Yüce HERON Aşkına

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alın size en büyük örneği bu haber...
Biz neden 20 küsür yıldır PKK ile uğraşıyoruz? PKK'yi bitiremeyecek kadar aciz bir ülkemiyiz? Ordumuz PKK'yi bitiremeyecek kadar acizmi? Bitmesini istemeyenler var. Bunlarda orduya sızmış durumda.

PKK'nin en büyük destekçisi kim? İsrail değil mi?
Peki Mason localarına üye paşaların ne işi var ordumuzda?
Bunlara dair haberler defalarca yapıldı...

her haber iddia niteliğininde ama olmayan birşeyi iddia etmek ne kadar kolaysa, o iddia yı da çürütmek o kadar zor. pkk terörünü bitirmek orduyla olacak iş değil, siyasilerin işi. siz bitti sanarsınız onlar gene biter. sorunun çözümü siyasilerde.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neye dayanarak yazdığını ve askeri görevini yapıp yapmadığını merak ettim.

hala orduyu eleştiriyor 12 eylülün tartışmalarını yapıyoruz bugün. ana babalarımızdan hiç mi duymadık, abilerimiz hiç mi anlatmadı. o dönem sokağa çıkmaya korkarlardı. tabi ki darbe değildi çözümü. günün şartlarını göz önünde bulunduralım. akp zihniyeti tutturmuş bir referandum masalı gidiyor. neymiş efendim darbecileri yargılayacaklarmış. orduyu yıpratıcı , güven ortamını sarsıcı hareketler bunlar.. ne ak çıkar ne kara.

Terörün referandum ile alakası yok. Darbe zihniyeti ayrı şey, terör ayrı şey.
Kimsenin orduyu yıpratmak gibi bir niyeti yok. Ancak ordu da içindeki hainleri temizlemeyi bilmeli. Beş parmağın beşi bir değil.

Amacım siyaset yapmak değil. Referandumunda konumuzla kesinlikle alakası yok.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her haber iddia niteliğininde ama olmayan birşeyi iddia etmek ne kadar kolaysa, o iddia yı da çürütmek o kadar zor. pkk terörünü bitirmek orduyla olacak iş değil, siyasilerin işi. siz bitti sanarsınız onlar gene biter. sorunun çözümü siyasilerde.

öyle ama gözle görülür birşeyler yapılmıyor maalesef

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İddia dediğiniz şeylerin delilleri var. Zaten bir örnekte verilmiş. Telefon kayıtları...

Çözüm hem siyasi, hemde askeri. Siyasi kimlikli teröristler ve bölge halkı ile siyasi olarak çözüm ararsınız. Doğrudur. Bu yüzden demokratik açılım başlatılmıştır.

Dağdaki silahlı terörist ile de askeri olarak mücadele edersiniz. Neyle nasıl başa çıkacağınızı karıştırırsanız işte bu terör daha bir 20 yıl daha bitmez...

zidnok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle ama gözle görülür birşeyler yapılmıyor maalesef

yapılmamasının sebebi ne peki? ya da yapılamamasının? birilerinin önü sürekli kesiliyor.ben hiçbirzaman taraf tutmadım,iktidardaki partininde partizanı değilim ama birşeyler yapılmaya çalışılırken önleri kesiliyor. ilk başlarda bu olaylar çıkmadan ergenekon olayı patlak werdiğinde niye millet galyana gelmişti? yok efendim askeriye bizim başımız TSKya laf söylenmesin diye dik çıktı millet? TSK olmadan tabiiki ülke bütünlüğü sağlanmaz ama eğer içlerinde çürükler warsa bunların ayıklanması için atılan adımlara da karşı gelinmemesi şart..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Terörün referandum ile alakası yok. Darbe zihniyeti ayrı şey, terör ayrı şey.
Kimsenin orduyu yıpratmak gibi bir niyeti yok. Ancak ordu da içindeki hainleri temizlemeyi bilmeli. Beş parmağın beşi bir değil.

Amacım siyaset yapmak değil. Referandumunda konumuzla kesinlikle alakası yok.

güzel arkadaşım yazılarını sürekli takip ediyorum, görüyorum ki akp yandaşısın, ki ne mutlu sana. yapılan haberler, medya, sizin elinizde olduğundan orduyla ilgili çıkan haberler aynı doğrultuda.. darbecileri yargılamak değilmi amacınız, şimdi ordu da sızıntı var diyorsunuz. nedir amaç. sizce ordu da temizlik, bence yıpratma. nasıl ki ordunun görevi değilse siyaset yapmak, siyasetçinin de görevi değildir orduya laf atmak.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel arkadaşım yazılarını sürekli takip ediyorum, görüyorum ki akp yandaşısın, ki ne mutlu sana. yapılan haberler, medya, sizin elinizde olduğundan orduyla ilgili çıkan haberler aynı doğrultuda.. darbecileri yargılamak değilmi amacınız, şimdi ordu da sızıntı var diyorsunuz. nedir amaç. sizce ordu da temizlik, bence yıpratma. nasıl ki ordunun görevi değilse siyaset yapmak, siyasetçinin de görevi değildir orduya laf atmak.

Hiç bir zaman söylemekten gocunmadım. Evet AKP'liyim.
Ancak anlamak istemediğiniz şeyler var:
Ben siyasiler orduyu temizlesin, adam etsin, yıpratsın, ordunun işine karışsın demiyorum.
Ordu kendi içindeki hainleri kendi temizlesin. Varsa ihmal yargılansınlar.
Siz orduya böyle toz kondurmazsanız PKK'da gider adamlarını ordunun içine yerleştirir. Nasılsa kimse toz kondurmuyor.
Terörü siyasiler bitirmeli diyorsunuz, demokratik açılım başlatıldı. Demediğiniz laf bırakmadınız. İktidar partisi dışında hiç bir partide bu işte elini taşının altına koymadı. Siz söyleyin, her hangi bir gayreti oldu mu diğer partilerin?

Neyse uzun zamandır forumda siyasi, politik konulardan uzak durmaya çalışıyordum. Birden bire kendimi konunun içinde buldum.
Artık cevap yazmayacağım. Bu tarz konulardan uzak durmaya çalışıyorum.
Allah sonumuzu hayır etsin...

zidnok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

melaku ..arkadaşım bu olan bitenler sence olmamış mı yani? hiçbir TSK görewlisi bu konuşmaları yapmamış? bu insansız hawa aracı bu görüntüleri yakalamamış? bunlar göz göre göre şehit werilmemiş? bunu mu demek istiyorsun? kimse ydandaş değil burda bence

zidnok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yandaşı değilim bu arada hiçbir partinin. iktidarın wurgunlarını da biliyorum.. dewlet kurumlarındaki yolsuzluklardan da haberim war..ama dewlet içinde olan yolsuzlukların suçlularının tek tek mahkemelerde yargılandığının da haberim war. ama marikanın dediği gibi siz böyle toz kondurmadıkça bu iş böyle yürümez..

M

matias

Bilgi Girilmemiş
Evet orduya sızmış durumdalar maalesef bir tadığımız 98 yılında hakkari civarlarında askerlik yapmış ve sordum neden şehit çok veriyoruz diye bizim orda en çok şehit vermemizin nedenleri 1-üst rütbedeki bölmek isteyen şahıslar ve asker kılığına girip arkamızdan vuran pkklılar demişti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...