Yunanlılardan tarihi itiraf!

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet osmanlıyı Türkler kurdu ama yıkıldığı tarihte kanına başka kan karışmamış Türk yoktu padişahların bile çoğunun annesi rum değilmiki...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, Türk'ler sistematik olarak saraydan ve ordudan uzaklaştırıldı, tampon bölgeler ile yeni fethedilen yerlere sürüldü.Resmi din olan Türkçe, Farsça'nın ağırlıkta olduğu Osmanlıca ile değiştirildi ve bunu gibi bir sürü şey...

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yazıkki çok önemli konular hakkında pek bilgimiz yok, araştırmıyoruz ve kendi kendimize konuşup duruyoruz, bunun ne faydası var vatanımıza milletimize, görmüyormusunuz bizi düşman gören devletler hatta eşkiyalar vatanımızı zayıflatmak için elinden geleni ardlarına koymuyorlar. asıl olan kendi kendimize değil bütün dünya devletleri karşısında dimdik durabilmek, buda saçma sapan sözlerle olmuyor neyazıkki.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yabancı halktaki ailelerin çoğu oğullarını en azından iyi bir hayat süreceği bilinciyle ocağa vermiştir.

Saygılar.

ayni sey Türk aileler icinde gecerli.
zaten 250 milyon olan nüfusu olan bir ülkede toplam Türk nüfusu 10 milyonken yabanci dedigimiz zümre kalmiyor. osmanli farkli milletten halklarin olusturdugu bir devletti. böyle olunca birsey oldugunda tüm halklari etkiliyordu. osmanli binlerce sehit verirken bunlarin hepsinin Türk oldugunu söylemek zaten cahillik olur. ama hepsi osmanliydi... yani Türkler zorluk cektiyse diger milletlerde cekti.bugun bu cekilen eziyetleri sadece kendileri cekmis gibi göstermek hedef saptirmak olur...

Eftamintokofti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpasch;

Zaten çekilen zorlukları ne yalnızca yabancılara [ki yabancılar derken Yeniçeri ocağının ilk zamanlarından bahsediyorum, bu dönemde Türkmenler devlet henüz hala "devletken" saygınlıklarını yeni yeni kaybetmeye başlamışlardı, senin de dediğin gibi en geniş sınırlarda her halktan millet vardı. (Bu her ne kadar Türk'lerin maruz kaldığı durumları haklı çıkarmasa)] ne de yalnızca imparatorluktaki Türklere mal etmeye çalışıyorum. Açıkçası hedef saptırma gibi bir amacım yok eğer bana söylüyorsan, sadece Yunan tarafından gelen itiraftaki bir eksikliğe dikkat çekmek istedim, son cümlemde "arkadaşlar bence asıl tarihlerini ve atalarının kendi imparatorluklarında neler çektiklerini pek bilmiyor" derken Skyeye'ın da izah ettiği gibi Türklerin imparatorluk bünyesinde nasıl bir sorumluluk altına girdiklerini üstü kapalı belirttim. Skyeye bu zorlukların aslında az bir kısmını ancak doğru bir kısmını yazmış, şu an okullarımızda Türk tarihi olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihi okutuluyor, imparatorluğun yaşam seyri boyunca Türk'lere nasıl davranıldığı anlatılmıyor.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası hedef saptırma gibi bir amacım yok eğer bana söylüyorsan
yok hayir kesinlikle sana söylemedim.
hedef saptiriyordan kastim genel yaklasimlara. cekilen zorluklari sadece bir halka mal edip, cikar pesinde kosanlara.
tarih konusunda sonuna kadar haklisin, su an okudugumu tarihi fransizlar yazmis. dedikleri gibi: biz tarih yapan bir milletiz,tarih yazan degil. o yüzden dediklerin dogru..

bir ironi:
ben itüde okurken secmeli bir dersimiz vardi. dersin adi : " osmanlida köy yasami" buraya kadar hersey normal ama dersi bir alman veriyordu ve ders ingilizceydi , simdi gülermisin aglar misin?...

benim görüsüm tüm insanlar esittir,kimsenin anne babasini secemiyor. o yüzden gecmiste birilerinin dedelerinin yaptigi hatalar yüzünden kimseye düsman olamam...

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayatta her şeyin karşılıklı olduğuna inanıyorum.Yunanlılar da zorluk çekmiş olabilirler ama zorluk çeken sadece onlar değildiki.Ne olursa olsun ne kadar rahat olurlarsa olsunlar fırsat buldularmı soykırıma ve tecavize yeltenen bi millletten bence hayır gelmez.Bırakın bikaç itirafı daha neler itiraf edecekler...Kanı bozuk bu yunanlıların Allahım...

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayatta her şeyin karşılıklı olduğuna inanıyorum.Yunanlılar da zorluk çekmiş olabilirler ama zorluk çeken sadece onlar değildiki.Ne olursa olsun ne kadar rahat olurlarsa olsunlar fırsat buldularmı soykırıma ve tecavize yeltenen bi millletten bence hayır gelmez.Bırakın bikaç itirafı daha neler itiraf edecekler...Kanı bozuk bu yunanlıların Allahım...
kimse kendi irkini secemiyor. o yüzden bir millete toptan kani bozuk demek hic mantikli gelmiyor. Türkiye'de okurken yunanli arkadasim vardi ve cok iyi anlasiyorduk.burda da yunanlilar var ve hic birseylerini görmedim,burda ne cektiysem Türklerden cektim.biriyle 2 yildir mahkemem sürüyor.