelde bu opel arabalarının hantallık sorunu var, ışıklarda nal toplamaktan bıkıyor insan. Öfkemden arabayı taşlı yollara vurdum hıncımı alamadım. ayrıca kusurları şunlar:

1-araba çok hantal

2-araba daha 18000km'de ve gösterge panelinden vızıltı geliyor elimi dokununca kesiliyor, sinir ediyor.

3-koltuklardan gelen karyola gıcırtıları

4-aracın orjinal paspasları tam rezalet, temizlemesi çok zor

5-araç malesef savrulmaya eğilimli, amortisörleri sert olmasına rağmen malesef fazla savruluyor

6-araçta elektronik problemleri var, örneğin korna kafasına göre takılıyor bazen çalıyor bazen çalmıyor, cd çalarda ses yükseltme düğmesi bazen bir sonraki parçaya geçiriyor, aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor

7-...... yazacak çok şey var ama şimdi burda hepsini yazmaya kalksak roman olur, kimsenin vaktini almak istemem.
user_online.gif

Uyarı: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif

progress.gif

akg_dn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arayı süslemişsin ama sadece görüntüyü kurtarmakla olmuyorki bu iş, bu arabalar ölü, gitmiyor.

TeKiN

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi güzelde bu opel arabalarının hantallık sorunu var, ışıklarda nal toplamaktan bıkıyor insan. Öfkemden arabayı taşlı yollara vurdum hıncımı alamadım. ayrıca kusurları şunlar:

1-araba çok hantal

2-araba daha 18000km'de ve gösterge panelinden vızıltı geliyor elimi dokununca kesiliyor, sinir ediyor.

3-koltuklardan gelen karyola gıcırtıları

4-aracın orjinal paspasları tam rezalet, temizlemesi çok zor

5-araç malesef savrulmaya eğilimli, amortisörleri sert olmasına rağmen malesef fazla savruluyor

6-araçta elektronik problemleri var, örneğin korna kafasına göre takılıyor bazen çalıyor bazen çalmıyor, cd çalarda ses yükseltme düğmesi bazen bir sonraki parçaya geçiriyor, aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor

7-...... yazacak çok şey var ama şimdi burda hepsini yazmaya kalksak roman olur, kimsenin vaktini almak istemem.
user_online.gif

Uyarı: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif

progress.gif
Arkadaşım yazık günah vurma arabanı taşlı yollara... :) Bu arada ben aracımdan çok memunum, senin yazdığın kusurların cevabı umarım sana yardımcı olabilirim...

1-Benim astram 1.6(105 bg) çoğu 1.6'lar ile kafa kafaya gidiyorum zaten 1.6 aractan daha fazla bir güç beklemek yanlış olur bence...

2-Arkadaşım ne güzel aracın 18.000'de büyük ihtimal garantisi devam etmekte yetkili servise gitdiğinde bu problemi söyle çok basit bir şekilde hallediyorlar...

3-Benim bildiğim sadece şöför koltuğundan gıcırtı sesi geliyor bu problem benim aracımdada oldu, tanıdığım bir döşemeciye gittim derdimi anlattım 30 dakikada hallettiler, koltuğu söküyorlar airbag ışığı felan yanmıyor, koltuğun alt tarafında 2 demir parçası var sen yandaki kol mekanizmasını en aşağıya indirdiğinde ses yapıyor zaten en aşağıya indirdiğin için 2 demirin birbirine sürtünmesinden yapıyor benim döşemecim 2 demire ayrı ayrı kumaş dolayarak bally ile yapıştırdı ve sorunu halletti, bu problemi yetkili servise söylediğinde aslında biliyorlar problemi ama uğraşmıyorlar zamandan dolayı onun için tecrübeli bir döşemeci tavsiye ederim...

4-Astrayı alırken orjinal kauçuk paspaslarıyla istedim ben aracımı ve 2005 yılından bu yana kullanmaktayım 10 numara problemsiz, tertemiz, seninde paspasların halı ise temizlemesi hem zor hemde koku yapar bu sadece astra için değil genel olarak öyledir...

5-Yol tutuşu hakkında Opel'i tek geçerim gerçekten şahane zaten bildiğim kadarıyla Opel'in amortisör sistemlerini Lotus yapıyor, İstanbula yolun düşerse görüşelim biraz gezeriz, bu yol tutuşu hakkındaki şikayetini beraber inceleriz...;)

6-Evet haksının bu korna problemi 5 ay boyunca beni sinir etti, Parkları yaktığında korna çalmıyor bunuda 1 ay oldu çözdüler Allaha Şükür, Arkadaşım benim aracımın bu problemini çekmeköydeki Gedizler halletti, Almanya yeni bir yazılım göndermiş bu şikayet hakkında bu yazılımı yüklüyorlar ve sorun ortadan kalkıyor...Teyip problemi aracımı ilk aldığımda bendede vardı buda sinir bozucu Opel bunun hakkında sadece şunu söylüyor(Teyip fazla ısındığından dolayı kendini korumaya alıyor.) diyorlar, Doğrumu yalanmı bilmiyorum artık, çoğu herkezde var bu problem çözümünü buldular mı bilgim yok.Benim Teyibim Farklı olduğu için kurtuldum bu problemden... :)

7-Yazacak çok şey var demişin yaz ki hepimiz için iyi bir paylaşım olsun ve Bu konuyu Teknik Servis bölümüne açarsan daha fazla bilgilendirilirsin...
İnşallah sana yardımcı olabilmişimdir.

TeKiN

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arayı süslemişsin ama sadece görüntüyü kurtarmakla olmuyorki bu iş, bu arabalar ölü, gitmiyor.
Arkadaşım Sen bu aracı alırken motor ve performans bilgilerini inceleyerek almadın mı? veya seni Teste çıkarmadılar mı? anlayamadım 1.6(105 bg) nasıl bir güç bekliyorsun artık, dediğim gibi ben motor gücü 1.6 olan çoğu araçla kafa kafaya gidiyorum, Senin Aracında bir problem olmasın...?

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön tamponu nasıl hallettin merak ettim çok beğeniyorum opc tamponu...

bak seninkinin abisi çok güzeller...:D
dscn8144rz1.jpg

1000.MSJ:D