Zafira"ya chip takmak

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu yanlış biliyorsam düzeltin ki benim bildiğim bu chip tuning arabanın 7000 devirde dahi kesme yapmamasını sağlıyor ve 7000 de vites değiştirdiğide araba 5000 devirden yeni vitese geçiyor yani yüksek devirde kalmanı ve dolayısı ile yüksek beygir gücünde gitmeni sağlamıyor mu ? yoksa yani bir yazılım ile 1.6 lt lik bir motor un 2.0 lt olmasını falan mı bekliyorsunuz ..

bütün bunların dışında chip tuning ile yine yamulmuyorsam ki bakın yine diyorum bir hatam var ise hemen müdahele edin motorun ömrü bayağı azalıyor cünkü yine diyorum normal şartlarda 6300 devirde falan zorlanan motor 7000 devirde gitmeye zorlanıyor.. yani 90 dakka oyanamaya alışmamış bir semih i çat diye 90 dakika oynatmaya benziyor bu iş.. ve görüyoruz neler oluyor :)

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yanlışın var. :)
Atmosferik motorlarda zaten %5'in üzerinde güç almak pek mümkün değil chip tuning ile.Atmosferikte genelde dereceli eksantrik gibi parçaların daha sağlıklı çalışması ve dediğin gibi rev limitinin artırılmasında kullanılıyor.
Aşırı beslemeli motorlarda ise devir aralıkları ve turbo basıncı yeniden düzenlenerek %20 güç ve %30 tork artışları alınabiliyor.
Her şeyin çoğu zarar azı karar, eğer limitlerde bir yazılım yapılırsa elbette ki motorun ömrünü kısaltır.Ancak firmalar araçları piyasaya sürerken zaten tam performansını verecek şekilde sürmüyor piyasaya, kötü kullanım ve yakıt şartlarını da göz önünde bulundurarak kısıyorlar biraz.Chip tuning işte bu kısılmış gücün kullanılmasına olanak sağlıyor...

melihoral

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende katılıyorum adamlar motoru öyle neden üretmiyorlar bir chip le halloluyorsa neden o kadar parça extra koyuyor