Z16XER fan müşiri nerede?

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
eksik yazmışım o konuda şu şekilde klima kışla bir alakası olmayan bir calışma sistemi vardır yani kışın klimayı actıgınızda aracınıza eksta bir yük yüklemekten başka birşey yapmıyorsunuz yani kışın klimayı acmanın iceriye üflenen sıcaklına bir katkısı yok ve aracın icinde motor su radyatörü gibi kücük bir kaliriför radyata rü var onun sıcaklıgını üflemekte siz klimayı actıgınızda kesik kesik caşlışması kış ayı icin normal cünkü hava soguk ve klima radyatörünün icindeki gaz da soguk motordan aldıgı sıcaklıgı az hissediyor ve devreye giriyor sonra duruyor rolanti cok rahatsız ediyorsa akü ve şarjını ölctürün ve iceriye sıcak üfleme yaparken yani kışın klimayı kapatın bu yakıtada yansıyacaktır arac daha az yakacaktır
Bilgi için teşekkür ederim. Yazdıklarınızı biliyorum. Ben bunu şu an değil hava sıcaklığı 15-16 derece de güneş tepedeyken denedim daha doğrusu denk geldi. Motor normal çalışma sıcaklığındayken 99 dayken de yapıyor. Sorunu şöyle özetliyim. Ac açtığımda sanki araç ilk kademe fanı açmaya çalışıyor ama açamayıp zorlanıyor ve en sonunda ikinci kademeyi açıyor gibi bir hissiyat bilmiyorum tam olarak doğru anlatabildim m

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
113 tebilk kademe açar ki sizinki normal 100 e indirir harareti hava 0 a yakınsa klima devreye girmez fan açmaz klimayı açarsanız hararet ne olursa olsun hava sıcak ise radyatör ilk kademe düşük devir sürekli döner egerki çalışıp çalışıp duruyorsa yüksek devirli o zaman fan 2. Kademe var ilk kademe arızalarıdır ki aracındaki motor soğutma sistemi aşırı sıcak veya yol koşuluna göre termostatıda otomatik açıyor fanı da aşırı sıcak 113 de 108 de açmayabilir daha düşük derecede de açabiliyor

• Beğen
Tepkiler: NefesTR

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgi için teşekkür ederim. Yazdıklarınızı biliyorum. Ben bunu şu an değil hava sıcaklığı 15-16 derece de güneş tepedeyken denedim daha doğrusu denk geldi. Motor normal çalışma sıcaklığındayken 99 dayken de yapıyor. Sorunu şöyle özetliyim. Ac açtığımda sanki araç ilk kademe fanı açmaya çalışıyor ama açamayıp zorlanıyor ve en sonunda ikinci kademeyi açıyor gibi bir hissiyat bilmiyorum tam olarak doğru anlatabildim m
klima acıldıgında fan hızları normal motor fan hızından biraz daha fazla hızlı calışır bunun sebebi ise klima radyatörü su ranyatörün arkasında kalmasıdır yani aradaki bir sıcak radyatörden soguklugu ikinci bir radyatöre iletmesi gerekiyor o yüzden biraz hızlı calışmakta isterseniz bir klima bakımı da yaptırın gazını kontrol ettirin o kadar

• Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Peki değerli abilerim, cihaz ile ilk kademe aç dediğimde fan hızlı çalışıyor ama altta "fan 2 active" yazıyor. İkinci kademe aç dediğimde yine "fan 2 active" yazıyor. İki fan da hızlı çalışıyor. Bu bir sorun değil mi? Çünkü önceden ac açtığımda bahsettiğim devir dalgalanması boğulma benzeri olay olmuyordu ve fan yavaş hızda sürekli çalışıyordu. Şu an hem fan sürekli çalışmıyor kesik kesik hızlı cslışıyor hemde bahsettiğim motor zorlanması devir dalgalanması meydana geliyor. Yani anormallik var

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki değerli abilerim, cihaz ile ilk kademe aç dediğimde fan hızlı çalışıyor ama altta "fan 2 active" yazıyor. İkinci kademe aç dediğimde yine "fan 2 active" yazıyor. İki fan da hızlı çalışıyor. Bu bir sorun değil mi? Çünkü önceden ac açtığımda bahsettiğim devir dalgalanması boğulma benzeri olay olmuyordu ve fan yavaş hızda sürekli çalışıyordu. Şu an hem fan sürekli çalışmıyor kesik kesik hızlı cslışıyor hemde bahsettiğim motor zorlanması devir dalgalanması meydana geliyor. Yani anormallik var
en başında da dedigim gibi akü ve şarj nı kontrol ettiriniz

• Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İşte anlatmak istediğim fanın kademesi bozulmuş ilk kademen bozuk çünkü ikinci kademe yüksek devirli ve kesik kesik çalışır ilk kademe ise sesini neredeyse duymasın fanın düşük devir ve sürekli motor tam soğuyana kadar çalışır termik sigorta var fanın içinde 2 3 TL bişey sök fanı dışarıdan elektrik verip de deneyebilirsin tarif ederim tamiride çok basit

• Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
İşte anlatmak istediğim fanın kademesi bozulmuş ilk kademen bozuk çünkü ikinci kademe yüksek devirli ve kesik kesik çalışır ilk kademe ise sesini neredeyse duymasın fanın düşük devir ve sürekli motor tam soğuyana kadar çalışır termik sigorta var fanın içinde 2 3 TL bişey sök fanı dışarıdan elektrik verip de deneyebilirsin tarif ederim tamiride çok basit
Tamam hocam ben yarın fanı sökeceğim araçtan. Sizin bir konunuzu buldum ordaki tarifiniz basit. Sökünce size PM atacağım. Çok teşekkür ederim size.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamam hocam ben yarın fanı sökeceğim araçtan. Sizin bir konunuzu buldum ordaki tarifiniz basit. Sökünce size PM atacağım. Çok teşekkür ederim size.
At yardımcı olacağım yoksa wp grubumuzda varsan oradan yaz direk cevaplarız foruma sürekli bir yapmıyoruz denk gelmem filan

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hocam wp grupta değilim ama katılmayı çok isterim. Cok da memnun olurum.