Yurtdışından araç getirme

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim ancak fikrinizi de almam gerekiyor. Yurtdışından kalıcı olarak getirmek istediğim araç 15-16 yaşında, 2500 cc V6 ve orjinal çift turboya sahip. Amaç ticari değil cünkü bu arac ülkemize ithal edilmemiş hiç. Bi fikriniz var mı bu konularda ya da bilginiz sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim ancak fikrinizi de almam gerekiyor. Yurtdışından kalıcı olarak getirmek istediğim araç 15-16 yaşında, 2500 cc V6 ve orjinal çift turboya sahip. Amaç ticari değil cünkü bu arac ülkemize ithal edilmemiş hiç. Bi fikriniz var mı bu konularda ya da bilginiz sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

normal şartlarda 3 yaşından büyük 2. el araçların ülkeye ithalatı yasak, ayrıca ithalat için gerekli olan şartlar çok ağır (2. el araçlar için), en az 36 ay yurt dışında yaşamak, oturum hakkı olmak, yurda keisn dönüş yapmak (çift pasaport hakkından feragat etmek), aracın yaşının 3 den büyük olmaması gibi şartlar var.

Ayrıca 2.5 motor için :

%130 ÖTV
%18 KDV
%10 Gümrük Vergisi
%1 Damga vergisi
Navlun + ardiye+ tellaiye vs vs gibi ödeyecek olduğun bir sürü vergi ve harç var.

Ama müzeye koymak, yada sergilemek için ithalatın bir yöntemi var onun detayını bilmiyorum...15 yaş için izin bu şekilde çıkar çünkü...

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal şartlarda 3 yaşından büyük 2. el araçların ülkeye ithalatı yasak, ayrıca ithalat için gerekli olan şartlar çok ağır (2. el araçlar için), en az 36 ay yurt dışında yaşamak, oturum hakkı olmak, yurda keisn dönüş yapmak (çift pasaport hakkından feragat etmek), aracın yaşının 3 den büyük olmaması gibi şartlar var.

Ayrıca 2.5 motor için :

%130 ÖTV
%18 KDV
%10 Gümrük Vergisi
%1 Damga vergisi
Navlun + ardiye+ tellaiye vs vs gibi ödeyecek olduğun bir sürü vergi ve harç var.

Ama müzeye koymak, yada sergilemek için ithalatın bir yöntemi var onun detayını bilmiyorum...15 yaş için izin bu şekilde çıkar çünkü...
Müzeye koymak ya da sergilemek için seçeneğini araştırayım biraz. Hiç aklıma gelmemişti.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
25 yaşın altındaki herhangi bir aracı ülke sınırları içine binek veya ticari otomobil olarak sokmanızın imkanı malesef yok. Yurtdışında arkadaşımızın dediği gibi belirli süre çalışmış ve kesin dönüş yapacak olan kişilerin araçları da herhangi bir vergiye tabi tutulmadan ülke sınırları içine sokulabiliyor, ancak sanırım ki 3 yaştan büyük olmama gibi bir şartı var. Dikkat ettiyseniz ülkeye 2011 2012 de girmiş mustang, dodge challender gibi araçlar var ancak bir zamanlar ithal edilmiş olanlar hariç Toyota Supra, Nissan Skyline R34, Mazda RX-7 gibi araçları bulmak İMKANSIZ çünkü ithalat izni yok, mantıklı bir açıklaması da yok malesef :)

Son düzenleme:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazda RX-7 var bizim burada sarı renk ve modifiyeli , öküz gibide homurduyor valla bağıra bağıra ben buradayım diyor spoiler desen boyum kadar spoiler takmış eleman aracı iyice yere oturtmuş kısacası tam bir drift mania arabası olmuş

ama gel gelelim araç KIBRIS PLAKA :)

Feribotla mersine geçmiş olmalı

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedir bu araç merak ettim.Normal bir üretimin spor versiyonu ise mevcut birşeylerin üzerinde çalışmak daha ekonomik olur.Ama kasası bile yok ise iş zor.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedir bu araç merak ettim.Normal bir üretimin spor versiyonu ise mevcut birşeylerin üzerinde çalışmak daha ekonomik olur.Ama kasası bile yok ise iş zor.
Araç 97-98-99 model Mıtsubıshi Galant VR 4. Orjinal çift turbo. 4000-6000 dolar arası fiyatı var. Sahibinden.com da bir adet var ancak Station kasa.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Araç 97-98-99 model Mıtsubıshi Galant VR 4. Orjinal çift turbo. 4000-6000 dolar arası fiyatı var. Sahibinden.com da bir adet var ancak Station kasa.

ooooo Galant Twin Turbo :D Playstation daki GT oyununda favori arabamdı :maden: