Yol Bilgisayarı ile Gerçek Tüketim Arasındaki Fark

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yol Bilgisayarı ile Gerçek Tüketim Arasındaki Fark

hocam bunun için son bir kaç günümüz. depoyu aracı aldığım ilk gün doldurdum. ver şimdilerde 610 km de. yol bilgisayarına 169 km daha gider diyor. bakacağız. yanıma 5 lt de bidona aldım. tam araba çalışmamaya başladığında resimleriyle koyacağım.

not : 1.4t.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dikkat edin benzin  pompasını yakmayın
;)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pompa ile ekran verileri farklı olur büyük firmalarda dahada farklı.Bmw mercedes ferrari porsche bunlar 2 lt kadar oynarlar bilerek müşteri az yaktığını sansın diye.Ancak bizim araçlarda çok çok ufak farklar farketmek bile bazen zor oluyor.Onlarda tam veri 0lamıyoruz sürekli üstüne işleniyor ve karma yakıt değerleri olduğu için öyle yinede 0.3 az bir rakam.

Bu arada 169 a güvenmeyin o son ortalama hız değerlerine göre değişiyor sürekli.Birden 140lara inebilir veya 200lere çıkabilir :D Testle sabittir 100km gidip menzilin değişmediğini gördüm hatta 50km arttı :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Benim arabadan da şüpheleniyorum aslında. 11lt civarı gösteriyor ama o benzin ibresi hiç yerinde durmuyor fazla hızlı düşüyor hep. (:)

Plane crash sound effect

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Pompa ile ekran verileri farklı olur büyük firmalarda dahada farklı.Bmw mercedes ferrari porsche bunlar 2 lt kadar oynarlar bilerek müşteri az yaktığını sansın diye.Ancak bizim araçlarda çok çok ufak farklar farketmek bile bazen zor oluyor.Onlarda tam veri 0lamıyoruz sürekli üstüne işleniyor ve karma yakıt değerleri olduğu için öyle yinede 0.3 az bir rakam.

Bu arada 169 a güvenmeyin o son ortalama hız değerlerine göre değişiyor sürekli.Birden 140lara inebilir veya 200lere çıkabilir :D Testle sabittir 100km gidip menzilin değişmediğini gördüm hatta 50km arttı :)

tam onu diyecektim. rodaj inancım olmasa bile 3000 deviri geçmemeye çalışıyorum fakat dayanamıyorum kimi zaman ver küsküyü modunda gidiyorum. memur moduna geçince 219 gördüm.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) Rodaja takılmayın açıkcası motor açma tantanası vardı biz öyle kullandık ve şu an sıkıntı yok arada sıkıştırmak gerekiyor aracı :)

H

hkncbn

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar Kurban bayramda Malatya ya gitdim araç da 5kişi artı bagaj artı arka cam görünmüyor mesafe 1110km hızım en fazla 130-140km ortalama 120km Bolu tüneline kadar ort yakıt 6.9lt idi Malatya ya vardığımda 7.8lt oldu depoyu Malatyada tekrar doldurdum 370kr yaktığını tespit ettim hatta depoyuda 2 gün sonra fulledim uzun yolda benzin fiyatıda değişken 4.82 ve 4.84 gibi fiyatlara benzin aldım yalnız 7.8lt ort tük gerçek değeri vermiyor verseydi 417 krş yakması gerekirdi.Dönüşte daha agresif sürüşüm oldu zaman zaman yol isteyenlere kıllık olsun diye sağ şeride geçip dip gaz yapdım sonra yeniden sol şeride geçip yoluma devam ettim en fazla 180-190km hız ort 140-150km hızla İstanbul a geldim depuyu fulledim 390krş yakmışım ort tüketim 8.2lt gösteriyordu 8.2lt ye görede 435krş yakmam gerekiyor bence ort tüketim gerçek değerini göstermiyor en azından benim arabamda.

selems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu fark benim arabada 0.6 lt. Yani araç şehir dışında 6.4 lt gösterirken yaptığım hesaplamalarda gerçek değer 7.0 lt. Bundan önceki aracım Astra H yol bilgisayarında ne gösterirse gerçekte de o kadar yakardı. Hatta bilenler vardır mutlaka;yol bilgisayarında toplam yakıt tüketimini de verirdi ki yeni arabam Astra J 1.4T Cosmo da bu yok. Bunu farkettiğim zaman zaten bi gariplik olduğunu düşünmüştüm yani neden bir önceki modelde olan küçük bir bilgi yeni çıkan daha teknolojik bir araçta olmasın ki. Keza ondan önceki aracım Astra G de aynı şekilde gerçek değerleri gösterirdi.benim burdan anladığım şudur:Araç gerçek değerin altında bir değer göstererek moral veriyor. 011zaa 011zaa