Yolda kaldım.immobilizer-anahtar?acil yardm

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun okuldan cıkarken aracı calıstırdm sonra hemen stop etti..sonra belkkı 30 kere denedm ama calısmadı sureklı su ariza isareti yandı..bunun yanında anahtarla arabayi ne kilitleyebldm ne acabıldm...anahtar tamemn gitti yani..45 dk snra falan tam cekici cagıracaktımkı anahtara bi bastm kapı kılıtlendı snra denedm ve arabada calıstı...sizce sorun tam olarak ne anahtardamı..sımdı yne yarın okula gıdecem hrlde yedek anahtarı alırım..ancak baska sorun sizce olablrmı ne dıyorsunuz?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tech2 ye bağlatıp arızayı tam olarak anlaman lazım anahtar kontaktayken açma tuşuna uzun basınca immoyu yüklüyo diye biliyorum ama yinede ustalara da bi danış

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bir oto elektrikçisine gitmiştim arabayı dükkanın içine aldım ve stop ettim.Anahtardan kilitlemeye bastıgımda kilitlemiyodu hiçbir tepki yoktu.Çalıştırmayı denedım çalışmadı.4-5 denemede sonra uzun bi marştan sonra ancak çalıştırdım.Sorunu daha sonra dükkan sahibi söyledi.Dükkanında Uzaktan kumanda alarm sistemi varmış radyo sinyallerini falan bozuyomus daha önce birkaç arabada daha olmuş orda.Hakikatende öyleydi arabayı yolun karşısına çektim orda normale döndü.Seninde buna benzer bişe olmuş olabilir..

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Baz istasyonlarına yakın parklarda'da bazen ayni arızalarda oluşabiliyor. ;)

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarının pili bitmiş veya arızalı olma ihtimali yüksek...
gene kapıyı açmaz veya çalıştırmazsa.;
kapıyı anahtarı sokup açacan. ve çalıştırmak için; kontagı tak. anahtarın açma veya kapama düğmelerinden birine elini basılı tut ve kontagı aç. açık şekilde bekle. bi süre sonra (30 sn gibi) kapılar kendini kitler (veya kitlemeyebilir).. ve elini bırakabilirsin. arabayı çalıştırabilirsin.

Not: Eğer bu şekilde çalıştırabilirsen pil bitmiş demektir.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Kumandayla Immobiliser'in ve araç çalıştırmanın bu kadar kesin bir ilikisi olduğunu sanmıyorum. Sorun kontakta olabilir. Kontak bazen takılı mı kalıyor ne oluyor anlamadım ama anahtar takılıymış gibi algılıyor bu durumda kumanda kapıları kilitlemiyor. Kilitlememe sorunu bundan kaynaklanmış olabilir. Ama 40 denemede araç çalışmadıysa servisin yolunu tutmakta fayda var.