Zayıf Egzos Uyarısı

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde yanmıyor, LPG'de yanıyorsa sorun LPG sisteminin ayarındadır taktırdığınız yere gidin tekrar ayar yapsınlar sorununuz çözülsün.

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah dediğiniz gibi olur yarın mutlaka lpg taktırdığım ustaya götürüyorum arabayı.voltran sıralı sistem takılı aracımda.

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedeğim gibi aracı lpg taktırdığım ustaya götürdüm.bilgisayarla baktı değerlere,biraz yükselttim değerleri dedi.bir müddet deneyelim arıza lambası yanarsa tekrar gelmemi söyledi.

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilere baktırın.Eğer gaz yanmadan dışarı atılırsa oksijen sensörü bunu algılar ve ecu ya sinyal gönderir.Yani tedbir olarak silindirin birini devre dışı bırakır ve motronık lambasını yakar.Lpg li araçlar bujileri çabuk bozuyor.Bu arızaların bujilerden kaynaklandığını her usta anlayamıyor ve olmadık teşhisler koyarak masrafa neden oluyorlar.Çünkü sistemi bilmek hangi sensörün ne iş yaptığını bilmek arızayı yarıyarıya çözmek demektir.Kısacası önce bujileri kontrol et.Ama orjinal olsun.Tansu Usta da aynı fikirdedir kanımca.Saygılar

arastgeldi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar aynı sorun bende de war.motor 1 ay kadar önce üst kapak contası yaktı ve açılıp temizlenip gerekli praçalar değiştirildi (bujiler dahil).şu ana araba benzindeyken hiç bir sorun yok hatta gaza basınca koltuğa yapıştırıyor fakat lpg ye geçince kısa bir süre sonra arıza lambası yanıyor ve araba sanki çekişten düşüyor ve gaza bastığımda anca bi kaç saniye sonra hızlanmaya başlıyor.servise götürdüğümde oksijen sensörü arızalı değişmesi lazım dendi.arıza lambası yanınca istop edip tekrar çalıştırınca sönüyor bazen tekrar yanıyor bazen yanmıyor.sorun ya da çözüm ne ola ki? (98 vectra 2.0 cd)

arastgeldi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

kimsenin bir fikri yok mu arkadaşlar??