Yine Zam...

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok merak ediyorum, bu enflasyon hesaplamalarında benzini dikkate almıyorlar mı diye?..

Birileri de masal anlatmaya devam etsin, ekonomi 10 numara, aman istikrar bozulmasın.. Hakikaten, benzindeki fiyat artışı çok istikrarlı.. Dur durak bilmiyor..

scout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
b.ku çıktı.Ya bide çıkar konuşurlar nasıl iş bu ya yok ekonomi iyiye gidiyor yok cart yok curt ya adamlar 1 çuval kömüre milleti tavladı...

''Tam bağımsızlık, ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür.''MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'DEN ALINTIDIR!!!

:good:

scout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üretmesini bilmeyen hükümetler sadece zam yapmasını bilir. Adam gibi üretim yapma becerisi yok, adil vergi toplama becerisi yok, sağlıklı özelleştirme becerisi yok. Böylesine beceriksiz hükümetlerden zamdan başka ne beklenirki. Ham petrol fiyatları artmış, dolar kuru yükselmiş. Adam mı kandırıyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz? Burnumuzun dibindeki Kıbrıs, Yunanistan, Bulgaristan, bunlar petrolü uzaydan mı alıyorlar da vatandaşına ucuza satıyorlar? Yandaşlarına para basarsan cep de delinir cepken de. Hazine boş, Unakıtan hala gerdan kırıyor. Amma kominist ülkeymişiz sat sat bitmiyor diye ahkam kesiyor. Sattıklarını tekrar almaya kalksa kaça alabilir bunun hesabını hiç yaptımı acaba? Hesap kitap bilmeyen bir maliye bakanından daha ne beklenirki. Ülkeyi kendi dükkanı sanıyor, ha babam de babam kim olursa olsun fark etmeden satış yapıyor. Dükkandaki mallar bitince bakalım ne satacak. Durmak yok satışa devam.

:good:

scout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi sen bu ülkeye hangi hükümeti getirirsen getir, bizler aynı kumaşın insanlarıyız.Günlük düşünen bir milletiz.Çok fazla bişiler değişeceğini sanmıyorum.Kimse bireysel olarak iş üretmiyor, haklarını aramıyor.Türkiye de bağımsız tek kuruluş var mı?.......? Adalet mekanizmasının halini görüyoruz işte,Avrupa bize gülüyor....

Avrupalı ve Amerikalılar menfaatlerine uymayan her durum karşısında gülerler.
Hukuk hepimize lazım, işimize geldiğinde değil, her zaman...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiyede bazı güçler ülkenin ne doğuya nede batıya yakın olmasını istemiyor..Bir şekilde bazı oyunlarla fazla yanaşanı saf dışı ediyorlar her zamanki gibi..Böyle oluncada kendi içine kapanan bir ülkenin en büyük gelir kaynaklarından biride akaryakıt vs. oluyor..Son zamanlarda görülen senaryolarda gösteriyorki bu ülkede vatandaşın refaha kavuşması sadece bir hayal,hayalden de öte..Zamlara alışkın milletiz..Özal sağolsun :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi sen bu ülkeye hangi hükümeti getirirsen getir, bizler aynı kumaşın insanlarıyız.Günlük düşünen bir milletiz.Çok fazla bişiler değişeceğini sanmıyorum.Kimse bireysel olarak iş üretmiyor, haklarını aramıyor.Türkiye de bağımsız tek kuruluş var mı?.......? Adalet mekanizmasının halini görüyoruz işte,Avrupa bize gülüyor....
Doğru kullanıldığı sürece hukuk hepimizin sigortası. Hukuk iyi işlemezse 1960-1980 lere doğru gideriz. Hukuk kurallarını değiştiren bizler değiliz, bizlerin seçtikleri. Bizler sadece hukuka uymakla mükellefiz. Ben bu kanunu beğenmedim, onun için uymam deme lüksümüz yok. Ama seçtiklerimiz nedense hep kendi menfaatleri için hukuku değiştiriyorlar. Hani milletvekili dokunulmazlıkları kalkacaktı, Baykal ve Erdoğan taaaa geçen seçimlerden önce televizyonlarda söz vermişlerdi, ne oldu. İşlerine gelmez taki. Çünkü topun ağzında kimlerin olduğu belli. Yıllardır avrupa birliğine karşı çıkanlar şimdi avrupa birliğine girebilmek için insan hakları diye neler neler yapıyorlar. Neredeyse suçluların dokunulmazlığı var. Eskiden İMF ye defol diyenlerin şimdilerde İMF ile yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Bunun tek nedeni, ekonomin "0" ise bazı şeyleri yapmaya devam edersin. Ta ki güçlü olana kadar. Baştakilerin güçlü olmaya niyetleri yok ki. Yıllardır GAP la yattık GAP la kalktık. Hala bitmedi. Ona buna dağıtılan paraların 1/4 GAP'a aktarılsaydı GAP çoktan bitmişti.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah gördüm 3.33 yazıyordu 52 litre doldursam 173 e geliyor zaten işlerden dolayı arabayı bi cumartesi-pazar biniyorduk artık haftasonuda binemeyecez.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
yapsınlar ya memlekete para lazım komur dağıtıcaklar elektiriği bedava vericekler onemli gunlerde gezi duzenlicekler eee bunlar bedava olan seyler değil iskender buyuk ne dedi aksam bu ulkede yasamanın bir bedeli var

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şşşşşt ses yapmayın sonuçta adamların bindiği kullandığı araçlar en kötü 5000cc ee bide korulamar war en az 3000cc :D