yol bilgisayarı yakıt tüketimi dogrumu

isikmuratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede vectra C var 2004 model... lpg taktırdım.. yol bilgisayarındaki değer ile yakıt tüketimi neredeyse bire bir tutuyor.
Yani ben ölçüyorum genellik le tamı tamına tutuyor...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
menzil değerini benzinden alıyor. ben lpg kullanıyorum menzil hep aynı. işte ilk kalkışlarda benzinle kalkıştan dolayı biraz azalıyor, o da gösteriyor kendini.

edeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlık Tüketim Benzine göre hesaplama yapar

Değerli Arkadaşlar Yol bilgisayarların ayarların Benzine göre yapılmıştır ve o tükenim Benzin Tüketimin göstermektedir.ve LPG ortalama yüz km de tüketilen benzininden 2 litre fazla LPG tüketilmektedir. Söyle Test edebilirsiz Örnek simit LPG depoları ortalama 40 LT almaktadır.deponuzu tam doldurum ve bilgisayardaki ortalama 100 Km deki tüketim ayarların sıfırlayım sonra plg Bitene kadar yol yapın burada 100 kmdeki tüketime baktığınızda 32 ve ya 33 litre göreceksiniz ve LPG niz bitecek siz 40 litre LPG aldığınızda göre otlatama 7 litre lpg nereye gitti.?? iste siz 100 km aslından benzinden 2 litre fazla yakmanıza karşıkıl tüketim bunu göstermemektedir.Bundan sunu anlıyoruz demekki anlık tüketim veya diğer göstergeler Benzine göre çalışmaktadır.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabam lpg tüketim değerlerini kesin veriyor bence.özellikle denedim.Depo boşaldıktan sonra doldurdum.27 lt lpg aldı.lt olarak yakıt tüketimini sıfırladım.Depom boşaldığında tüketim 27,3 lt idi.0,3 te benzindir mutlaka.Yol bilgisayarı sadece menzili benzine göre hesaplıyor.Diğer değerleri lpg ye göre hesaplıyor.Benzinde lorantide 0,7 lt tüketim gösterirken lpg ye alındığında 0,9 lt göstreriyor.Sebebi de lpg yi benzine göre fazla yakması.

byozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar lpg takılırken arac ecu sundan benzin enjektörune giden kablo kesiliyor tup ecu suna baglanıyor tup ecu suından da hem benzin hem tup enjektörlerine baglantı var burda gerek tup gerek benzin enjektör atımları (tup yada benzin üflemesi) var bu atımlara göre anlık yakıt tüketiminı yol bilgisayarı gösteriyor tupun ile benzinii enjektör atımları birbirlerine cok yakın olması lazım yoksa duzensız olur yanı rolantide 1,3 benzınse tupte aynı yada bır altı veya bir üstü olmalı ve yakıtı %10 luk sapma ile dogru göstedigini sanıyorum
menzilse o tamemen farklı o depodakı kalan benzini okuyan bir kart var bu vesile ile gidilecek yolu gösteriyor ben bötle biliyorum

ekremcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki yol bilgisayarındaki yol tüketim bölümünde yazan toplam yakıt tüketim miktarı benzin için bire bir doğru bir değer mi?

ekremcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta lpg yoksa birebir tüketimi verir.
öyleyse yakıtı hesaplamak için artık depo fulletmeye son, gidilen yolu da bildiğimize göre sıfırlayıp belli bir miktar yol aldıktan sonra hesaba dökebiliriz, uzun zamandır aklımdaydı bu soru, aydınlattınız, çok teşekkür ederim.:good: