Yol Bilgisayarı Ekranı Sigortası

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1995 vectra A GT lerin yol bilgisayarı ekranının sigortası nerededir. sol tarafta direksiyonun altındaki sigorta tablasına baktım ama simgesini göremedim.yada ben çözemedim. o sigortalardan birisi mi yoksa aracın başka bir yerinde mi. dün yağmur yağmıştı sanırım bir yerlerine su aldı ve kısa devre yapıp sigortası attı çünkü ekranda saat dahil hiç bir görüntü gelmiyor. belki bir elektrikçiye gitmeden kendim değiştirebilirim sigortayı tabi başka bir sorun yoksa?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sigota kutusunun içinde diye biliyorum; bende analog saat vardı ; onun sigortası oradaydı; ve birkaç parça ile beraberdi; galiba o sigorta 4 farklı şeyi çalıştırıyordu ve simgeside 4 farklı sembolden oluşuyordu; ilk ya da ikinci sıradaydı diye hatırlıyorum; kapağa bakarsan simgeyi bulursun....

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o simgeyi gördüm ama birlikte bağlı olan diğer 4 lü sinyaller çalıştığı için onun arızalı olduğunu düşünmedim

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
birde motorun orda bir sigorta kutusu var; radyatör fanına ait röle ve sigortalar var; orayı bir incele istersen...

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cumartesi günü aracı sanayide bir elektrikçiye götürdüm. sigorta tablasına baktı ama "sigortası atmamış tesisatın bi sökülüp bakılması gerek dedi. büyük ihtimalle komple gitmiştir" dedi. bende durduk yerde tesisatı söktürmek istemedim usta tofaş ustası burada da opel den anlayan bi elektrikçi malesef yok. yaw bunun bi şeması neyim yokmu bildiğiniz bir sitede? soketleri, bağlantı kabloları nerden geçer nereye gider veriler nereden gelir bunu anlatabilecek bir arkadaş yokmu ?

Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
düz tornavidayı kenrına sokup yol bilgisayarını sökebilirsiniz; soketine bir bakın;üzerinde kırmızı ve bir yada bir kaç renkten oluşan bir kablo vardır bu ceyran kablosudur; bide akhverengili bir kablo vardır oda şase kablosudur; bunun yanında bir sürü kablo vardır o sokette ,ilk başta bu iki kabloyu kontrol edin;eğer problem bunlardaysa yol bilgisayarı sağlamdır ve bu sorunu çözmek için sigorta kutusunu söküp incelemk lazım; yanık kopuk v.z. varmı diye; iyi bi elektrikçi halleder bunu; imkanınız varsa aynı araçtan olan bi tanıdığınızda yol bilgisayarını deneyin çalışıyorsa problem tesisattadır....

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım yol bilgisayarının sigortası çakmaklıkla aynı sigortayı kullanıyo çakmaklık sigortasını kontrol et.

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çakmaklık çalışıyor diğer elektrikli aksaamlarda da problem yok. ama Halil in dediği ekranı söküp kabloları kontrol etme işi aklıma yattı. Öğlen yada akşam bir deneyeyim. ilginize teşekkürler