Yıllık Bakım Konusunda Lütfen Yardım

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun Corsa C - 1.2 nin ilk bakım fiyatnı sordum 225 YTL istediler, Bursa Neskar otomotiv yuh demek istedim.Ama ne yapacaksın garantisi var diye gitmek zorunda kalıyorsun :mad:

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benden bunu isteyen üstelik Opan Garanti işlerinden sorumlu olan bir bayan ismini bile yazmaya gerek duymuyorum o kendisini biliyor zaten. Ben açılama ve izah ettikçe haklısınız ama prosedür böyle yapabileceğim bir şey yok diyordu. Madem araç tüm orijinal parçaları ile 2 yıl garantili gereği neyse yapılmalı oysa ufacık ve dandik plastik bir parça bildiğimiz kaput dayama çubuğunu taktığımız plastik parça, demekki garanti falan fasa fiso oysa bir akrabamız Fiat Doblo almıştı benimle birlikte adamın aracı 3 yıl sınırsız kilometre ve yedek parça garantisi varmış. Ayrıca bakım için gittiğinde hiç bir şekilde ücret ödemediğini söyledi şaşırdım kaldım. Karar ve yorum sizlerin arkadaşlar.

ulker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa Swing 1.4 i ,
70 ytl Bakım Seti ( 5 lt GM yağ, 4 Adet Bosch buji,polen filtre,hava filtre,yağ filtre,benzin filtre)
60 ytl triger seti,
30 ytl termostant + kayış
40 ytl işçilik
Toplam 200 YTL
normalmi arkadaşlar.

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ulker

ulker' Alıntı:
Corsa Swing 1.4 i ,
70 ytl Bakım Seti ( 5 lt GM yağ, 4 Adet Bosch buji,polen filtre,hava filtre,yağ filtre,benzin filtre)
60 ytl triger seti,
40 ytl işçilik
Toplam 200 YTL
normalmi arkadaşlar.

Tabiki normal hatta normal ötesi bir şey nerede yaptırdın bunları hangi servis. Yetkili servis mi? Özel servis mi?

ekselans0001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ulker' Alıntı:
Corsa Swing 1.4 i ,
60 ytl triger seti,
40 ytl işçilik
Toplam 200 YTL
normalmi arkadaşlar.

harbiden ii miş fiyatlar

ulker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atatürk oto sanayi sitesinde Özel servis de yaptırdım arkadaşlar, parçaları kendim aldım, parçaları aldığım yerede, tanıdıkları bir ustayla pazarlık yaptırdım, aracamın başında bekleyip 2 saat içinde teslim aldım.
Parçalar dahil fiyat aldığım tanıdık servis 400-450 arası fiyat istemişti.

zafergani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sahinopel.com
arkadaşlar biraz daha sabredin ... 2007 de blok muafiyet gelecekmiş. bu sayede tse şartlarına uygun her özel servis sıfır araçlara bile bakabilecekmiş.inşallah dogrudur. yetkili servislerin bu yaptıkları yeni bir durum değil. yıllardır bu şekilde çalışıyorlar. ama inşallah yeni yılda çok değişiklikler olacak . birde yeni garaj lar açılıyor. bu garajları açanlar da yine eski tanıdık firmalar. bosch car service/ speedy car / acl / ad / gibi ... bu garajlar her türlü araçlara bakma yönünde çalışmalar yapmaktadırlar. yetkili servis kadar pahalı geğil. ileride tüm tamir haneciler bu şekilde bir çalışma içerisinde olacakalar. daha dogrusu otomobil piyasasını tekel de tuttukları gibi servis işlerini de tekel de toplamaya çalışıyorlar......

açıkçası ben özel servisim ..
ve bende bu oluşumu araştırmaktayım.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger setinde yan sanayi kullanımını önermiyoruz. Ucuza kaçalım derken çoook büyük masraflar açabilirsiniz başına. 40 ytl işçilikte çok komik bir fiyat. Hiç almamış desek yeridir. ben olsam bu fiyata yaılan işçiliğede fazla güvenmezdim.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugünkü peryodik bakım

calibra
gm bujiler gm hava filtresi ve gm yağ filtresi
mobil super s 10-40 yağ. po antifriz 1 lt. + mutlu akü 72 amper
bizzat başındaydık

toplam 200 ytl şaka değil

isteyene ustamın adresini verebilirim

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de opala gidiyorum. zaten ankaradaki opel servisleri aynı kişiye ait. başında suekli duramıyorsun ama ustayla yuzyuze goruebiliyorsun.