Zafira ıslık sesi

drayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Benim zafirada gaza bastığım zaman gelen ıslık sesine benzer bir ses var (aslında tam ıslık da değil ıslık sürtünme arası bir şey), bir arkadaşım kayıştan oluyor falan dedi ancak servise götürdüğümde bu sesin normal olduğunu ve havayla karışım esnasında gaz hava kelebeğinden çıkan ses olduğundan falan bahsettiler. Daha öncesinde c-max'im vardı ben hiç böyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum. Konuyla ilgili yardım edebilir misiniz?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozda delik açılmaya başladığında duydum ben benim araçta öyle bi ses ama gazdan çekip debriyaja basarken geliyodu blow offumsu bi ses yapıyodu

miynat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Benim zafirada gaza bastığım zaman gelen ıslık sesine benzer bir ses var (aslında tam ıslık da değil ıslık sürtünme arası bir şey), bir arkadaşım kayıştan oluyor falan dedi ancak servise götürdüğümde bu sesin normal olduğunu ve havayla karışım esnasında gaz hava kelebeğinden çıkan ses olduğundan falan bahsettiler. Daha öncesinde c-max'im vardı ben hiç böyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum. Konuyla ilgili yardım edebilir misiniz?

triger setini değiştirdikten sonra benzer bi ses benim araçta da gelmeye başladı. bir kaç ustaya götürdüm bir kısmı normal dedi ki ben normal olmadığını biliyorum triger değiştikten sonra başladı, bir kısmı triger kayışın çok sıkılmış dedi bir kısmıda devirdaim arızalanmış olabilir dedi.
opel bu bir yerini yaptırırsın diğer bir yeri bozulur bende hiç kurcalatmadım öyle gidiyorum ıslık sesiyle birlikte :)

miynat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ha birde o kelebekten gelen ses sürekli değil gaza bastığın anda tıslama şeklinde olur

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm aracında turbo varsa ondan gelir o ses bende turbo dizel zafira var aynı ses gaza basınca benim zafira danda geliyor

hakantas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra klasiktede ona benzeyen bir ses var. 3. viteste gidiyorsun mesala gaz veriyorsun ses yok gazdan ayağını hafif çekiyorsun bi tıslama gibi sesi tam olarak tarif edemiyorum. uzun sürmüyor kendiiğinden kesiliyor. genelde 2,3,ve 4. viteste oluyor sanki.arabamı sıfır aldım o zamandan beri var. sebebini öğrenirsek iii olur.

bunun haricinde aracı çalıştırdığımda sürekli gelen bir ses var. servise götürdüm sesi dinlettim direksiyon ile ilgili bir pompa varmış onun sesiymiş.usta sigortanın birini çıkardı ve ses kesildi ama direksiyon dönmüyor tabii.normalmidir bu pompadan bukadar ses gelmesi?

dekramcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım o ses gayet normal hiç panik yapma hatta o zzzz şeklinde sese hasta olanlar bile var. Bu arada kafana takmaman için direksiyonu park halinde sağ sol yaparsan o ses artar. Hatta vectrada bile segment farkına rağmen o ses var..

saygılar...

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ses bendede var var.gaza bastığında belli bi aralıkda oluyor.çok rahatsız edici birşey değil ama uzun yolculukta rahatsız edebiliyor. sanırım hava filtresinden geliyor

drayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ses bendede var var.gaza bastığında belli bi aralıkda oluyor.çok rahatsız edici birşey değil ama uzun yolculukta rahatsız edebiliyor. sanırım hava filtresinden geliyor

Tamam hocam sende de varsa demek ki servisin dediği gibi normal bir ses bu :) neyse sorun olmasın da biz seslere alışkınız :)